:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Terra wchodzi na drogę sądową z Jerzym Hardie-Douglasem

Aktualności, Terra wchodzi drogę sądową Jerzym Hardie Douglasem - zdjęcie, fotografia

Stowarzyszenie Inicjatyw społecznych Terra poinformowało, że dziś wystąpiło na drogę prawną przeciwko Jerzemu Hardie-Douglasowi, oskarżając go o pomówienie. - Stowarzyszenie zarzuca burmistrzowi, że dopuścił się za pomocą środków masowego komunikowania zniesławienia Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „TERRA”, czym poniżył Stowarzyszenie i naraził na utratę zaufania potrzebnego dla rodzaju prowadzonej przez nie działalności, tj. o czyn z art. 212 § 2 k.k. - czytamy w komunikacie.

Chodzi o felieton, wyemitowany w Internecie.

- Naszym zdaniem w felietonie “To nie ekolodzy, to cwani politycy” sugerował wprost, że Terra kłamie, manipuluje, działa na szkodę mieszkańców, uporczywie próbuje blokować proekologiczne inwestycje Kronospanu, że kłamaliśmy między innymi na ostatniej konferencji prasowej - mówi Jacek Pawłowicz z SIS Terra.

- Stowarzyszenie Terra wnosząc akt oskarżenia nie chce pozbawiać oskarżonego możliwości, krytykowania Stowarzyszenia - czytamy w komunikacie stowarzyszenia. - Krytyka ta jednak powinna mieć  pewne ramy, które oskarżony z pewnością przekroczył. Krytyka w wykonaniu Jarzego Hardie Douglasa w formie i treści oparta była na pomówieniach i inwektywach nie mających oparcia w faktach.

Granicami legalności krytyki i oceny jest rzetelne i zgodne z zasadami współżycia społecznego przedstawienie rzeczowej oceny faktów i zjawisk. Przedstawienie negatywnej opinii w sposób złośliwy, tendencyjny, w niedopuszczalnej formie wykracza poza granice ochrony, stanowiąc czyn zabroniony. Naruszenie tej formy rodzi odpowiedzialność zarówno karną, jak i cywilną - czytamy w komunikacie stowarzyszenia.

Terra wchodzi na drogę sądową z Jerzym Hardie-Douglasem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com