:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

To nie objazdy, to tory przeszkód. Kierowcy przeklinają, władza znów nic nie może

To nie objazdy, to tory przeszkód. Kierowcy przeklinają, władza nic nie może
Temat Szczecinecki 11/01/2019 05:31

Po raz kolejny piszemy o katastrofalnym stanie nawierzchni objazdów na budowie obwodnicy w ciągu krajowej „jedenastki”. Jeszcze do niedawna najwięcej uwag do wykonawcy inwestycji, firmy Eurovia mieli ci, którzy korzystają z objazdu na Bugno. Od kilku miesięcy, po oddaniu asfaltowego odcinka jego jakość, nie licząc nawierzchni z płyt przy parkingu Eldy, trochę się poprawiła. Nie można tego powiedzieć o objeździe za przejazdem kolejowym przy ul. Słupskiej. Objazd od torów aż do ul. Rybackiej wykonano ze starych, spękanych płyt żelbetowych, z których bardzo często wystają pręty.  Z tego też powodu dochodziło do uszkodzenia opon w pojazdach. 


Właśnie w tej sprawie przyszedł do nas kilka dni temu porządnie zdenerwowany kierowca, który codziennie musi pokonywać feralny odcinek: 
- Po tych płytach nie można jechać! Tam z płyt wystają pręty. W sprawie objazdu poszedłem do burmistrza Raka, który był kiedyś moim sąsiadem. Rozmawialiśmy chyba z pół godziny. Burmistrz zawołał nawet panią dyrektor. I czego się dowiedziałem?

„Oni nic nie mogą”.  

Zdenerwowałem się i powiedziałem, że "skoro was nie słuchają, to mnie posłuchają, szarego obywatela z ulicy"? Do kogo mam iść? Kim oni są? Jeżdżę tam codziennie. Nie jestem związany z żadną partią, ale dobrze Kaczyński powiedział o dziadowskim państwie.

Nie stać na wydanie 20 tys. na dywanik asfaltowy przy tylu wydawanych milionach? 


- Staram się być opanowany, ale tego nie sposób wytrzymać! - mówi nasz Czytelnik. - Przecież tam wychodzą pręty. Drugi raz do burmistrza, który twierdzi, że on nic nie może nie pójdę, dlatego z tym przychodzę do was. Napiszcie o tym. 

Uszkodzeniem auta za to skończył się naszej Czytelniczce kolejny przejazd na Bugno. Podczas wieczornej jazdy "urwała" mocowanie amortyzatora (zdjęcia w galerii). Zdecydowała się natychmiast zainteresować o tym policję i skierować sprawę albo do ubezpieczyciela, albo do sądu. 


- Zyskałam tyle, że przybył patrol i zabrał mi dowód rejestracyjny.

- Bo przecież auto jest niesprawne. Potem zgłosiłam się na komendę w celu złożenia zeznań, ale jak zobaczyłam jaka ilość procedur mnie czeka, odpuściłam. Odżałowałam i wydałam 300 zł na naprawę. I tyle.

Mieszkańcy proszę też o interwencje w sprawie ul. Słupskiej.

- Jako mieszkaniec, który pokonuje codziennie objazd na ul. Słupskiej minimum 4 razy, a zarazem pracujący w branży budowlanej jestem zdegustowany standardem prowadzenia robót. Tak haniebnego podejścia do tematu jeszcze nie widziałem. Objazd istnieje już chyba ponad rok. Co jakiś czas prowadzone są prowizoryczne naprawy "asfaltem z worka" , a nawet wymiana pojedynczych płyt. Dziwi fakt, że nie można wykonać dywanika asfaltowego, zwłaszcza że jest to objazd na drodze krajowej. Bardzo proszę o interwencję w tej sprawie.

Od siebie dodajmy, co oczywiście nie jest żadnym pocieszeniem, że w nieporównanie gorszym stanie i to na znacznym dłuższym odcinku jest objazd przy ul. Leśnej. Objazd zaczyna się od wielkich dziur w asfalcie jeszcze na ul. Leśnej. Po przejechaniu kilkuset metrów i przecięciu obwodnicy wpada się w niemalże księżycowy krajobraz. Tutejsza nawierzchnia została wykonana ze żwiru. Niewiele pomaga jazda slalomem, bo zalanych wodą dziur nie sposób uniknąć. Ponieważ z drogi korzystają ciężarówki z budowy, stan nawierzchni jest po prostu katastrofalny. Wielu kierowców z tego powodu wybiera okrężną drogę przez Godzimierz lub Omulną. To dość dziwne jeśli weźmiemy pod uwagę, że objazd przy ul. Leśnej prowadzi trasą przyszłej drogi wspomagającej o asfaltowej nawierzchni. Czy rzeczywiście dla Eurovii byłby to wielki problem, aby między innymi ten właśnie odcinek wykonać w docelowym zakresie? 

Reklama

obwodnica nawierzchnia objazdy bugno słupska rybacka płyty żelbetowe - komentarze opinie

 • gość 2019-01-11 08:15:44

  nic nie może nikt! Niedługo sobie na nartach pozjeżdżasz na Rynkówce.

 • gość 2019-01-11 08:23:48

  Super, że na budowę wyciągu jest kasa. A mieszkańców w d++ie można mieć

 • mieszkaniec - niezalogowany 2019-01-11 08:51:55

  A co ma miasto do budowy, Inwestycja nie jest ani miejska ani powiatowa, inwentorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, więc Rak nie ma nic do powiedzenia. Do odpowiedzialności trzeba pociągnąć GDDKiA i wykonawcę Eurovię, a nie biegać do burmistrza. Burmistrz co najwyżej może poprosić wykonawcę o lepsze objazdy, ale ten i tak będzie miał go w d... bo to nie on mu płaci. Trzeba cisnąć GDDKiA żeby wymogła na Eurovi lepsze objazdy a jak nic nie da to za szkody wystąpić do ich ubezpieczycieli.

 • gość 2019-01-11 09:12:53

  Taką władzę mieszkańcy wybrali.

 • gość 2019-01-11 12:16:48

  mieszkaniec - podstawowe pytanie: czy burmistrz "prosi i ciśnie" czy czeka aż mieszkańcy załatwią sobie sami? po to został wybrany, żeby wyręczać nas także w ciśnięciu gddkia. za to mu płacimy (i dwóm zastępcom)

 • Gość - niezalogowany 2019-01-11 15:41:14

  Prosze interweniować u Pani Posel

 • Xdd - niezalogowany 2019-01-11 17:08:57

  To jeździcie uważnie ... Znaki mówią za siebie np 30 km na godzinę ..

 • Gość - niezalogowany 2019-01-11 20:06:04

  Jeżdżę codziennie ta chora trasa wymieniłem już całe zawieszenie w swoim samochodzie i żony. Pytam kto mi za to zwróci to jest nie dopuszczalne nikt się nie interesuje. Pracownicy obwodnicy robią sobie jaja

 • Gość - niezalogowany 2019-01-12 07:40:00

  Małe sprostowanie do Pana co wypisuje żeby stosować się do znaków??? Ja jeżdżę jedynka bez gazu aby auto jechało powolutku. Więc jak tam są dziury

 • Gość - niezalogowany 2019-01-12 07:43:14

  Do Xdd: 30km/h? Chyba śmieszny jesteś, jeżdżę maksymalnie 15 km/h (objazd do Marcelina). Swego czasu niby zostało obiecane (na zebraniu w Szczecinie), że wykonawca będzie na bieżąco sprawdzał i naprawił stan nawierzchni. Tymczasem pracownik sypnie w dziury pokruszony asfalt, który góra 2 dni się trzyma, a potem znów są okropne dziury i wystające pręty. Szkoda, że i wykonawca i zlecający budowę mają w głębokim poważaniu kierowców i ich samochody. Wystarczyło trochę dobrej woli.

 • gość 2019-01-12 09:55:13

  jak budowali eske z wa-wy do gdanska obiazd w okolicy ndworu gd.byl10km. byly dziury ciasne mijanki i nikt nie psioczyl,a tu 1km obiazdu i tragedia.tak jest na każdej budowie.cierpliwosci!

 • gość 2019-01-12 12:30:24

  Proszę się nie stresować - to jest Polska, dziwny to kraj - nikt za nic nie odpowiada. Gdyby każdy za własne pieniądze musiał pokrywać koszty swoich błędów to wszystko by wyglądało inaczej.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"