:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C lekkie zachmurzenie

To już pięć lat “Działają Lokalnie”

charytatywnie, pięć “Działają Lokalnie” - zdjęcie, fotografia

Co zrobić podczas wakacji z dziećmi, kiedy nuda i deszcz nie motywują do działania? Co na przykład robić wieczorami, gdy spacer w miejskim parku to za mało? Na przeciw takim dylematom wyszło sześć projektów realizowanych w 2016r. z projektu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na terenie powiatu szczecineckiego realizowany przez Fundusz „Tratwa” Szczecinek ”Działaj Lokalnie”. Uroczyste zakończenie ubiegłorocznego projektu odbyło się czwartkowym popołudniem, 9 lutego. 

Większe zdjecia tutaj

Całość uroczystej gali rozpoczęła się barwnymi występami dzieci ze świetlicy środowiskowej „Tratwa”. Licznie przybyłych gości powitała jedna z organizatorek, Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz. Jej słowa o tym, jak ważne jest wspólne działanie, potwierdzili również Ryszard Bańka, członek komisji oraz Małgorzata Bała, radna Rady Miasta i dobry duch projektu.

Całość przemówień, zakończona przez panią Małgorzatę Bałę sentencją Steve’a Jobsa „Ci którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat są tymi, którzy go zmieniają” podsumowała to, co nastąpiło chwile później. To w tej części zgromadzeni goście mieli możliwość poznać m.in. alternatywę na letnią nudę dla młodzieży zorganizowaną przez grupę nieformalną „Task Force Raven” czy Ochotniczą Straż Pożarną z Gwdy Wielkiej. Zgromadzeni mieli możliwość przypomnienia sobie letnich wydarzeń na terenie Szczecinka, zorganizowanych przez Fundację Inicjatyw Społecznych FIS m.in. „Art.-Wioskę” czy „klimatyczną „Noc Kupały”. Nie zabrakło również inicjatyw z powiatu, które pozostawiły trwały ślad, takich jak budowa boiska w Godzisławiu czy kraina Romea i Julii w Drawieniu.

Przypomnijmy, celem „Działaj Lokalnie” jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Realizacji programu służy organizowanie konkursów grantowych, w ramach, których wspierane są projekty liderów z małych miejscowości. Program realizowany jest od 2000 w wielu miastach. W Szczecinku organizowany jest już po raz piąty.

To już pięć lat “Działają Lokalnie” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com