:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Teren przy zamku: Samochody zagradzają przejście
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Temat Szczecinecki 12/07/2018 06:00

Na ul. Mickiewicza 2 nie można normalnie przejść w stronę parku miejskiego, gdyż przed schodami stoją po prostu święte krowy! - pisze do nas Czytelnik. - Mam pytanie do kierowców, jak mam przejść tamtędy z wózkiem? Czy mam po prostu pchać wózek i przerysować lakier, to może ktoś wówczas zrozumie, że nie jest na tym świecie sam? Rozumiem, że aut jest coraz więcej, ale idąc na spacer do pobliskiego parku trzeba na początku pokonać tor przeszkód.

 

- Kłopot jest znany - mówi nam pytana o tę sytuację Anna Mista, dyrektor Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta w Szczecinku. - Rozwiązanie jest jedno i raczej wkrótce się pojawi. To dodatkowa "koperta" zamiast miejsca parkingowego, która umożliwi swobodne przejście w tym miejscu.

- Zwracam się do urzędu miasta oraz policji jak i straży miejskiej, aby zrobili porządek z tymi autami, gdyż naprawdę nie idzie przejść. Może poprzez kieszeń dany kierowca zrozumie swoje naganne postępowanie? - kończy apel nasz Czytelnik.

 

......................................................................................................................................................

Dołącz do największej, najbardziej liczącej się grupy Czytelników w mieście! Wrzuć Temat! Twoja informacja ma wartość, więc wykorzystując ją gramy fair: Prześlij nam informację ze zdjęciem lub filmem na wyłączność, a wykorzystane przez nas materiały nagrodzimy bonami zakupowymi! Szczegóły tutaj.

Jak to zrobić? Najszybciej przez Facebooka @temat.szczecinek : 
https://www.facebook.com/temat.szczecinek/

lub mailem: [email protected]

..........................................................................................................................................................

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

schody samochody zamek wózek przejście park miejski tor przeszkód lakier - komentarze opinie

 • gość 2018-07-12 07:12:58

  A może byśmy byli dla siebie bardziej życzliwi. Tylko w godzinach pracy pod zamkiem stoją samochody, albo jak w innych godzinach jest jakieś duże spotkanie na zamku. Tam nie ma podjazdu dla wózków, można iść koło rzeczki. Część mieszkańców jest zmotoryzowana, część woli rower, a część porusza się po mieście pieszo. Jestem rowerzystą - wszystko pod rowerzystów, jestem kierowcą - cały układ ulic pod moje dyktando. Fakt bardzo często samochody są źle zaparkowane. Ale odróżnijmy chamskie stawianie terenówki na przystanku autobusowym na początku Wyszyńskiego od zaparkowania aut pod zamkiem, bo nie ma gdzie. To kwestia kultury osobistej. Kultury brakuje pieszym, rowerzystom, kierowcom. Bądźmy dla siebie bardziej tolerancyjni. Wszyscy mamy tolerancje na ustach, to ją zastosujmy w życiu!

 • gość 2018-07-12 07:48:07

  Z wózkiem po schodach ? 50 metrów wcześniej (przy Niezdobnej) jest łagodny zjazd. I po kłopocie!

 • gość 2018-07-12 08:32:44

  przy Nizicy!

 • Gość - niezalogowany 2018-07-12 08:33:47

  Znowu jednemu się nie podoba A reszta cierpi ps A tam można jeździć wózkami ???

 • gość 2018-07-12 08:35:17

  za porysowanie komuś samochodu to należy się mandat (są kamery), a potem naprawienia szkody. Lakiernik zarabia 150 zł/h. Wychodzi ok. 450 zł za drzwi minimum...

 • gość 2018-07-12 08:56:12

  Ej, serio? Wózkiem po schodach? Albo to jakiś fejk, albo ktoś naprawdę ma problem z powodu braku problemów i szuka ich gdzie popadnie. Zaraz będzie problem, że ktoś zużywa za dużo powietrza.

 • gość 2018-07-12 09:05:04

  Trzeba coś zrobić z tymi samochodami w mieście. Jest ich za dużo. Czy naprawdę całe miasto nieustannie od rana do wieczora musi się kisić w smrodzie spalin i hałasie? Przecież to co się tu dzieje to armageddon. Do tego poza granicami miast ginie kupa ludzi a wielu zostaje kalekami. Nasze przestrzenie miejskie zamiast kwitnąc zielenią i architekturą - są szczelnia zapełnione złomem. Czy jest jakaś nadzieja na to, że po ukończeniu obwodnicy, ruch miejski przeniesie się na dotychczasową "obwodnicę"? Czy można marzyć o zamknięciu ulicy Ordona dla ruchu? Znam osoby które mieszkając w centrum jadą 300m do pracy samochodem... Narzekając że w tym roku wydały na jego naprawę 4000zł. No wiem, głupota nie boli. Holendrzy myślą dekady do przodu planując przestrzeń publiczną. Ich naczelny cel: dostępna przestrzeń ma być wykorzystana najlepiej, jak się da i ma SŁUŻYĆ LUDZIOM. Nie samochodom. To dostrzegalna różnica z Polską.

 • gość 2018-07-12 09:16:33

  Nie ma gdzie parkować? A co? Bozia nóżki upiedo..... u samej dup....? Postawić znak, zakaz parkowania po jednej stronie i po kłopocie. Potem niewprawny kierowca ma problem z wyjazdem. Ale jak nad sprawą zaczęła się zastanawiać pani Miśta, to jeszcze przez pół roku nie będzie rozwiązania? ps. nie rozumiem, po co koperta? dla pieszych wystarczają pasy i chodniki.

 • gość 2018-07-12 09:32:01

  Jakos nigdy nie mialem problemu z zaparkowaniem na parkingu na przeciwko kosciola,no coz,aleco niektorzy maja problemy z przejsciem paru metrow,bo musza wjechac do miejsca pracy czy do sklepu.

 • gość 2018-07-12 09:33:11

  Dla mnie zawsze będzie przy Niezdobnej, na 28 lutego, czy Żukowej - nie mylić z Żukowa :-)

 • gość 2018-07-12 09:59:20

  Niektórzy to po dobroci nie rozumieją. Taki jakby mógł toby na czwarte piętro samochodem wjechał. Czasami do klatki wejść nie można, chodnikiem przejść nie idzie. Tylko wysokie mandaty mogą pohamować głupotę co POniektórych.

 • gość 2018-07-12 10:05:26

  Ale się ktoś czepia. Jestem ciekawa kto tamtędy chodzi z wózkiem? Nigdy mi się nie zdarzyło iść tamtędy z wózkiem jeszcze za czasów kiedy córka była mała. Nigdy też nie widziałam, aby ktokolwiek wnosił lub znosił tam wózek, bo tak dużych i stromych schodach, jak 50 m dalej jest łagodny wjazd koło rzeczki. Szukanie problemu nad wyraz. Osoby korzystające ze schodów bez problemu mogą przejść pomiędzy samochodami, jak to bywa na każdym parkingu.

 • gość 2018-07-12 12:47:04

  Postawić znak, zakaz parkowania po jednej stronie i po kłopocie. - no własnie nie. Ciągle tylko nakazy i zakazy. Ludzie mają sami decydować. Niekulturalnie tam stawiać, ale rozumiem ludzi, którzy są zmuszeni tam stawiać. Większość ludzi tam nie postawi, bo są schody, ale jak ktoś jest bucem i ma znajomości, to i na zakazie postawi. Po pierwsze kultura osobista. Jesteś kierowcą postaw się w roli pieszego. Jesteś pieszym w roli kierowcy i rowerzysty. A nie: porysuję, zadzwonię, ustalę regulamin!

 • Gość - niezalogowany 2018-07-12 21:53:19

  Nie wiem po co w tym miejscu da schody skoro i tak są wiecznie autami zastawione przejść tam w ogóle nie idzie powinien tam być zakaz parkowania i po problemie kierowcy nie hamujcie tylko parkujcie w jeziorze

 • Gość - niezalogowany 2018-07-12 22:10:04

  Jak ja uwielbiam komentarze są dużo ciekawsze od artykułu

 • gość 2018-07-13 08:02:23

  Samochody teraz parkują gdzie chcą, to jakaś istna plaga. Trzeba się przeciskać (nie, nie tylko z wózkiem, również samemu, żeby móc przejść). Na ul. Chełmińskiej także. Ludzie parkują niemal pod samymi drzwiami do klatki, może niedługo wjadą na klatkę schodową, żeby samochodzik był bezpieczny? Parkowanie na placu zabaw, na trawniku itd również jest codziennością...

 • Gosc - niezalogowany 2018-07-13 08:13:36

  Tam stawiają auta nietykalni: lemingi, szczecineccy biznesmeni, lekarze, prawnicy itd. Im wolno. A 500+ niech nie marudzi, tylko się przeciska...

 • gość 2018-07-13 19:48:33

  biznesmeni, lekarze, prawnicy - wśród nich też są uczciwi 500+

 • Gość - niezalogowany 2018-07-14 15:16:53

  Dziwna uwaga)problem osoby chcacej przejść tam z wozkiem) w tym artykule,co do parkujacych tam samochodów. Wydaje mi się że osoba idąca z wozkiem wybiera raczej trasę nie uciążliwa dla niej,a nie schody. Kolejny problem dla ludzi którzy lubią pisać. A co tam napiszę i zrobię aferę. Bądźmy ,jak to wcześniej życzliwej dla siebie,a nie uważajmy,że ja jestem pępkiem swiata. Jezeli chce zeby tak bylo,to na bezludna wyspę, bo społeczeństwo miasta to tylko sami wrogowie,im się nic nie należy.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-16 17:31:29

  mniejsza o to czy ktoś chciał iść z wózkiem po schodach czy może na dziedziniec, ale takie reprezentacyjne miejsce główne wejście z parku do zamku nie powinno być w ogóle zastawione samochodami! dziedziniec zresztą też nie. może zrobić parking za bankiem po drugiej stronie ulicy? jest pusty zrujnowany plac

 • gość 2018-07-17 00:05:11

  A mnie mdli, kiedy czytam komentarze, niestety... Jeśli są schody, to pewnie dla ludzi. Nie wydaje mi się, żeby ktoś mający nieco empatii dla innych i niewielki instynkt samozachowawczy, parkował w takim miejscu. Są miejsca na świecie, gdzie takie sprawy załatwia się przez wychowanie i dobre maniery, u nas dyskusja schodzi na monitoring, lakiernika, mandaty, koperty...

 • gość 2018-07-17 00:08:17

  Słowko do Pani dyrektor Wydziału Komunalnego: bardzo się cieszę, że "kłopot jest znany" - na moje oko i pamięć od jakichś 20 lat.

 • gość 2018-07-17 17:10:40

  Jeśli są schody, to pewnie dla ludzi. Nie wydaje mi się, żeby ktoś mający nieco empatii dla innych i niewielki instynkt samozachowawczy, parkował w takim miejscu. Są miejsca na świecie, gdzie takie sprawy załatwia się przez wychowanie i dobre maniery, u nas dyskusja schodzi na monitoring, lakiernika, mandaty, koperty... - 100% racji!

 • gość 2018-07-20 12:45:46

  powinno się jak w krajach zachodnich odholowywać nieprawidłowo zaparkowane auta i podnieść wysokość mandatów za to wykroczenie po drugie obiekt zamku to nie jest blokowisko czy osiedle domków jednorodzinnych większość ludzi przyjeżdża tam do pracy wynajmuje lub jest właścicielami lokali w których prowadzi działalność ale miejsc parkingowych do lokali nie mają przypisanych więc chyba powinno się tam wyznaczyć strefę płatnego parkowania, a jeżeli chodzi o sąsiedni parking na przeciw kościoła to w dużej mierze jest on zastawiony autami z kartką na sprzedaż które swoje miejsca zajmują nawet na kilka tygodni

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Motorek Zumico GR500 125/50

Mam do sprzedania w pełni sprawny motorek Zumico z 2010 roku. Silnik 139FMB 125ccm, zarejestrowany na 50. Na tym silniku przejechane ok 2000 km, a..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"