:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Tego filmu zakazano w Elblągu. Będzie wyświetlany w Szczecinku

07/02/2019 10:49
LUT 17
parafia pw. Ducha Św. godz: 15:00

„Luter i rewolucja protestancka” Grzegorza Brauna to film, który budzi gorące emocje. Parę tygodni temu jego emisji w ratuszu zakazał prezydent Elbląga. Wśród mieszkańców i widzów, którzy chcieli zobaczyć produkcję, zawrzało. Co istotne, już wkrótce kontrowersyjny dokument będzie można zobaczyć także w Szczecinku! Spotkanie, podczas którego będzie miała miejsce projekcja filmu, organizuje „Patriotyczny Szczecinek”. Organizatorzy liczą, że wydarzenie spotka się z tak dużym zainteresowaniem odbiorców, jak w innych miastach.  Film powstał w związku z 500 rocznicą reformacji. Jak przekonują autorzy to: „100 minut prawdy na 500-lecie zakłamania”. Nagrywany był w 9 krajach (Austria, Czechy, Niemcy, Norwegia, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy), w produkcji pomogło ponad 30 rozmówców, w filmie wykorzystano też profesjonalną animację komputerową. 


Jak przekonują organizatorzy seansu, w filmie „Luter i rewolucja protestancka” można jednak przede wszystkim obejrzeć przemilczane fakty i historie wykreślone z podręczników. To Opowieść o wydarzeniach sprzed stuleci, która zmierza do wskazania współczesnych, trwających po dziś dzień skutków rewolucji protestanckiej - echa wydarzeń sprzed pół tysiąca lat, dewastujące skutki „fali uderzeniowej" protestantyzmu dostrzegamy w horrorach i absurdach XX/XXI stulecia.
W dramaturgii filmu spotkamy się z biografią Lutra – ze szczególnym uwzględnieniem faktów nieznanych szerzej także współczesnym wyznawcom rozmaitych sekt protestanckich – zaznaczają organizatorzy. - Odnotowana zostanie najbliższa genealogia protestantyzmu – prekursorskie względem Lutra rewolucje socjalne (Wiklef, Hus et consortes), w których herezje wykorzystano jako nośną ideologię służącą dywersji politycznej, prowadzącej do istotnych „przekształceń własnościowych”. Przedstawione zostaną również kolejne akty tragedii dziejowej, której momentem inicjującym stało się wystąpienie Lutra. Poza zarysem wydarzeń w krajach niemieckich, widz pozna też fakty i postaci związane z rewolucją protestancką w innych krajach – tak spopularyzowane jak skutki wiarołomstwa króla Henryka VIII, ale i tak mało znane, jak ostatnia walka szwedzkiego drwala Nilsa Dacke, „żołnierza wyklętego” kontrrewolucji XVI w.
- To dzieło jest drugą enigmą w dziejach świata. Tylko, że ta enigma jest enigmą duchowo-religijno-kulturową. Bez rozkodowania tego kodu XVI wieku, zasadniczo nie rozumiemy pięciu wieków – tak o filmie wypowiada się ks. prof. Tadeusz Guz.
- Film „Luter i rewolucja” protestancka to brylant kultury wielkich aspiracji. Zwiastun nadchodzącej wiosny Kościoła, która musi nadejść po śmierci mitu o protestantyzmie – dr Aldona Ciborowska.
- Brakuje słów, żeby docenić to dzieło. Jest to wielka i wspaniała robota. Absolutnie powinien to obejrzeć nie tylko każdy katolik, a przede wszystkim każdy protestant – i to nie raz, a kilka razy -  ks. Prałat Roman Kneblewski.
Pokaz filmu „Luter i rewolucja protestancka” w reżyserii Grzegorza Brauna będzie miał miejsce w niedzielę, 17 lutego o godzinie 15.00. Pokaz odbędzie się w auli przy parafii pw. Duch Świętego w Szczecinku. Organizatorzy serdecznie zapraszają. 
 

Reklama

luter film pokaz patriotyczny szczecinek - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 13:43:21

  Biedny czlowiek ten braun

 • gość 2019-02-07 13:44:13

  i po co to komu

 • gość 2019-02-07 15:07:57

  A ja z chęcią obejrzę. Dal wszystkich malkontentów, lepiej coś się dowiedzieć nawet jak się z tym nie zgadza niż żyć w nieświadomości :D

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 19:21:48

  A gdzie tu Ekumenizm Jan Paweł II był w wielu protestanckich świątyniach i wyrażał się dobrze o nich czyżby Braun był mądrzejszy

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 21:43:49

  Szkoda, że demokracja dla równych i równiejszych. ,,Kler" w kinie, a dokument Brauna w salce...

 • gość 2019-02-08 08:17:19

  W miastach gdzie rządzi PO, tego filmu nie obejrzysz.

 • gość 2019-02-08 10:24:11

  Oba filmy pokazują część prawdy. Oba oglądałem. W obu kościołach znajdziemy grzech i zepsucie. Film pana Brauna gloryfikuje Rzymski katolicyzm przez ośmieszanie Lutra i wybranch elementów protestantyzmu, jednocześnie zupełnie nie dotyka problemów kościoła rzymskiego. Jakby ich nie było. W obu kościołach znajdziemy elementy których nigdy być nie powinno. Każdemu polecam dokładne sprawdzenie a nie tylko odsłuchanie tych informacji. Internet jest na kilka klików. Sprawdź. Zweryfikuj. Podziel się wiedzą. https://youtu.be/Up2VREvRufM?list=PLd5GCd1nrmczBxGhjHDIG76pmJ0kb9Azu Kolejne miażdżą myślenie religijne. Ps. Szkoda, że na początku filmu Luter nie ma informacji, że historia Marcina Lutra byłaby krótka bo za morderstwo normalny człowiek (świecki) zostałby skazany na karę śmierci, ale uwczesne przepisy pozwoliły zakonnikowi katolickiemu Marcinowi Lutrowi uniknąć kary świeckiej bo będąc w zakonie Luter nie mógł być ścigany ponieważ chronił go tzw. azyl kościelny. Przemyśl to sam.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-08 10:45:17

  Chętnie obejrzę film jak przemocą wprowadzano chrześcijaństwo na ziemiach polskich. Jak naszym przodkom kazano wyrzec się wiary, którą od tysięcy lat miały kolejne pokolenia. Prawda nas wyzwoli.

 • gość 2019-02-08 10:52:14

  "Film pana Brauna gloryfikuje Rzymski katolicyzm przez ośmieszanie Lutra i wybranch elementów protestantyzmu, jednocześnie zupełnie nie dotyka problemów kościoła rzymskiego." a o czym jest ten film? problemów zatrudniania nieletnich w Kambodży też nie porusza. :D

 • gość 2019-02-08 12:44:10

  gość 2019-02-08 10:24:11 - co za pseudointelektualny bełkot. Przemyśl to, gdzie będzie Polska jak ludzie przestaną żyć w rodzinach i starać się żyć w zgodzie z prawem naturalnym. Będziemy pełnym nałogów społeczeństwem egoistów, zapędzanych kijem do pracy przez Niemców (sułtanat ze stolicą w Berlinie). Tam gdzie jest pustka po ogłoszeniu "że Boga nie ma" tam mieszkają demony.

 • gość 2019-02-08 12:46:30

  Gość - niezalogowany 2019-02-08 10:45:17 naszym przodkom kazano wyrzec się wiary - Turbo Słowianie żyli od granicy z Galią aż po ural i Iran. Słowiańskie imperium pod wodzą Polaków. Rządził nimi Lechosław!

 • Gość - niezalogowany 2019-02-08 17:01:32

  Dlaczego to Braum chce zostać prezydentem Gdańska miasta które przez 450 lat było protestanckie w obecnej formie większość historycznych obiektów Ratusz Dwór Artusa Bazylika Mariacka i dobrobyt powstały na zasadzie kto nie chce pracować niechże nie je w tym czasie niszczono Rzeczpospolitą liberum veto popuszczaniem pasa oraz ogólną anarchią na którą nikt łącznie z Królami nie mógł zapanować

 • gość 2019-02-08 18:34:40

  "w obecnej formie większość historycznych obiektów Ratusz Dwór Artusa Bazylika Mariacka i dobrobyt powstały na zasadzie kto nie chce pracować niechże nie je" wypisz-wymaluj - Braun ;P

 • Gość - niezalogowany 2019-02-09 08:27:11

  Jesli ktos chce sie spierać o to ktora wiara jest prawidlowa odnosząc sie do dokumentów opini profesorow doktorow uczonych ludzi ktorym nie raz mózgi swirowaly i konczyli w wariatkowie jest malo wiarygodne! Najlepszym sposobem jest powrót do słowa bożego do początków i krok po kroku czytać i weryfikować np 1. Jedynym posrednikiem miedzy czlowiekiem a bogiem jest jezus. No i patrzymy jak jest w rzeczywistosci patrzac na kościół katolicki to pośredników jest tylu ze sam papież sie pogubil. 2. Chrzest jest to decyzja swiadoma kazdego czlowieka. No i jaka jest rzeczywistość? Watpie żeby malenkie dziecko swiadomie bralo chrzest. Można jeszcze wymieniać i wymieniać. Pan braun niech poszpera w dokumentach o drogach krzyżowych i niech sie nie ośmiesza.

 • gość 2019-02-11 21:33:37

  Treść komentarza...Nie jest tajemnicą,że protestanci w oczach polskiego Kościoła to najwięksi wrogowie do dzisiaj, chociaż KK temu zaprzecza a po bokach proboszczowie głoszą swoje,Bardziej więksi niż nawet wyznawcy islamu.Pan Grzegorz Braun to wybitny reżyser wybitnego filmu pt. Zamach Smoleński.Oba filmy nic nie mają związanego z rzeczywistością i obiektywizmem były robione pod określonym zamówieniem i pod określonego widza.Facet chyba ma zamiar wywołać wojenkę religijną.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Motorek Zumico GR500 125/50

Mam do sprzedania w pełni sprawny motorek Zumico z 2010 roku. Silnik 139FMB 125ccm, zarejestrowany na 50. Na tym silniku przejechane ok 2000 km, a..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Przestronne mieszkanie na

Mieszkanie odnowione. Salon połączony z kuchnią - zabudowa kuchenna, podłoga terakota/panele, ściana glazura i gładź. Przedpokój - trzy szafy..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"