:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Kolejka do lekarza

Nawet tu, żyjąc jeszcze na Ziemi, mamy do czynienia z wieloma światami. Przykładowo, jeden z nich to taki zwyczajny, codzienny rytuał powtarzany przez dziesiątki lat. Plan dnia zmienia się jedynie w niedzielę, a przede wszystkim w przeżywane co roku święta – Boże Narodzenie i Wielkanoc. No przynajmniej tak jest, jak na razie, w większości polskich rodzin. Wprawdzie wraz z postępem sekularyzacji ów odwieczny zwyczaj raczej ulega zatraceniu, a wtedy rzeczywiście dzień powszedni niczym się nie wyróżnia od tego z czerwoną datą w kalendarzu. Nie rozwijając tego wątku przejdźmy do głównego tematu.


 Otóż do bardzo szczególnych równoległych światów należy ten kolejkowy. To prawda, nie te już czasy i nikt już nie zapyta „za czym kolejka ta stoi?”. Tego typu pytania odeszły w niebyt, albo jak kto woli zdechły wraz z najlepszym na świecie ustrojem. 
Teraz obowiązują inne pytania, przykładowo: „Kto z państwa ostatni”. Jest to bardzo niebezpieczny moment, ponieważ naszym pytaniem możemy kogoś urazić i wówczas usłyszymy: „Ostatnia (-tni) to ja nie jestem”. Z tego wzglądu zalecana jest inna wersja pytania, będącego w części monologiem mającym charakter publicznego zwierzenia się: „Jestem zarejestrowany(a) na 15.30, kto na 15.15? 
Nietrudno zgadnąć, że chodzi o świat kolejkowy do lekarzy. Specyfiką naszego miasta z racji jego dość skromnej wielkości są zdecydowanie większe trudności z dostaniem się do specjalisty niż w dużych ośrodkach. Mówię o dobrym specjaliście co to gruntownie i sumiennie przebada, a nie wpadnie na wolny wieczór, aby w ciągu dwóch godzin przyjąć dwudziestu pacjentów. Rzecz jasna, robi to za znacznie większe pieniądze, niż w swoim macierzystym mieście. 
Bo jakoś tak jest, że jak się chce pozbyć choróbska w miarę szybko, należy zrobić to tylko prywatnie. Oczywiście, można wybrać drogę alternatywną, czyli przez NFZ, ale sądząc po oferowanych tam terminach, na leczenie będzie już mocno za późno, no chyba że chodzi o sekcję zwłok.
Istnieje też inny wariant tzw. hardcorowy i tylko dla szczęściarzy. Poczuć się źle na ulicy, wówczas trafimy tam, gdzie trzeba niemalże natychmiast. No chyba, że karetka będzie gdzieś w terenie, to wtedy na chodniku trzeba będzie poleżeć, ale nie dłużej niż piętnaście minut. 
W zdecydowanej większości, choć ich na to nie stać, szczecineccy pacjenci, mimo że przez całe swoje dorosłe życie płacą comiesięczny haracz (nawet pracujący emeryci!) na rzecz służby zdrowia, korzystają z oferty prywatno-publicznej. Z grubsza polega to na tym, że pan(i) doktor przyjmuje prywatnie i wówczas nasze pieniądze trafiają bezpośrednio do prywatnej kasetki.
Co ważne, ewentualny zabieg - operacja odbywa się już w placówce nieprywatnej. Znaczy w tej, w której specjalista jest zatrudniony - znaczy ma kontrakt i musi tam przebywać dłużej niż dwie godzinny dziennie. Oczywiście koszty zabiegu pokrywane już są z kwoty przydzielonej placówce przez NFZ. Jak w tego rodzaju przypadkach szpitale radzą sobie z rozliczeniami z NFZ i corocznie przyznawanymi limitami? Wiem, że zadawanie tego rodzaju pytań, jest co najmniej niegrzecznością i może być poczytane za wyjątkowo perfidny atak na ludzi, którzy zarabiają grosze, podczas gdy na Zachodzie mogliby być krezusami. 
Przyznajmy nie ma drugiego takiego zawodu, albo jak kto woli profesji, w której aby prowadzić prywatną praktykę, nie trzeba mieć nawet swoich narzędzi pracy. Mowa cały czas o specjalistach, którzy w swojej pracy muszą posługiwać się nie tyle skalpelem, pipetką lub wziernikiem, co raczej wysokospecjalistyczną aparaturą medyczną. Po cholerę mają kupować wyposażenie do swoich gabinetów, skoro wszystko to mają pod ręką, na dodatek w związku z przyznanymi bardzo małymi limitami? Tylko niepotrzebnie się kurzy. 
Ktoś może powiedzieć, że sprzęt jest na tyle drogi, że mogą sobie na to pozwolić jedynie stomatolodzy. I tu jest pies pogrzebany: To jest jedyna dziedzina, nie tylko miejscowej medycyny, gdzie uwzględnia się takie elementy ekonomii firmy jak koszty, amortyzację, płace itp. Jest to pewien rodzaj ukrytej dotacji. No bo skoro rolnikom należą się różnego rodzaju dopłaty, dlaczego nie innym? 
I na koniec. Wszystko to widziane jest oczami (potencjalnego) pacjenta. I nie byłoby tego typu wątpliwości i pytań, gdyby część tego środowiska, żądając większych pieniędzy, miała na uwadze także płatników. Pardon - pacjentów. 
                                                                                                                                   Jerzy Gasiul 

Reklama

kolejka do lekarza gabinet dentystyczny leczenie prywatne nfz - komentarze opinie

 • gość 2018-01-26 15:40:39

  Douglas rządzi 13 lat. Mieszkańcy oczekują szpitala wielospecjalistycznego na miarę Chojnic czy Kościerzyny. Jeżeli co roku zrobimy krok do przodu to za 10 lat klinika będzie faktem. Nasi posłowie załatwią na to pieniądze w ministerstwach. Sami jako Szczecinek musimy tego chcieć. Położenie jest dogodne, 70 km dookoła nie ma nic. Był kiedyś dziecięcy, była laryngologia... To jak z prawem jazdy w Szczecinku. Po co jeździć jak można na miejscu. Uwierzmy w szpital wielospecjalistyczny, podejmijmy kroki, a powoli sam powstanie...

 • gość 2018-01-26 16:45:43

  SOR w Szczecinku to jednak wielka porażka...chamstwo, agresjai opryskliwość ratowników medycznych i pseudolekarzy tam pracujących zakrawa na jeden wielki skandal!! Można być ciężko chorym kwalifikującym się do szpitala ...a w Szczecinku nie przyjmą

 • gość 2018-01-26 18:20:48

  Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) udziela świadczeń zdrowotnych chorym w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. A większość pacjentów używa SOR jako lekarza rodzinnego. Nie chcemy kolejek na SOR, niech władze miasta w końcu nie oddzielają dochodowych lekarzy rodzinnych (wiadomo jak nazywający się podmiot prywatny) od niedochodowego SOR. Powoduje to straty do szpitala, ale jest sztucznie utrzymywane przez wiadomo jak nazywający się podmiot prywatny.

 • gość 2018-01-26 18:22:22

  Po prostu wiadomo jak nazywający się podmiot prywatny doi miasto i szpital. I stąd kolejki.

 • gość 2018-01-26 23:05:44

  Ta umieralnia szczecinecka zwana szpitalem ma by kliniką? Szkoda ludzi w Szczecinku

 • gość 2018-01-27 11:29:12

  "Mieszkańcy oczekują szpitala wielospecjalistycznego na miarę Chojnic czy Kościerzyny. Jeżeli co roku zrobimy krok do przodu to za 10 lat klinika będzie faktem. Nasi posłowie załatwią na to pieniądze w ministerstwach. Sami jako Szczecinek musimy tego chcieć. Położenie jest dogodne, 70 km dookoła nie ma nic. Był kiedyś dziecięcy, była laryngologia... To jak z prawem jazdy w Szczecinku. Po co jeździć jak można na miejscu. Uwierzmy w szpital wielospecjalistyczny, podejmijmy kroki, a powoli sam powstanie..." Popieram!

 • gość 2018-01-27 11:39:33

  http://www.gk24.pl/wiadomosci/szczecinek/art/4294649,szczecinek-policja-w-spolce-podimed,id,t.html i jeszcze https://miastozwizja.pl/szczecinek-policja-w-spolce-podimed Niestety, wyjątkowo jednostronnie tym razem.

 • gość 2018-01-27 11:41:32

  "zwana szpitalem ma by kliniką? Szkoda ludzi w Szczecinku" wiem, że jako osoba związana z PO chcesz zaorać miasto, ale nie tak szybko...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Ekipa 6-8 betoniarzy,

Szanowni Państwo Poszukujemy pilnie 6-8 osobowej grupy pracowników do pracy w Niemczech okolice Dusseldorf. Praca na produkcji/prefabrykacja..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

Opel Zafira 1.9 CDTI, 120KM,

Sprzedam Opla Zafirę z 2008 roku po lifcie w kolorze Panacotta (beżowy metalik). Silnik 1.9 CDTI o mocy 120 KM, 7-mio osobowy. Auto zakupione w..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"