:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

To pierwszy taki koci domek w Szczecinku. Będzie ich więcej?

Aktualności, pierwszy domek Szczecinku Będzie więcej - zdjęcie, fotografia

Pierwszy w Szczecinku domek dla bezdomnych kociaków już czeka na swoich lokatorów. W poniedziałek (16.01) rano pracownicy ZGM-TBS zajęli się przetransportowaniem domku ze szczecineckiego schroniska dla zwierząt i posadowieniem go na osiedlu Koszalińska. Pomysł stworzenia dla wolno żyjących kotów ciepłego przytuliska to pomysł jednego z mieszkańców Szczecinka. Jak podkreśla, warto, żeby tego typu domków było w Szczecinku znacznie więcej.

Koci domek - już stoi from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

 

O tym, skąd w ogóle wziął się pomysł na postawienie „kociego domku” na jednym ze szczecineckich osiedli, pisaliśmy w artykule „Czas na kocie domki. Przyjmą się?” http://temat.net/aktualnosci/27609/Czas-na-kocie-domki.-Przyjma-sie . Zdaniem pana Adama, inicjatora całej akcji, taka forma pomocy bezpańskim zwierzętom sprawdziłaby się idealnie. – Dzikich kotów jest mnóstwo. Zimą chowają się w piwnicach albo na działkach, żyją też w tzw. kocich gniazdach. W takich domkach nikomu by nie przeszkadzały, łatwiej byłoby je dokarmiać albo zadbać o ich skuteczną sterylizację – przekonuje pan Adam.

 

- Dzisiaj chciałbym bardzo podziękować pracownikom ZGM-TBS oraz szczecineckiego schroniska. Bez ich pomocy, trudno by było samemu coś zdziałać. Myślę, że kociaki szybko się rozgoszczą w nowym domku. Trzeba jeszcze tylko odpowiednio dociąć materace i zostawić zwierzętom trochę karmy. Już wiadomo, że takich domków potrzeba więcej – dodaje pan Adam. – Po publikacji poprzedniego artykułu dzwoniły do mnie mieszkańcy różnych części miasta. Na przykład na osiedlu Zachód. Z tego, co wiem, jest tam teraz duży problem, jeśli chodzi o bezdomne koty. Zobaczymy, może uda się ustawić takich domków, jak ten na ul. Koszalińskiej - więcej.

To pierwszy taki koci domek w Szczecinku. Będzie ich więcej? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com