:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
„Ten kretynizm nie będzie trwał wiecznie”. O szpitalu na obradach Rady Miasta
Temat Szczecinecki 09/08/2019 14:01

Prawie trzy godziny trwała dyskusja podczas dzisiejszej (9.08) sesji Rady Miasta na temat obecnej sytuacji w szpitalu w Szczecinku. Z wielu słów, które padły w ratuszu, zwykły mieszkaniec Szczecinka czy pacjent szpitala niewiele zrozumie.

Znowu dał się zauważyć podział na dwie strony sporu współwłaścicieli: z jednej strony miasto (KO) z drugie powiat (koalicja PS oraz PiS). Znów padły też zarzuty dotyczące upolityczniania szpitala. Oba fronty przyznały, że szpital potrzebuje dopłat. Obie strony się na nie zgodziły. Miasto jako mniejszościowy udziałowiec postawiło jednak warunki.

“Niech najpierw zakończy się audyt”

Celem piątkowej dyskusji w trakcie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta miało być omówienie bieżących problemów w szpitalu. Burmistrz Daniel Rak zwołał sesję, ponieważ, jak sam podkreślił po raz kolejny, miasto jako mniejszościowy udziałowiec w spółce Szpital w Szczecinku, nie jest przez udziałowca większościowego, czyli powiat, o niczym informowany. W obradach wzięli udział przedstawiciele starostwa oraz Rady Powiatu. Na pytania radnych odpowiadał tymczasowy prezes szpitala Marek Kotschy. Stanowisko miasta przedstawił były burmistrz i obecny pełnomocnik ds. szpitala - Jerzy Hardie-Douglas. W debacie nie wziął udziału starosta Krzysztof Lis.

Jeszcze przed rozpoczęciem wielogodzinnej dyskusji, radna Małgorzata Kubiak-Horniatko zaproponowała, aby tę debatę odłożyć w czasie, przynajmniej do momentu, w którym zakończy się trwający w szpitalu audyt. Zdaniem radnej, tylko wtedy wyciągnięcie jakichkolwiek konstruktywnych wniosków miałoby sens. Mimo że ta propozycja wydawała się racjonalna, gospodarz sesji nie poparł tego wniosku.

Miasto zapłaci - pod jednym warunkiem

Przysłuchując się długiej dyskusji radnych i zaproszonych gości, w wielu momentach można było odnieść wrażenie, że odbiegano od spraw najważniejszych. Najważniejsze zagadnienia zostały poruszone na początku. Mówił o nich Jerzy Hardie-Douglas. 

Reprezentując głos miasta, były burmistrz wskazał, że miasto jako mniejszościowy udziałowiec w spółce Szpital w Szczecinku nie może być wyłącznie płatnikiem. Jak podkreślił, ze strony miasta jest wola, aby rozmawiać z powiatem i by dalej się angażować. Ale jest jeden warunek. Żeby miasto płaciło pieniądze na szpital, musi współdecydować.

 • Trzeba przywrócić normalność. Musi być zarząd 2-osobowy, gdzie jeden przedstawiciel będzie reprezentować miasto, a drugi - powiat. Ten zarząd powinien wspólnie podejmować decyzje, również personalne - mówił Jerzy Hardie-Douglas. Pełnomocnik mówił także o zmianach w Radzie Nadzorczej. Tu także według niego miasto powinno mieć swojego reprezentanta.

Szpital zakładnikiem własnego sukcesu

Jerzy Hardie-Douglas mówił też o “bizantyjskich wydatkach” i ujemnym wyniku finansowym. Według Jerzego Hardie-Douglasa, szczecineckiego szpitala nie można porównywać do okolicznych szpitali. Jak podkreślił, szpital w Szczecinku jest zakładnikiem swojego sukcesu, ponieważ “jest olbrzymie parcie pacjentów spoza powiatu”. Nie mogło się obyć bez politycznych aluzji. Jerzy Hardie-Douglas powtórzył swoją tezę, że rząd PiS kieruje pieniądze nie tam, gdzie powinien. 

“Ten kretynizm nie będzie trwał wiecznie”

- mówił były burmistrz. - To się skończy i wróci normalność. Mamy nowoczesny szpital przygotowany na leczenie o 50 proc. więcej pacjentów. Jeśli będzie normalność, to ten szpital się dźwignie. Chyba, że wykorzystujecie szpital do celów politycznych. Umówiliśmy się ze starostą, że szpital będzie taką enklawą, że nie będziemy się kłócić. To bezpieczeństwo jest zaburzone. Prosiłbym, aby nie wykorzystywać szpitala w celach politycznych, żebym nie musiał słuchać aroganckich wystąpień o dojnej krowie, że niektórzy (NZOZ Doktor) wystawiają faktury po 70 tys. zł! - tymi słowami były burmistrz zwrócił się do radnego Andrzeja Grobelnego.

- Trudno panu, jako biedakowi zarabiającemu 700 zł to przyjąć. Ja mam duże zasługi dla szpitala, a pan nie ma żadnych!

 

Szpital nie dostosowywał się do sytuacji rynkowej

Takim wnioskiem podzielił się z radnymi prezes Marek Kotschy. Jak powiedział, nie chce oceniać poprzedniego zarządu. - Ale dla mnie to jest największe zaskoczenie. Każde przedsiębiorstwo musi się dostosować do zaistniałej sytuacji na rynku. Tutaj nastąpiła zmiana funkcjonowania i nic takiego nie było - mówił Marek Kotschy, odpowiadając na wiele pytań radnych reprezentujących KO

 • Czuję ciężar odpowiedzialności. Kto przynosi złe wiadomości, jest atakowany.

Proszę mnie nie atakować w ten sposób, nie jestem czarodziejem. Nie jestem w stanie zmienić kursu okrętu, który z dużą prędkością płynie być może na mieliznę. 

Awantura o NZOZ Doktor

W trakcie dyskusji przywołany został temat wczorajszej (czwartek, 8.08) konferencji prasowej, zorganizowanej przez PiS. Tomasz Wójcik tłumaczył, dlaczego swoje pytania skierował do burmistrza. Jak podkreślił, radni KO mogą zadać podobne pytania za pośrednictwem swoich przedstawicieli w powiecie. Radni rozmawiali też o sukcesywnym wzroście przychodów szpitala. Wróciła także kwestia wypowiedzenia umowy NZOZ Doktor, wywołując także lawinę pytań, skierowanych do obecnego prezesa szpitala.

Marek Kotschy, który przez chwilę mógł się poczuć jak na prawdziwym przesłuchaniu tłumaczył, że zapowiedział tę kwestię z wyprzedzeniem. Jego zdaniem, nie było podstaw w kalkulacji ekonomicznej, aby dłużej utrzymywać umowę z NZOZ Doktor. Ujawnił, że zaproponował Jerzemu Hardie-Douglasowi, aby ten wrócił na oddział chirurgiczny. Według doktora Douglasa i przewodniczącej Katarzyny Dudź, to była autorytatywna decyzja prezesa. 

 • Nie mogę pracować w innej formule, bo jestem radnym powiatowym - mówił były burmistrz. - Mówicie kłamstwa o wielkich fakturach!

Czemu kłamiecie bezczelnie? Nie jestem lekarzem zarabiającym 700 zł, jak pan Grobelny!

 • Nic mi do tego, ile pan zarabia w prywatnym gabinecie - odpowiadał radny Andrzej Grobelny. - Ale pan był burmistrzem… Mówi pan o zarządzie 2-osobowym. Dlaczego mniejszościowy udziałowiec miałby mieć większość w radzie i de facto rządzić?

Dlaczego ordynator chirurgii nie pracuje? Poprzedni prezes rozwiązał z nim umowę, ale panu również on nie pasuje.

 • Rozmawiamy o systemie zdrowotnym, ale nie jest pan go w stanie zmienić. System jest jaki jest i trzeba sobie radzić. My sobie nie radzimy. Pan decydował o tym, czy starosta - czyja to wina, że tak to wygląda,  a było “cacuszko”. Ostatnio, kiedy mówiliśmy o szpitalu wszystko było rewelacyjnie. Mówicie, że nie dacie, dopóki starostwo nie da. A wszyscy powinniśmy dać, bo to nasze dobro wspólne.

Pan doprowadził do tego, że ten szpital był upolityczniony. Nawet lekarzy się politycznie zwalniało! Wiele osób pan zwolnił z powodu politycznego. Ten szpital faktycznie musi być apolityczny. Chodzi o to, aby cały personel był szanowany i by nie liczyło się to, czy ktoś jest z takiej czy innej partii, bo to ma służyć dobru mieszkańców. 

 

“Mieszkańcy nie chcą tego słuchać”

O to, by zakończyć dyskusję, która do niczego nie doprowadzi, po raz wtóry zaapelowała radna Małgorzata Kubiak-Horniatko. 

 • Czy ta dyskusja uzdrowi sytuację szpitala? Poczekajmy na wynik audytu. Prezes może czuć się teraz jak na przesłuchaniu. Zadajecie pytania staroście, którego przecież nie ma. Myślę, że starosta odniesie się do tych wszystkich kwestii. 

 • Dyskusja skupia się do zadłużenia i do tego, by współwłaściciele byli równo traktowani. Przez 12 lat to właśnie decydenci z państwa ugrupowania (KO) wpływali na pana prezesa, na to jak był budowany budżet, jak to wszystko funkcjonowało. Prowadzimy teraz dyskusje polityczne, a to nam przecież szpitala nie uzdrowi. Mieszkańcy nie chcą tego słuchać - zaznaczyła radna. 

Kto o czym wiedział?

Apel radnej nie znalazł odzewu. Według gospodarzy dyskusja była “konstruktywna” i daleka od polityki. Potem znów wrócił temat, co miasto wiedziało odnośnie podejmowanych przez powiat decyzji, a o czym nie miało pojęcia. Według Daniela Raka, wszystkie informacje spływają do ratusza przypadkiem lub z mediów, z kolei prezes Marek Kotschy utrzymywał, że o wszystkim burmistrza informuje, a w szpitalnym audycie bierze udział reprezentantka miasta. 

Czy szpital powinien mieć budżet?

Sporo czasu zajęło też radnym omówienie problemu, czy szpital powinien mieć plan budżetowy, czy nie. Tu także dało się zauważyć podział. W ocenie prezesa Marka Kotschego i radnych opozycji - tak, zdaniem reprezentacji KO - nie. 

 • Szpital to nie “pegiek” to jest ta różnica. To nie Komunikacja Miejska, gdzie wyznaczamy ilość przejazdów. Tu są przypadki chorób. Kto jest w stanie przepowiedzieć, co będzie za miesiąc, za dwa, za trzy. Moje kompetencje są mniejsze w tych sprawach niż doktora Jerzego Hardie-Douglasa. Rzuca się populistyczne hasła, szukacie taniej sensacji, a nie skupiacie się na problemie - mówił Daniel Rak.

 • Rzeczywiście PGK to nie szpital, ale szpital jest spółką prawa handlowego. Planowanie budżetowe w spółkach jest podstawowym narzędziem Rady Nadzorczej do kontrolowania spółki. W mojej ocenie zawsze są odchylenia. Pytanie, czy są akceptowalne, czy nie. Odchylenie od planu pokazuje, że trzeba zmienić budżet, nie widzę nic złego w tym, by szpital miał roczny plan finansowy. W innych szpitalach jest takie budżetowanie.

Marek Kotschy odpowiadał także na pytania dotyczące upadłości szpitala. Podkreślił, że jeśli nie będzie dofinansowania, będzie wiedział, co ma zrobić.

“Nie zarządzam z tylnego fotela”

W trzeciej godzinie dyskusji wywołano jeszcze temat karetek, rozliczeń za paliwo i roszczeń, jakie w ostatnim czasie wobec szpitala wystosowały miejskie spółki. Marek Kotschy zwrócił uwagę, że roszczenia z miejskich spółek pojawiły się zaraz po tym, kiedy prezesem szpitala przestał być Radosław Niemiec. Zaapelował do prezesów spółek i współwłaściciela szpitala, do którego de facto wspomniane spółki należą o empatię. Nie spotkało się to jednak ze zrozumieniem przedstawicieli miasta. 

Najbardziej windykują mnie spółki miejskie. Jak ja mogę zaplanować płatności, kiedy chodzę jak po polu minowym?

 • Bywa nerwowo, to fakt. Ale od współwłaściciela spółek oczekuję trochę empatii. Co jest ważniejsze: interes spółki czy szpitala? 

Burmistrz Daniel Rak zarzucił Markowi Kotschemu populizm. 

Pan twierdzi, że ja z tylnego fotela zarządzam tymi spółkami. Niech się pan opamięta!

 • Niech pan zawiera układy i prolonguje. Ja z tylnego fotela nie wydaję poleceń. Nie robiłem tak i nie robię. Pan jest po prostu arogancki! - grzmiał Daniel Rak.

 • Zapewniam, nie było telefonu od burmistrza Raka. Jesteśmy zatroskani o los szpitala i nie ma zmowy spółek. To wszystko jest chore. Nie dziwcie się, że reakcja jest taka, że wierzyciele się obudzili. Prezes Radosław Niemiec potrafił zarządzać w kryzysie. Życzę panu, żeby pan też potrafił. Idzie to panu na razie średnio

- zakończył Jerzy Hardie-Douglas.

Reklama

szpital szczecinek prezes burmistrz sytuacja pacjent sukces sytuacja rynkowa zapłata dług - komentarze opinie

 • gość 2019-08-09 15:04:15

  Jakim cudem mniejszościowy udziałowiec ma mieć równe prawa, co udziałowiec większościowy? No bez jaj, to się kupy nie trzyma. 60% to nie 50% !!!!!!!

 • adwocem - niezalogowany 2019-08-09 15:35:54

  \"Ten kretynizm nie będzie trwał wiecznie. To się skończy i wróci normalność.\" - normalność będzie wówczas, gdy kupię twą chałupę za zeta austriacki pachołku.\n- \"Pan twierdzi, że ja z tylnego fotela zarządzam tymi spółkami.\" - oczywiście, że nie ty. Ty masz tyle samo do powiedzenia, co przed wyborami, możesz zdecydować co najwyżej jakiego kupić danielsa, w końcu mamy piątek, piątunio. Kurcak czeka

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 15:40:13

  Niemiec zarządzał w kryzysie spowodowanym przez słabe finansowanie z NFZ, ale rownież spowodowanym przez niego samego.

 • DobrzeWieszKto - niezalogowany 2019-08-09 15:41:40

  Kłamią nam w twarz. Mamy uwierzyć że nagłe faktury dla prezydenta i windykacja szpitala to przypadek, że to nie było zaplanowane działanie ... heh. Niestety, jak pokazują antyszczepionkowcy, płaskoziemcy, i Donald Trump zawsze znajdzie się grupa która w kłamstwa uwierzy.

 • Zorro - niezalogowany 2019-08-09 16:33:14

  Gdzie w tym całym galimatiasie jest pacjent, jego dobro najważniejsze - zdrowie. Jeżeli pacjenci podejmą niezależną decyzję rezygnacji ze świadczeń medycznych oferowanych przez Szpital w Szczecinku sp. z o.o. w ramach umów z NFZ i pójdą do innych Zakładów Opieki Zdrowotnej - to komu będą właściciele Szpitala potrzebni.?.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 17:20:37

  Pierwsze pytanie kiedy Niemiec odda pieniądze ?

  O jakim zarządzaniu JHD przez Niemca mówi? O rozbudowaniu administracji?

  Drugie pytanie dla czego JHD był na etacie, dla czego podmioty JHD i Podimed miały płatności zawsze w terminie lub z wyprzedzeniem a inni tych płatności w terminie nie mieli?


 • Mieszkanka - niezalogowany 2019-08-09 17:32:58

  Pani Horniatko.Proszę wypowiadać się w swoim imieniu.Jako mieszkanka Szczecinka chcę słuchać dyskusji radnych dotyczących fatalnej sytuacji finansowej szpitala.I na nic mi pani porady.Jeżeli chciała pani zabłysnąć to wyszło mizernie.

 • gość 2019-08-09 18:02:22

  a Panu Panie JHDW nawet średnio nie idzie . Brak slów , nie co ja pisze , szkoda slów .Widac w Pana oczach po prostu strach . Pan Grobelny bardzo na poziomie .

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 18:27:29

  A ja chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że dla pana Douglasa trzynasta emerytura to jałmużna. Szkoda panie Douglas że was PO nie było stać na takie gesty.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 18:53:36

  NAJWYŻSZY CZAS NA TO ŻEBY SZPITAL W SZCZECINKU POŻEGNAŁ IHD BO TO JEST WŁAŚNIE NAJWIĘKSZY MĄCICIEL W SZCZECINKU I SZPITALU. MYŚLĘ ŻE WTEDY WSZYSCY MIESZKAŃCY MIASTA ODETCHNĄ Z ULGĄ. MYŚLĘ ŻE TO JHD BĘDZIE SIĘ STARAŁ O KUPNO TEGO DOMU NA UL. KILIŃSKIEGO, TAM OTWORZY SWOJĄ PRYWATNĄ PRZYCHODNIE. MYŚLĘ ŻE ŻYCZYMY POWODZENIA, BYLE BY SIĘ WYNIÓSŁ ZE SZPITALA.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 18:54:47

  NAJWYŻSZY CZAS NA TO ŻEBY SZPITAL W SZCZECINKU POŻEGNAŁ IHD BO TO JEST WŁAŚNIE NAJWIĘKSZY MĄCICIEL W SZCZECINKU I SZPITALU. MYŚLĘ ŻE WTEDY WSZYSCY MIESZKAŃCY MIASTA ODETCHNĄ Z ULGĄ. MYŚLĘ ŻE TO JHD BĘDZIE SIĘ STARAŁ O KUPNO TEGO DOMU NA UL. KILIŃSKIEGO, TAM OTWORZY SWOJĄ PRYWATNĄ PRZYCHODNIE. MYŚLĘ ŻE ŻYCZYMY POWODZENIA, BYLE BY SIĘ WYNIÓSŁ ZE SZPITALA.

 • gość 2019-08-09 19:25:10

  JHD to stary człowiek bez godności.To o czym mówił i w jaki sposób mówił świadczy o jego kretynizmie i lekceważenie mieszkańców Szczecinka, a zwłaszcza emerytów. Dla wielu z nich \"trzynastka\" to duża pomoc, na którą PO nie było stać. Nigdy więcej rządów JHD i jego wasali w Szczecinku.

 • gość 2019-08-09 19:43:23

  Przypominam że zgodnie z ustawą radnym nie wolno prowadzić biznesików na bazie mienia komunalnego. Na to jest paragraf, jeżeli zostanie to udowodnione taki radny powinien stracić mandat i zwrócić dietę za ten okres. Winni WYSTĄP. Jak się nie przyznacie po dobroci to jeszcze oberwiecie z paragrafu za oszustwo.\n

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 20:14:26

  Według pana Ogrodzińskiego to PKN Orlen powinien tankować karetki szczecineckiego szpitala bo PKN przynosi zyski. Jak powiedział Tusk po wygranych wyborach w 2011 ,,teraz to ku..a paliwo może być po 7 złotych. To jest dopiero mentalność.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 20:17:19

  A pan Robak to jest absolwentem szkoły aktorskiej czy kabaretu ? Ta gestykulacja, to hamletyzowanie. Ja odpowiadam, ja dbam...

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 20:31:48

  Jeśli lekarze zajmą się leczeniem ludzi a nie polityką to nie będzie takich absurdów. Nie po to z moich podatków kształcili się lekarze żeby teraz czas przeznaczony dla pacjenta marnowali na kłótnie polityczne.

 • Aaaa - niezalogowany 2019-08-09 21:14:29

  „Miastowy mędrzec „ kiedyś na wsi mówiło się o takich „ wioskowy głupek „ ,” wiejski filozof „ a dziś usłyszeliśmy ze strony najwybitniejszego , nad lekarza butę , arogancję i prostackie chamstwo . Brawo Panie doktorze radny Andrzej Grobelny - klasa i pokora i szacunek dla mieszkańców i pacjentów . Niestety pani przewodnicząca brak argumentów w debacie o szpitalu a pani o fundacji lux veritas - tak to było na temat sesji nadzwyczajnej tylko pogratulować , brakowało tylko wsparcia związków lgbt+ obuch żądań adopcji dzieci .

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2019-08-09 21:28:21

  Według mnie dyskusja była w pełni merytoryczna i całkowicie, absolutnie apolityczna. Co do planu budżetowego/finansowego - inne, zwykłe szpitale może i mają coś takiego, ale (moim skromnym zdaniem) nasze cacuszko nie musi tego mieć.

 • gość 2019-08-09 22:49:52

  Odstawić starego Dauglasa na boczny to będzie porządek w szpitalu , spółkach ,powiecie i mieście . To stary zadymiarz chce kupić szpital za złotówkę SKANDAL

 • gość 2019-08-09 23:00:19

  JHDW namówił drugą osobę fizyczną (swoją konkubinę) do firmanctwa. Po co? A po to, żeby móc nielegalnie a więc w sprzeczności z prawem pracować w szpitalu i doić pieniądze ze szpitala. Bo chyba nie stwierdzi, że pieniędzy firma DOKTOR w punkt nie otrzymywała (ktoś tego pilnował) w przeciwieństwie do nieregulowania innych zobowiązań szpitala.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 23:27:00

  JHD obchodzi prawo. Jest radnym powiatu, większości owego udziałowca i w tym samym czasie doradza mniejszosciowemu udziałowcy. Dodatkowo obchodząc prawo, świadczy usługi dla obydwu udziałowców poprzez prywatna firmę. To JHD jest największym problemem, chcialby mieć, i do tej pory miał, najwięcej do powiedzenia w sprawie szpitala.

 • Nie pajac. - niezalogowany 2019-08-09 23:59:19

  Bardzo wam współczuję.

 • gość 2019-08-10 07:17:15

  Rozpędziłeś się gościu niezalogowany. Nie chcemy JHD również w przychodni na Kilińskiego nie tylko w Szpitalu . Najlepiej niech swoją prywatną praktykę otworzy u siebie w Trzeresiece. Kto będzie chciał to go tam znajdzie. Szpital i przychodnie zostawcie dla normalnych ludzi oni też muszą się gdzieś leczyć.

 • ryszard - niezalogowany 2019-08-10 08:30:26

  Jak w każdym kryzysie paru się nachapało a reszta biedę klepią. A co do zasady wydaje mi się że Pan Jerzy jest radnym powiatowym, więc decyduje większościowym pakietem udziałów. Na sesji wydziera się na swojego prezesa. To jest chore i to jeszcze posłem Pan chce zostać, toż pan pierwszy obrotowy będziesz w sejmie. Przestańcie Panowie brylować i do roboty, w komisje śledcze się nie bawcie, mydlicie ludziom oczy. Trzeba oddać ludziom dziesiątki milionów złoty. A gdzie one są może Panowie wiecie? Podpowiem w pierwszym zdaniu.

 • gość 2019-08-10 08:48:29

  DOUGLAS DOUGLAS DOUGLAS KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ

 • gość 2019-08-10 10:43:09

  Niedługo ludzie będą umierać z braku krwi. Od marca punkt krwiodawstwa zamknięty i ..... cisza! Oddziały wydzwaniają wszędzie, a 3/4 Krwiodawców Szczecinka zaprzestało oddawania krwi. ( daleko do najbliższych punktów ). Reklamy w TV i radiu-miliony pln. Pielęgniarki i laborantki 2500,00 netto ze wszystkimi dodatkami ( przed emeryturą) Rozpad i dobijanie kolejnej sfery życia Polaków.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-10 11:21:07

  Nie rozumiem oburzenia, że Douglas za chirurgię jednego dnia otrzymywał zapłatę w terminie. Przecież lekarze i pielęgniarki w szpitalu tez otrzymywali przelewy za pracę na czas. Za darmo nikt by nie pracował.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-10 11:31:08

  Mądry głos Pani radnej Małgorzaty Kubiak-Horniatko. Szkoda, że się nie przebił przez to całe bicie piany.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-10 14:02:36

  Wszyscy komentujemy, analizujemy merytorycznosc dyskusji lub jej brak... Nikt jednak nie zauważył, że konflikt PO PROSTU jest dlatego, że PO prezesa został p. Marek kotschy a nie ktoś inny. Był w platformie wiele lat, poklocil się z ziomkami bo.... Długoby opowiadać.. W każdym razie prezesem może być każdy, byle nie on i bedzie po konflikcie. Zobaczycie. I nie dajmy sobie wmowic że starosta ma dość obrażania po jakims tam nowym felietonie. 5 lat temu też były felietony na jego temat, nawet chyba bardziej dla niego przykre. Uniósł głowę, nie obraził się, nawet koalicję z platformą zawarł po tym. Tak to bywa....

 • gość 2019-08-10 16:35:16

  Platforma podpala miasto by ukryć swoje kanty. Nie dajmy się omamić temu występowi cyrkowemu. Immunitetów nie będzie.

 • Mieszkaniec Powiatu Szczecinec - niezalogowany 2019-08-10 18:52:04

  BŁAZENADA!!!!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-08-10 18:57:22

  Kretynizm to wpuszczenie na salony zwykłego chama , za każdym razem obraza wszystkich i nikt nie reaguje. Na sesji RM koleżanka jhd nie reaguje i nie będzie reagowała ale już w RP przewodniczący powinien ustawić gościa do pionu. Na sesji w obecności kamer dopuścił się do niegodnego zachowania jako radny powiatowy kilka razy i mam nadzieje ze zadziała prawo ( sesja jest jest zarejestrowana ) czekamy na podjęcie działań , dodam tez że na sesji RP po słowach do radnego Poczobuta „ nie lubię Panai niech Pan uważa „ na korytarzu padły słowa „ mam odbytego ludzi żeby to załatwili „ - jest to groźba karalna która co najmniej słyszało kilku radnych . Organa ścigania do dzieła !

 • gość 2019-08-10 20:13:42

  Ooooooo to pan Jerzy zastrasza? Kto ci rękę rozbuja dziadek? A kto się potknął i słuchał płyt chodnikowych podczas maratonu, no kto?

 • Gangsterka pęłną gębą - niezalogowany 2019-08-11 09:41:45

  Jezeli Jerzy Hardie Douglas rzeczywiście kierował grozby karalne
  pod adresem radnego Poczobuta, to dziwię się że Koalicja Obywatelska poszła na takie ryzyko umieszczając go na swoich listach wyborczych. Są dwie możliwości albo mają krótką ławeczkę albo jak zauwazył
  ktoś na innym portalu pan JHD ma na nich haki.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-11 13:52:39

  Kompromitacja JHD i mecenasa Podkowiaka, który uchylił się od odpowiedzi na pytanie radnego z PiS czy spółka prawa handlowgo powinna mieć swój plan rzeczowo- finansowy. Oczywiście, że powinna panie mecenasie a że regulamin wewnętrzny szpitala tego nie zawierał świadczy tylko o waszej niekompetencji panowie.

 • Gość gość - niezalogowany 2019-08-11 16:55:25

  Jak łatwo ludzi można kupić za 13 tą emeryturę. Godności nie mają. W państwie źle się dzieje. Europa i świat się z nas śmieje. Cofamy się do tyłu. A ludzi tylko darmowa forsa interesuje. 500 plus nic nie wnosi bo i tak demografia spada. Ja będę głosować na byłego burmistrza . Ma mój głos.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-11 17:26:28

  Kto pierwszy chciał sprywatyzować szpital ? Czy wszyscy zapomnieli ?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-11 21:48:42

  Gdyby szpital był prywatny, to by samorządy, więc podatnicy, nie musieli dopłacać. W Szczecinku mamy kilka prywatnych podmiotów szpitalnych i samorząd do nich nie dopłaca.
  A jakość usług np. w kardiologii jest znakomita.

 • sie POmaga - niezalogowany 2019-08-11 23:19:46

  Może zbiórka na bilet do Nowej Zelandii albo RPA dla pana jhd? Oczywiście w jedną stronę.

 • Adam - niezalogowany 2019-08-12 08:31:33

  Do Gość: "Jak łatwo ludzi można kupić za 13 tą emeryturę"
  Chyba żyjesz w innej rzeczywistości Polska w zachodnich mediach przedstawiana jest teraz jako wzór dobrej polityki społeczno gospodarczej. Przez cztery lata bezrobocie w Polsce spadło do 5 % a według metodologii unijnej do 3%.
  Najnjższa krajowa wzrosła o 30%.
  Wreszcie Polak we własnym kraju czuje się jak gospodarz. Europejskość to nie ideologia lecz gospodarka a według tego miernika Polska jeszcze nigdy nie była tak bliska Europie zachodniej. Pan JHD rozumie Europę przez pryzmat adopcji dzieci przez pary homoseksualne, ja i większość Polaków tego nie chcemy.
  Pan JHD przegra te wybory z kretesem.

 • Rolmops - niezalogowany 2019-08-12 22:42:58

  Żenada.Panu JHD już podziękujemy.

 • gość 2019-08-13 08:27:15

  Do Adama - JHD zapewne przegrałby te wybory z kretesem, ale niestety - kretes nie kandyduje.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"