:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Telewizor musi mówić tylko jednym głosem. "Programy samorządowe" nie dla opozycji

Telewizor musi mówić tylko jednym głosem.
Temat Szczecinecki 20/02/2019 05:52

Czy w opłacanych z pieniędzy wszystkich mieszkańców Szczecinka - miejskich programach samorządowych powinno być miejsce także dla radnych, którzy nie reprezentują władzy sprawowanej przez Platformę Obywatelską? Taki postulat wraz z początkiem nowej kadencji szczecineckiej Rady Miasta wysunęła opozycja. Interpelację w tej sprawie złożył radny Wiesław Suchowiejko i już otrzymał odpowiedź. Niespodzianki nie było.

 

Przypomnijmy. Radni opozycyjni wyrażają swój sprzeciw wobec tego, że mimo iż reprezentują mieszkańców i mimo iż są częścią władzy uchwałodawczo - kontrolnej, nie mają możliwości zaistnienia w programach wideo czy tekstach, za które z pieniędzy publicznych płaci szczecinecki ratusz. Podczas ubiegłej kadencji Rady Miasta o tym, że programy samorządowe powinny nazywać się “programami propagandowymi”, mówił radny Jacek Pawłowicz. Po wyborach sprawę szczecineckich programów samorządowych podniósł także Wiesław Suchowiejko.

Radny wskazał, że do tej pory widzowie wspomnianych programów mieli możliwość wysłuchania burmistrza i jego zastępców.

 • Pragnę zwrócić uwagę, że oprócz władzy wykonawczej, samorząd szczecinecki reprezentuje również władze uchwałodawczo-kontrolne, tj. Rada Miasta, a więc radni zrzeszeni w klubach i komisjach - czytamy w interpelacji radnego.

Wypada także dodać, że widzów takich programów, czyli mieszkańców naszego miasta, interesować może zarówno punkt widzenia wybranych władz wykonawczych, ugrupowania posiadającego w Radzie większość, jak i zasiadającej w Radzie opozycji - dodał radny.

W swojej interpelacji Wiesław Suchowiejko zaproponował, by czas antenowy w programach samorządowych został podzielony np. proporcjonalnie do uzyskanych w wyborach głosów.

Burmistrz odpowiedział na interpelację radnego. Według reprezentującego władzę Platformy Obywatelskiej Daniela Raka programy samorządowe nigdy nie były wykorzystywane do uprawiania polityki. Co więcej, jak wynika z treści odpowiedzi, to właśnie... dopuszczenie innego głosu niż reprezentuje obecna władza doprowadziłoby do upolitycznienia wspomnianych programów.

 • Formuła programów samorządowych polega na przekazywaniu opinii publicznej sprawozdań z wykonania budżetu Miasta Szczecinek. Przekazywane w programach informacje dotyczą też bieżącego funkcjonowania UM, jednostek podległych i spółek miejskich. Tym samym programy samorządowe, będąc swoistym raportem składanym mieszkańcom Szczecinka przez przedstawiciela władzy wykonawczej w pełni spełniają swoją rolę.

 • Pragnę też zauważyć, że czas antenowy przeznaczony na realizację programów nie jest i nigdy nie był wykorzystywany do uprawiania polityki. W mojej opinii Pana propozycja doprowadziłaby właśnie do upolitycznienia programów samorządowych, co byłoby wypaczeniem sensu ich nagrywania i emitowania. Tym samym pana sugestie dotyczą zmiany formuły programów samorządowych uważam za całkowicie bezzasadne - odpowiedział radnemu opozycji Daniel Rak.

Czytaj także: Ile pieniędzy Urząd Miasta w Szczecinku wyda na lokalne media? https://szczecinek.com/artykul/ile-pieniedzy-urzad/607650 

Reklama

ratusz program telewizja burmistrz polityka radni platforma - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-20 06:53:10

  Programy samorządowe nigdy nie były wykorzystywane do uprawiania polityki :) niezły żart :) :)

 • gość 2019-02-20 07:18:59

  Burmistrz ma w tym wypadku rację. Oczywiście dopóki nie są tam reprezentowane treści jako partyjne tylko samorządowe. Opozycja ma prawo za swoje pieniądze /atakowe ma jak stać ich było chocby na banery/wqykupić sobie program i tam zaprezentować swoje racje.

 • gość 2019-02-20 08:34:36

  służą do sprawozdań? na jakim etapie jest proces wiceburmistrza?

 • gość 2019-02-20 08:34:56

  Co opozycja powie na temat TV-pis?Przyklad idzie z gory

 • gość 2019-02-20 08:56:29

  Co ma tvpis do tv gawex, oprócz usprawiedliwiania, że gdzie indziej też biją murzyna?

 • Gość - niezalogowany 2019-02-20 09:18:27

  Niech Kurski da czas antenowy opozycji.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-20 09:56:04

  Nie mam Gawexu i mam 500zł w kieszeni i 23 kanały naziemne a i tak ogląda się z 5 nawet jak jest ich 100.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-20 10:47:58

  TV Leming - nadaje. Resortowe miasteczko.

 • gość 2019-02-20 12:08:08

  przykład idzie z góry, gdzie opozycja w TVPis? chyba tylko na "paskach nienawiści"

 • gość 2019-02-20 12:33:05

  Czyżby powrót jedynej właściwej PZPR ?

 • gość 2019-02-20 13:15:54

  Pan Suchowiejko chciałby za publiczne pieniądze robić program polityczny, co jest chyba niezgodne z ordynacją wyborczą. Czy Burmistrz w tych programach atakuje opozycję? Czy robi agitkę wyborczą? Nie sądzę, bo je oglądam. A to, że on jest Burmistrzem i reprezentuje ten urząd w tych programach, to już osobisty problem Pana Suchowiejko.

 • gość 2019-02-20 13:19:40

  TVPis to telewizja publiczna a Gawex to prywatna i może nadawać co chce

 • gość 2019-02-20 13:44:39

  Przykro mi, że burmistrz uważa mieszkańców Szczecinka, za idiotów, którzy łykną wszystko co on wymyśli i powie w peowskiej tubie. A co z procesem?

 • gość 2019-02-20 14:22:21

  Zapytanie do ratusza: czy prawdą jest, że SAPiK nie wywiązuje się ze swoich finansowych zobowiązań w terminie wobec pracujących i zatrudnionych na umowę zlecenie? Pensje zatrudnionych są opóźniane i wypłacane zamiast do 20-go każdego miesiąca - w miesiącu następnym. To samo dotyczy wypłat za umowy zlecenia. Wypłaty za przepracowany miesiąc są rolowane na kolejny miesiąc. O co w tym wszystkim chodzi? Są pieniądze na propagandę i piłkarzy a nie ma na kulturę! Może tym się warto zająć?

 • Gość - niezalogowany 2019-02-20 19:33:27

  Jakie ziemie tacy wyborcy... Zachodniopomorskie - najwięcej rozwodów, najwięcej nieślubnych dzieci, oraz patologii wszelakiej. Ziemia niczyja, totalny rozpad więzi rodzinnych i społecznych, lewactwo. I wybór burmistrza - z zarzutami prokuraturskimi, alko onegdaj na prezydenta Słupska - niedojrzałego bufona. Sami swoi. Patologia wybiera patologię i wierzy we własne kłamstwa..

 • gość 2019-02-20 20:30:53

  Telewizja jest tak samo apolityczna, jak funkcja burmistrza, który na radzie zachęcał do głosowania na Peło.

 • gość 2019-02-21 15:57:28

  "Gość - niezalogowany 2019-02-20 19:33:27 Jakie ziemie tacy wyborcy... Zachodniopomorskie - " więcej takich kretyńskich komentarzy

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"