:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

To już czwarty bal charytatywny. Tym razem - dla Igora

charytatywnie, czwarty charytatywny razem Igora - zdjęcie, fotografia

Igor Subkowski ma 7 lat i wydaje się z pozoru normalnym, zdrowym chłopcem. Jego problemy zaczęły się jednak zaraz po urodzeniu. Dzisiaj rodzice chłopca starają się zrobić wszystko, by Igor uśmiechał się jak najczęściej, a jego życie było jak najbardziej normalne. 

Przypomnijmy. Mały Igor cierpi m.in. na padaczkę lekooporną. Poza tym, ma lekki niedowład lewostronny- skrócenie lewej strony ciała – porażenie. Ma również uszkodzony wzrok i centralny układ nerwowy; do tego problemy z równowagą, zapamiętywaniem i koncentracją. Chłopiec nie potrafi nazywać swoich emocji, nie sygnalizuje bólu i złego samopoczucia, co utrudnia jego farmakologiczne leczenie. Ze względu na skrócenie ścięgna Achillesa konieczne jest u Igora wykonanie operacji nogi. Termin przesuwany jest ze względu na występujące ataki padaczki. To z kolei skutkuje uszkodzeniem kręgosłupa, stawu biodrowego i deformacji stopy.

Aby Igor mógł w miarę normalnie funkcjonować potrzebne są pieniądze na leczenie i rehabilitację. Na operację, którą chłopczyk musi przejść, trzeba zebrać około 10.000 zł. Do tego dochodzą koszty specjalistycznych wizyt lekarskich i turnusów rehabilitacyjnych. 

 

Aby pomóc Igorowi i jego rodzicom w osiągnięciu upragnionego celu, Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe zorganizowało bal charytatywny. To już czwarte tego typu przedsięwzięcie, którego ideą jest wsparcie chorego dziecka. Bal dla Igora odbył się 3 lutego w Hotelu Resiedence. W zabawie charytatywnej do białego rana uczestniczył tłum gości. Na balu bawił się również mały Igor oraz jego rodzice.

- To czwarty bal charytatywny i w sumie dziewiąta impreza charytatywna, którą organizuje Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe – podkreślił prezes stowarzyszenia, starosta Krzysztof Lis. – Tych przedsięwzięć nie byłoby, gdyby nie ludzie ogromnego serca. W sumie w tych 3 ostatnich balach zebraliśmy 88 tys. zł. Te środki finansowe pomogły dzieciom, które tej pomocy potrzebują. 

- W życiu jest wiele pięknych chwil. Dla nas taka piękną chwilą jest bal charytatywny, wydarzenie, dzięki któremu możemy pomóc dzieciom niepełnosprawnym – dodała Bożena Kawczyńska, radna Rady Powiatu, dyrektor Przedszkola Niepublicznego Miś. Zaraz potem nastąpiło wręczenie rodzicom Igora symbolicznego czeku. Podarowana w ten sposób kwota 1,5 tys. zł została zebrana przez rodziców podopiecznych oraz grono pedagogiczne „Misia”. 

To już czwarty bal charytatywny. Tym razem - dla Igora from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

 

A na co tym razem mogli liczyć goście organizowanej przez PS, imprezy charytatywnej? Był wykwintny poczęstunek oraz karnawałowa muzyka w wykonaniu zespołu Talisman. Jak zawsze, organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali dla uczestników balu mnóstwo dodatkowych atrakcji. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła m.in. Nela Grzywacz, która po raz pierwszy w Szczecinku zaprezentowała Pole Dance. Oprócz tego odbyło się widowisko laserowe. Nie zabrakło także licznych licytacji oraz aukcji. Cały dochód z balu został przeznaczony na rzecz Igora Subkowskiego.

Co ważne, każdy, kto nie mógł wziąć udziału w czwartym balu charytatywnym PS może wciąż pomóc Igorowi wpłacając pieniądze na konto. Numer konta: 16 8935 0009 1300 4523 2000 0110 z dopiskiem: Pomoc dla Igora Subkowskiego. 

To już czwarty bal charytatywny. Tym razem - dla Igora komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com