:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Tęczowy piątek, czyli kto chce wrobić uczniów KEN
Temat Szczecinecki 01/11/2018 08:20

W piątek, 26.10 napisaliśmy o mającym się odbyć w Zespole Szkół im. KEN w Szczecinku, “Tęczowym Piątku”, organizowanym w wielkiej tajemnicy w wielu miastach przez Kampanię Przeciw Homofobii. Pisały o tym niemal wszystkie media w całym kraju. O fakcie, że akcja w Szczecinku jest organizowana, nie wiedział nikt poza autorami fanpage na Facebooku - Spotted Ekonom i uczniami którzy ją obserwują.

Fanpage jest prowadzony przez uczniów tej szkoły. O “Tęczowym Piątku” nie miał pojęcia ani organ prowadzący placówkę (Wydział Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Szczecinku), ani sama dyrekcja szkoły. Tak też zostało to przedstawione. Ani razu nie uznaliśmy tego za oficjalne wydarzenie w szkole.

https://szczecinek.com/artykul/kiedy-teczowy-piatek/551737

W trakcie zbierania informacji dowiedzieliśmy się od pracowników szkoły, że akcja, nawet gdyby się odbyła, nie powinna być ujawniona mediom. Jak usłyszeliśmy, niepotrzebnie w szkole w ogóle o to pytamy, gdyż, jak poinformował ogólnopolski organizator KPH, udostępnione publicznie powinny być tylko miasta, które biorą udział w wydarzeniach związanych z “Tęczowym piątkiem”, a nie poszczególne szkoły. Tak, ten komentarz ze strony szkoły publicznej był zastanawiający i stąd nasze pewne wątpliwości. Ale na to, że się pojawił, nie mieliśmy wpływu.

Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia pod wydarzeniem „Tęczowy Piątek w poniedziałek w Ekonomie” utworzonym na Facebooku kipiało od komentarzy: na temat akcji i jej zasadności, nie przebierając w słowach, wypowiadała się przede wszystkim szczecinecka młodzież. Krótko po publikacji naszego artykułu wspomniane wydarzenie zostało usunięte. Strona z lawiną nie zawsze utrzymanych w grzecznym tonie uczniowskich komentarzy także nagle zniknęła.

Oczywiście, rozpętaliśmy burzę. Ale nie różniła się ona od innych miejsc w kraju, w których zorganizowano “Tęczowy Piątek”. Ktoś postanowił to wykorzystać.

Na początku następnego tygodnia, w poniedziałek, znany z niewybrednego, propagandowego wspierania rządów PO w Szczecinku oraz mających na celu zaszkodzenie wizerunkowi Tematu Szczecineckiego działań dziennik Miasto z Wizją na swojej stronie internetowej, należącej do stowarzyszenia o tej samej nazwie opublikował tekst, z którego wynikało, że za wszystko trzeba winić… właśnie Temat. W tekście podkreślono, że dyrekcja szkoły o niczym nie wiedziała, powołując się na zdanie jej dyrektor, Edyty Wojnicz. Miasto z Wizją, nie rozmawiając z uczniami, oznajmiło też, że wydarzenie było tylko uczniowskim żartem. Co najlepsze, była to wyraźnie opinia redakcyjna, ponieważ na Spotted sformułowanie “żart” wtedy się wcale nie pojawiło! Skąd zatem takie wnioski? Nagła linia obrony szkoły, na którą za pomocą zaprzyjaźnionych “mediów” spycha się uczniów? Administrator Spotted wspomniał jedynie, że kadra szkoły nie ma z “Tęczowym Piątkiem” nic wspólnego. I to tyle. Resztę historii dopisał ktoś inny. Po co?

Niestety, akcja na żart nie wyglądała. Już wtedy mieliśmy na to dowody. Ale o tym za chwilę.

W celu dyskredytacji naszych działań, które w istocie - podobnie do innych redakcji w całym kraju - polegały wyłącznie na zebraniu informacji o “Tęczowym Piątku”, Miasto z Wizją jednoznacznie zaopiniowało zawartość naszego tekstu już na samym wstępie artykułu: “Gdzie kończą się granice dziennikarskiej przyzwoitości i czy czasem nie zostały już przekroczone?”. Od razu było widać, że redakcja propagandowego portalu nie chciała się skupić na samej akcji “Tęczowy Piątek” w Szczecinku. Swoje uderzenie skierowała w media, które tę informację opublikowały.

To nie “Temat” wmieszał politykę do “Tęczowego Piątku”. Rzekomo “obnażający” artykuł opublikowany przez mocno związane z PO stowarzyszenie Miasto z Wizją świadomie autoryzuje swoją obecnością w nim sama dyrektor szkoły. Do tekstu uderzającego w “Temat” polityczne stowarzyszenie wplątuje nawet autora Spotted Ekonom, twierdząc bez żadnych podstaw, że ze wszystkich zażartował!

I tu dochodzimy do sedna: wiedzieliśmy, że wydarzenie  “Tęczowy Piątek” w ekonomiku nie było żartem, dlatego z wersji utrzymywanej przez Miasto z Wizją zadrwiliśmy. https://szczecinek.com/artykul/lekcja-tolerancji-ktora/552351 Żeby było jasne: Nigdy nie wątpiliśmy w otwartość i tolerancję wśród szczecineckiej młodzieży, dlatego w ironiczny sposób pokazaliśmy, jakie konsekwencje może budzić choćby próba wmówienia społeczeństwu, że młodzież ekonomika żartuje sobie z “Tęczowego Piątku”. To efekt próby, którą nieudolnie podjęło “Miasto z Wizją”. Wiele osób było takim obrazem szkoły mocno oburzonych. Nie my go jednak stworzyliśmy, pisząc o wyssanych z palca “żartownisiach” z ekonomika, tylko MzW, które w swoim statucie ma zawarty między innymi wiele mówiący punkt: “Czuwanie nad realizacją misji obiektywnego przekazywania informacji w środkach masowego przekazu”. Czyżby?

W środę autor wydarzenia rozwiał wszelkie wątpliwości. Na Spotted Ekonom napisał, że: “Samo wydarzenie żartem nie było i nigdy nie miało być. Było zwróceniem uwagi, że samo takie wydarzenie w Polsce jest. Nie wspieram homofobii, sam broniłem mniejszości LGBT w komentarzach. Nie rozumiem więc dlaczego zostałem nazwany “żartownisiem”.

To w skrócie. Mimo że zostaliśmy bezpodstawnie zaatakowani, jest nam przykro, że zagadnienie  ogólnopolskiego “Tęczowego Piątku” akurat w Szczecinku rozwinęło się w taki sposób i że przez przypadek do lokalnej polityki została wciągnięta szkolna młodzież. Jest nam przykro, że uczniowie z tego powodu mieli jakiekolwiek nieprzyjemności. Jest nam również przykro, że stowarzyszenie “Miasto z Wizją”, chcąc uderzyć w “Temat”, posunęło się do tak ohydnej manipulacji, nazywając uczniów ekonomika “żartownisiami”. Jedyne, co teraz pozostaje, to kwestia zastanowienia się, co jeszcze to przyjazne PO stowarzyszenie potrafi? I do czego, chcąc uderzyć w naszą redakcję, posunie się następnym razem?

Aktualizacja: Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość email, której tytuł brzmi "Oświadczanie Samorządu Uczniowskiego z ZS nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej". Nie wiemy, czy jest prawdziwa, ale ze względu na wagę sprawy zamieszczamy jej treść, którą każdy oceni sam, w całości.

Oświadczenie

My uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, w związku z burzą medialną, która od kilku dni emocjonuje mieszkańców Szczecinka, stanowczo odpieramy atak jakoby społeczność szkolna była nietolerancyjna. Administrator odpowiedział już na zarzut o żartobliwym charakterze całego wydarzenia, podkreślając przy tym, że został poruszony ważny problem społeczny. Ubolewamy nad faktem, że nierzetelność dziennikarska próbowała  doprowadzić do zszargania dobrej opinii naszej szkoły oraz konfliktów między uczniami. Życie szkolne nie ma związku  z działaniami politycznymi.

Wbrew fałszywym zarzutom, pragniemy zaznaczyć, że każdy w murach Ekonomika może czuć się dobrze, jest szanowany i ma prawo do swobodnego wyrażania swoich poglądów, w czym wspierają nas Grono Pedagogiczne z Dyrekcją.


 

  Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół  nr 1                               im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku


 

Reklama

tęczowy piątek ken szczecinek spotted akcja - komentarze opinie

 • gość 2018-11-01 16:29:48

  Przynajmniej już wiadomo kto miesza. Wstyd, wstyd, ale to za mało. Nie tylko moim zdaniem stowarzyszenie MzW powinno się zdelegalizować!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 21:00:03

  Dobrze że mamy tak obiektywne i niezależne jedynue wlasciwe medium jak Temat. Dzięki niemu wiemy co się dzieje w Szczecinku. Brawooo

 • gość 2018-11-02 08:09:29

  Koncerty baphometa, czarne msze a teraz pranie mózgów dzieciom promocją na LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender). Jak daleko posuną się jeszcze masoni z platformy.

 • gość 2018-11-02 09:43:45

  Stowarzyszenie MZW (czyli lokalna PO) zaatakowała Temat, wykorzystując do tego dzieci. Nie dość, że "pranie mózgów dzieciom promocją na LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender)" to bez wiedzy i zgody rodziców.

 • Uczennica ekonomika - niezalogowany 2018-11-02 16:21:39

  Drodzy wypowiadający się czytelnicy. Nawet gdyby była taka akcja w szkole to co? Przecież nie chodzi o to że mamy namawiać na zmianę orientacji innych uczniów tylko okazać im tolerancję. Tak jak wspominałam wcześniej radzę wam znaleźć złoty środek. Nie propagować homoseksualistów ale też nie popadać w homofobia. Tolerancja należy się każdemu bez względu na wiek, płeć, wyznanie, orientację. Drodzy czytelnicy z tej szkoły wyniosłam więcej niż wasze dzieci wyniosą z domu. Nie chciałabym mieć tak pogrążonych w homofobii rodziców. Pamiętajcie że przemoc rodzi przemoc.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-02 16:40:51

  Dyskryminacja! Jak dodajecie to dodawajcie wszystkie komentarze! Mojego nie ma

 • panna z Nilu - niezalogowany 2018-11-02 16:51:21

  To jest żenujące z kilku powodów. Po pierwsze młodzi nie są nuczeni samodzielnego myślenia i dają się każdemu manipulować, myślą stadnie czyli Facebookiem. W tym wieku to może być normalne, ale do pewnego momentu. Po drugie szkoła nie jest miejscem na takie akcje. No chyba że już mamy tak otwarte społeczeństwo, że jest wszystkim wszystko jedno. Ale komentarze na to nie wskazują. Po tzrecie dozór w szkołach ze strony naucycieli w ogóle nie istnieje. Kilka godzin i do domu. Zero zainteresowania uczniami po szkole albo właśnie na Facebooku, którego tez przecież nauczyciele używają. Po czwarte obrzydliwa manipulacja. I to nie ze strony świętojebliwego Tematu, tylko tej drugiej. Gołym okiem widać że mają problem.

 • gość 2018-11-02 21:06:58

  Panna z Nilu - w punkt. Trzeba wreszcie ludziom mówić jak jest naprawdę, bo różnych manipulacji jest w tym mieście więcej!!!

 • Uczennica ekonoma - niezalogowany 2018-11-03 08:54:12

  Panno z Nilu. To właśnie wina rodziców. Rodzice powinni mieć nadzor nad tym, co ich dzieci robią w szkole, po szkole czy w internecie. Nauczyciele są żeby uczyć, a nie żeby wychowywać.

 • gość 2018-11-04 17:54:21

  Gdybyście o tym nie pisali to by nie było afery. Chyba o to chodzi.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"