:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C rozproszone chmury

To było trzecie “Rodzinne Czytanie” w Szczecinku

Jak w dobie nowoczesnych technologii, przekonać i zachęcić dzieci do czytania książek? Świetnym sposobem są różne imprezy, na których można zająć się lekturą. Tak było po raz kolejny w Szczecinku. W środę (16.05) przy ulicy Bartoszewskiego, odbyła się już III. edycja “Rodzinnego Czytania”. Jest to wydarzenie promujące czytanie wśród najmłodszych. W tegorocznej edycji uczestnicy czytali fragmenty książki "Co to znaczy…?", autorstwa Grzegorza Kasdepke.

Uroczystość otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6, Danuta Wachowicz-Kram, która zauważyła, że z każdym kolejnym rokiem, zainteresowanie wydarzeniem jest coraz większe, a uczniowie szkoły chętnie uczestniczą w tym przedsięwzięciu i  zapraszają do udziału także swoich rodziców i opiekunów.
Książka Grzegorza Kasdepke w sposób lekki, pogodny i z poczuciem humoru tłumaczy najpopularniejsze związki frazeologiczne, z jakimi na co dzień spotykają się dzieci. Autor ma na koncie wiele bestsellerów książkowych i jest laureatem licznych nagród.

W trzeciej edycji uczestniczyło blisko 40 dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich.
Takie wspólne czytanie książek ma na celu rozwijanie zainteresowań czytelnictwem, ale także promowanie spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym. Innowacje tego typu czytania, wchodzi w zakres tzw. innowacji pedagogicznych, prowadzonych tradycyjnie przez nauczycielki SP nr 6 w Szczecinku: Jolantę Fabiszak i Renatę Masznicz.

Dla wszystkich uczestników przygotowano tego dnia dodatkowe atrakcje, w postaci stolików umożliwiających rysowanie, czy kącików z grami i zabawami.
Organizatorem ''Rodzinnego Czytania'' była oczywiście Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczecinku, we współpracy z SAPiK.

Patryk Witczuk


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


rodzinne czytanie szczecinek impreza dzieci - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się