:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Terroryści mają się wystraszyć

temat.net: archiwum, Terroryści mają wystraszyć - zdjęcie, fotografia

Dziś (środa 23.10) na terenie województwa zachodniopomorskiego, również w Szczecinku, prowadzone będą ćwiczenia taktyczno-specjalne pod kryptonimem "RENEGADE-KAPER 13/II". Kierownikiem ćwiczenia jest Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych generał broni Marek Tomaszycki. 

    - W ramach ćwiczeń uruchomiane zostaną syreny alarmowe, które będą wydawały modulowany dźwięk w okresie trzech minut (alarm powietrzny - dop. red.) - mówi "Tematowi" Andrzej Wasąg, kierownik Referatu Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta. - Czas uruchomienia syren zaplanowany został w godzinach 10 - 10.15, natomiast sygnału do odwołania alarmu na godzinę 11. 

 

    Celem ćwiczeń jest sprawdzenie systemu wykrywania i ostrzegania na wypadek zagrożenia działaniami terrorystycznymi. Jak nam powiedziano w Dowództwie Operacyjnym Sił Zbrojnych, ćwiczenia mają związek z przygotowaniami do szczytu klimatycznego ONZ, który rozpocznie się 11 listopada br. w Warszawie. (sw) 

Terroryści mają się wystraszyć komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com