:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C całkowite zachmurzenie

To był szkolny festiwal talentów

Gdy pięć lat temu panie Kinga Domańska i Lucyna Kosińska postanowiły zorganizować w Gimnazjum nr 1 w Szczecinku program wzorowany na projekcie, który doczekał się swoich wersji w wielu krajach na świecie, nie spodziewały się, że spotka się on z tak wielkim odzewem i zainteresowaniem ze strony młodzieży.

Szkolny Talent Show miał promować rozmaite talenty uczniowskie. Począwszy od pierwszej edycji zawsze do udziału zgłaszało się kilkudziesięciu wykonawców. Podobnie było i tym razem. 12 maja 2017 r. Talent Show odbył się w naszej szkole już po raz czwarty.

Tegoroczna edycja różniła się jednak od poprzednich, ponieważ odbyła się w ramach realizacji międzynarodowego Projektu „Erasmus+”, dzięki czemu została sfinansowana część działań związanych z imprezą.

W tym roku zatem impreza urosła do rangi międzynarodowej, ponieważ oprócz utalentowanych uczniów naszego gimnazjum w konkursowe szranki stanęli także goście z zaprzyjaźnionych czeskich, tureckich, hiszpańskich i włoskich szkół. Nasi gimnazjaliści poczuli nieco większy respekt i tremę niż w latach ubiegłych. Wszak inaczej występuje się przed rodzimym audytorium – wśród „swoich” – a inaczej, gdy publiczność staje się... międzynarodowa. Okazało się przy okazji, że język nie był wcale przeszkodą nie do pokonania w porozumiewaniu się, gdy w grę wchodzą wspólna zabawa, radosna i miła atmosfera, zdrowa konkurencja i atrakcyjne nagrody.

Każdy występ nagradzany był żywiołowo i entuzjastycznie oklaskami przez licznie przybyłą publiczność wypełniającą salę po brzegi. A było co oklaskiwać... Zresztą jurorzy mieli w tym roku wyjątkowo twardy orzech do zgryzienia, a obrady były bardzo burzliwe. Tegoroczna edycja przerosła oczekiwania organizatorów – wszystkie prezentacje były na bardzo wysokim poziomie, a wskazanie najlepszych było bardzo trudne. Mieliśmy okazję oglądać: występy taneczne (hip-hop, taniec nowoczesny, balet, tradycyjne tańce tureckie), pokaz jo-jowania, popisy wokalne (piosenki angielskie, polskie, aktorskie, rap), występy instrumentalistów, tricki z kartami, recytacje poezji i wiele innych.

Po kilku godzinach zmagań konkursowych jury udało się na obrady, a na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek. Oto werdykt komisji, w skład której wchodzili: p. Kinga Domańska, p. Lucyna Kosińska i p. Sławomir Mikosza:

Wyróżnienia: Alicja Liszko (śpiew), Michał Podgórski (jo-jo), Bartosz Szymanek (taniec nowoczesny), duet Małgorzata Wilczyńska & Julita Kubiak i... ukulele (śpiew), Zuzanna Dubiniec (śpiew), Can Kurt z Turcji (rap)

III miejsce: Julia Łosek (akompaniując sobie na skrzypcach wykonała wzruszającą balladę z repertuaru Adele pt. „All I Ask”)

II miejsce: duet Anna & Andrea z Hiszpanii (żywiołowe i pełne ognia wykonanie układu tanecznego)

I miejsce: Maciej Kowal (brawurowe wykonanie na akordeonie rosyjskiego romansu „Очи чёрные”)

Wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje i dyplomy, a najlepsi zostali docenieni nagrodami ufundowanymi także przez Radę Rodziców i Wydawnictwo Macmillan. Nagrodą główną był tablet, a pozostałe to: słuchawki bezprzewodowe, karty pamięci, pendrive’y, słowniki, książki, głośniki Bluetooth i bony do Empiku. Ale to nie koniec atrakcji. Wszyscy wykonawcy wzięli udział w losowaniu dodatkowych nagród, które ufundowała Rada Rodziców.

Podczas imprezy nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu na logo całego projektu. Spośród wszystkich propozycji wygrał projekt grupy z Hiszpanii.

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwali: Adam Tuchowski, Grzegorz Mikołajczyk, Igor Szelągowski i Damian Biesiada. Obsługą techniczno-akustyczną zajęli się Kuba Wierzbicki i Damian Malinowski, w obiektywie imprezę uwiecznił Kajetan Skolmowski, a całość jak zwykle błyskotliwie i z humorem poprowadziła p. Kinga Domańska.

Wszystkim, naprawdę utalentowanym wykonawcom gratulujemy, natomiast publiczności za wytrwałość, a jurorom za wnikliwe oceny dziękujemy. No i… do zobaczenia i usłyszenia za rok!

 

Lucyna Kosińska i Kinga Domańska

 


To był szkolny festiwal talentów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się