:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?PILNE

Tego filmu zakazano w Elblągu. Będzie wyświetlany w Szczecinku

07/02/2019 10:49
LUT 17
parafia pw. Ducha Św. godz: 15:00

„Luter i rewolucja protestancka” Grzegorza Brauna to film, który budzi gorące emocje. Parę tygodni temu jego emisji w ratuszu zakazał prezydent Elbląga. Wśród mieszkańców i widzów, którzy chcieli zobaczyć produkcję, zawrzało. Co istotne, już wkrótce kontrowersyjny dokument będzie można zobaczyć także w Szczecinku! Spotkanie, podczas którego będzie miała miejsce projekcja filmu, organizuje „Patriotyczny Szczecinek”. Organizatorzy liczą, że wydarzenie spotka się z tak dużym zainteresowaniem odbiorców, jak w innych miastach.  Film powstał w związku z 500 rocznicą reformacji. Jak przekonują autorzy to: „100 minut prawdy na 500-lecie zakłamania”. Nagrywany był w 9 krajach (Austria, Czechy, Niemcy, Norwegia, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy), w produkcji pomogło ponad 30 rozmówców, w filmie wykorzystano też profesjonalną animację komputerową. 


Jak przekonują organizatorzy seansu, w filmie „Luter i rewolucja protestancka” można jednak przede wszystkim obejrzeć przemilczane fakty i historie wykreślone z podręczników. To Opowieść o wydarzeniach sprzed stuleci, która zmierza do wskazania współczesnych, trwających po dziś dzień skutków rewolucji protestanckiej - echa wydarzeń sprzed pół tysiąca lat, dewastujące skutki „fali uderzeniowej" protestantyzmu dostrzegamy w horrorach i absurdach XX/XXI stulecia.
W dramaturgii filmu spotkamy się z biografią Lutra – ze szczególnym uwzględnieniem faktów nieznanych szerzej także współczesnym wyznawcom rozmaitych sekt protestanckich – zaznaczają organizatorzy. - Odnotowana zostanie najbliższa genealogia protestantyzmu – prekursorskie względem Lutra rewolucje socjalne (Wiklef, Hus et consortes), w których herezje wykorzystano jako nośną ideologię służącą dywersji politycznej, prowadzącej do istotnych „przekształceń własnościowych”. Przedstawione zostaną również kolejne akty tragedii dziejowej, której momentem inicjującym stało się wystąpienie Lutra. Poza zarysem wydarzeń w krajach niemieckich, widz pozna też fakty i postaci związane z rewolucją protestancką w innych krajach – tak spopularyzowane jak skutki wiarołomstwa króla Henryka VIII, ale i tak mało znane, jak ostatnia walka szwedzkiego drwala Nilsa Dacke, „żołnierza wyklętego” kontrrewolucji XVI w.
- To dzieło jest drugą enigmą w dziejach świata. Tylko, że ta enigma jest enigmą duchowo-religijno-kulturową. Bez rozkodowania tego kodu XVI wieku, zasadniczo nie rozumiemy pięciu wieków – tak o filmie wypowiada się ks. prof. Tadeusz Guz.
- Film „Luter i rewolucja” protestancka to brylant kultury wielkich aspiracji. Zwiastun nadchodzącej wiosny Kościoła, która musi nadejść po śmierci mitu o protestantyzmie – dr Aldona Ciborowska.
- Brakuje słów, żeby docenić to dzieło. Jest to wielka i wspaniała robota. Absolutnie powinien to obejrzeć nie tylko każdy katolik, a przede wszystkim każdy protestant – i to nie raz, a kilka razy -  ks. Prałat Roman Kneblewski.
Pokaz filmu „Luter i rewolucja protestancka” w reżyserii Grzegorza Brauna będzie miał miejsce w niedzielę, 17 lutego o godzinie 15.00. Pokaz odbędzie się w auli przy parafii pw. Duch Świętego w Szczecinku. Organizatorzy serdecznie zapraszają. 
 

Reklama

luter film pokaz patriotyczny szczecinek - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 13:43:21

  Biedny czlowiek ten braun

 • gość 2019-02-07 13:44:13

  i po co to komu

 • gość 2019-02-07 15:07:57

  A ja z chęcią obejrzę. Dal wszystkich malkontentów, lepiej coś się dowiedzieć nawet jak się z tym nie zgadza niż żyć w nieświadomości :D

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 19:21:48

  A gdzie tu Ekumenizm Jan Paweł II był w wielu protestanckich świątyniach i wyrażał się dobrze o nich czyżby Braun był mądrzejszy

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 21:43:49

  Szkoda, że demokracja dla równych i równiejszych. ,,Kler" w kinie, a dokument Brauna w salce...

 • gość 2019-02-08 08:17:19

  W miastach gdzie rządzi PO, tego filmu nie obejrzysz.

 • gość 2019-02-08 10:24:11

  Oba filmy pokazują część prawdy. Oba oglądałem. W obu kościołach znajdziemy grzech i zepsucie. Film pana Brauna gloryfikuje Rzymski katolicyzm przez ośmieszanie Lutra i wybranch elementów protestantyzmu, jednocześnie zupełnie nie dotyka problemów kościoła rzymskiego. Jakby ich nie było. W obu kościołach znajdziemy elementy których nigdy być nie powinno. Każdemu polecam dokładne sprawdzenie a nie tylko odsłuchanie tych informacji. Internet jest na kilka klików. Sprawdź. Zweryfikuj. Podziel się wiedzą. https://youtu.be/Up2VREvRufM?list=PLd5GCd1nrmczBxGhjHDIG76pmJ0kb9Azu Kolejne miażdżą myślenie religijne. Ps. Szkoda, że na początku filmu Luter nie ma informacji, że historia Marcina Lutra byłaby krótka bo za morderstwo normalny człowiek (świecki) zostałby skazany na karę śmierci, ale uwczesne przepisy pozwoliły zakonnikowi katolickiemu Marcinowi Lutrowi uniknąć kary świeckiej bo będąc w zakonie Luter nie mógł być ścigany ponieważ chronił go tzw. azyl kościelny. Przemyśl to sam.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-08 10:45:17

  Chętnie obejrzę film jak przemocą wprowadzano chrześcijaństwo na ziemiach polskich. Jak naszym przodkom kazano wyrzec się wiary, którą od tysięcy lat miały kolejne pokolenia. Prawda nas wyzwoli.

 • gość 2019-02-08 10:52:14

  "Film pana Brauna gloryfikuje Rzymski katolicyzm przez ośmieszanie Lutra i wybranch elementów protestantyzmu, jednocześnie zupełnie nie dotyka problemów kościoła rzymskiego." a o czym jest ten film? problemów zatrudniania nieletnich w Kambodży też nie porusza. :D

 • gość 2019-02-08 12:44:10

  gość 2019-02-08 10:24:11 - co za pseudointelektualny bełkot. Przemyśl to, gdzie będzie Polska jak ludzie przestaną żyć w rodzinach i starać się żyć w zgodzie z prawem naturalnym. Będziemy pełnym nałogów społeczeństwem egoistów, zapędzanych kijem do pracy przez Niemców (sułtanat ze stolicą w Berlinie). Tam gdzie jest pustka po ogłoszeniu "że Boga nie ma" tam mieszkają demony.

 • gość 2019-02-08 12:46:30

  Gość - niezalogowany 2019-02-08 10:45:17 naszym przodkom kazano wyrzec się wiary - Turbo Słowianie żyli od granicy z Galią aż po ural i Iran. Słowiańskie imperium pod wodzą Polaków. Rządził nimi Lechosław!

 • Gość - niezalogowany 2019-02-08 17:01:32

  Dlaczego to Braum chce zostać prezydentem Gdańska miasta które przez 450 lat było protestanckie w obecnej formie większość historycznych obiektów Ratusz Dwór Artusa Bazylika Mariacka i dobrobyt powstały na zasadzie kto nie chce pracować niechże nie je w tym czasie niszczono Rzeczpospolitą liberum veto popuszczaniem pasa oraz ogólną anarchią na którą nikt łącznie z Królami nie mógł zapanować

 • gość 2019-02-08 18:34:40

  "w obecnej formie większość historycznych obiektów Ratusz Dwór Artusa Bazylika Mariacka i dobrobyt powstały na zasadzie kto nie chce pracować niechże nie je" wypisz-wymaluj - Braun ;P

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 08:27:11

  Jesli ktos chce sie spierać o to ktora wiara jest prawidlowa odnosząc sie do dokumentów opini profesorow doktorow uczonych ludzi ktorym nie raz mózgi swirowaly i konczyli w wariatkowie jest malo wiarygodne! Najlepszym sposobem jest powrót do słowa bożego do początków i krok po kroku czytać i weryfikować np 1. Jedynym posrednikiem miedzy czlowiekiem a bogiem jest jezus. No i patrzymy jak jest w rzeczywistosci patrzac na kościół katolicki to pośredników jest tylu ze sam papież sie pogubil. 2. Chrzest jest to decyzja swiadoma kazdego czlowieka. No i jaka jest rzeczywistość? Watpie żeby malenkie dziecko swiadomie bralo chrzest. Można jeszcze wymieniać i wymieniać. Pan braun niech poszpera w dokumentach o drogach krzyżowych i niech sie nie ośmiesza.

 • gość 2019-02-11 21:33:37

  Treść komentarza...Nie jest tajemnicą,że protestanci w oczach polskiego Kościoła to najwięksi wrogowie do dzisiaj, chociaż KK temu zaprzecza a po bokach proboszczowie głoszą swoje,Bardziej więksi niż nawet wyznawcy islamu.Pan Grzegorz Braun to wybitny reżyser wybitnego filmu pt. Zamach Smoleński.Oba filmy nic nie mają związanego z rzeczywistością i obiektywizmem były robione pod określonym zamówieniem i pod określonego widza.Facet chyba ma zamiar wywołać wojenkę religijną.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

Szukam mieszkania do wynajęcia

Szukam mieszkania do wynajęcia z niskimi opłatami do max 1100/1200 zł.


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę w m. Spore lub

Poszukuję działki w m. Spore, działka minimum 5000 m. lub domu do remontu, stan techniczny obojętny.


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy magazynowi

Work Balance jest agencją z doświadczeniem, która specjalizuje się w usługach z zakresu leasingu pracowniczego (inaczej leasingu personalnego)...


Zobacz ogłoszenie

SYNDYK sprzeda mieszkanie w

Syndyk masy upadłości ogłasza przetarg na sprzedaż nieruchomości lokalowej w Szczecinku przy ulicy Polnej 20/1. Lokal 2-pokojowy o powierzchni..


Zobacz ogłoszenie

PRZYJMĘ DO PRACY Pracownik

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku. Dobre warunki wynagrodzeniowe.


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"