:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C bezchmurnie

TOP 10 najlepszych miejsc na randkę w Szczecinku

TOP 10 najlepszych miejsc na randkę w Szczecinku

Walentynki to szczególny dzień. Dzień, w którym wiele zakochanych osób zastanawia się, w jakie romantyczne miejsce zabrać swoją ukochaną "drugą połowę". W miastach wielkości Szczecinka pole manewru w tej kwestii bywa mocno ograniczone, ale u nas oczywiście nie brak specjalnych miejsc. Z jakich zatem miejsc najczęściej korzystają zakochani mieszkańcy naszego miasta? Dokąd się wybierają i co mogą robić? Oto lista 10 takich “miejscówek”. Zestawienie stworzone na podstawie własnych obserwacji i głosów osób zamieszkujących na terenie miasta :)

Ławeczka w parku koło pomostu Centrum


Jednym z miejsc, na które chętnie udają się zakochani w Szczecinku, są ławeczki w parku koło pomostu Centrum. Przy okazji można zaliczyć romantyczny spacer po pomoście. 
Na “randkowej” mapie Szczecinka zajmuje wysokie miejsce .

Wieża ciśnień


Jak się okazuje - coraz większą popularnością, cieszy się teren wokół… historycznej wieży ciśnień mieszczącej się przy ulicy Wodociągowej. Młodzi ludzie także i tam randkują! Wszystko za sprawą dość ustronnego umiejscowienia, a co za tym idzie - relatywnie dużej prywatności. Czasami ta "prywatność" jest rozumiana aż za dobrze, szczególnie latem. Mimo wszystko, teren wokół wieży ciśnień jest popularnym miejscem.

Kino


Następnym - co akurat nie powinno zaskakiwać - miejscem, jest kino. Nie mogło go zabraknąć na liście. Powody są oczywiste. A już chyba nie trzeba dodawać, że i filmy potrafią zbliżyć jeszcze bardziej (szczególnie horrory) :)

Wieża Bismarcka


To kolejna historyczna miejscówka na terenie miasta, gdzie równie chętnie wybierają się randkujący. Wszystko za sprawą klimatu miejsca. Gdy jest taka możliwość, można wejść do środka i wspiąć się na samą górę, a z balkoniku podziwiać niezwykle romantyczny widok :) Choć widok w dół także intryguje. 

Mysia Wyspa


Mysia Wyspa - kolejny z randkowych przystanków. Same zalety: miejsce spokojne, mocno ustronne, ulokowane poza miejskim zgiełkiem, a poza tym, jest to "miejscówka" dostępna każdym środkiem lokomocji lub na pieszo. Na Mysiej Wyspie zakochani mają naprawdę ciszę tylko dla siebie, a wieczorową porą podziwiają niezwykle klimatyczny widok miasta. Gdyby jeszcze nie było tam kamery monitoringu...

Pomost z kłódkami


Pomost z kłódkami miłości nad Niezdobną, który w Szczecinku mieści się w parku na wysokości zamku może i nie jest na skalę kraju żadną nowością, ale każde miasto powinno taki punkt mieć. Po wspólnym przypięciu kłódki (najlepiej z inicjałami) do pomostu uważa się, że uczucie nigdy nie zniknie i nikt mu nie przeszkodzi. Kluczyk do takiej “miłosnej” kłódki najczęściej trafia do wody. Z pomostu w Szczecinku skorzystało już wielu zakochanych, a walentynki są idealną okazją dla kolejnych. Ciekawe, czy ktoś już szukał kluczyka albo wołał ślusarza?

Strefa Aktywnego Wypoczynku


Otwarta w 2016 roku Strefa Aktywnego Wypoczynku, mieszcząca się przy ulicy Kopernika, cieszy się szczególnie latem, sporym zainteresowaniem par. Wieczornym schadzkom sprzyja pomost, duża ilość ławek i altanki. Po zapaleniu się lamp, w urokliwym, dyskretnym świetle, można sobie już bez przeszkód patrzyć w oczy.

Podświetlony Plac Wolności


Za dnia nowy pl. Wolności na wielu mieszkańcach nie robi już zbyt dużego wrażenia. Co innego wieczorem. Wówczas zapalają się kolorowe lampki przy nowej fontannie, podświetlony jest również ratusz. Urok tego miejsca dostrzegają także zakochani. To idealne miejsce na randkę. Można przycupnąć na pobliskiej, owalnej ławce i ciesząc się ciszą, wpatrywać się z uczuciem w rozświetlone centrum miasta.

Kawiarnia / cukiernia


Obok wspomnianego kina to, chyba druga najpopularniejsza i - co ważne - zazwyczaj niezawodna forma wspólnego spędzenia czasu. Zwłaszcza dla par. Aromatyczna kawa i pyszne słodkie ciasto we dwoje gwarantują niezapomniane wspomnienia. Do tego odpowiedni klimat wybranej kawiarni czy też cukierni. Takich miejsc, gdzie można napić się kawy i zjeść ciasto, ale nie tylko ;) jest naprawdę mnóstwo. Rrozlokowane są na terenie całego Szczecinka. Dla każdego coś dobrego :)

Ogród różany


Ogród różany od lat przyciąga mieszkańców do siebie. Od ubiegłego roku w ogrodzie na spacerujących mieszkańców spogląda Dafne, która zdobi znajdującą się tam fontannę. Do tego romantycznych wrażeń dostarcza roznoszący się w całej tej przestrzeni zapach róż. Nie wspominając o gęstych żywopłotach, w których niepostrzeżenie można skryć się przed światem. Oczywiście z ukochaną lub ukochanym ;) 

 

Patryk Witczuk


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


miłość randki szczecinek miejsca top10 - komentarze opinie

  • gość 2018-02-14 08:52:26

    A dlaczego tu nie ma plaży na Kilińskiego? Dyskryminacja kochających pompki ;)

  • Gość - niezalogowany 2018-02-14 16:05:36

    Pod kominam krono

Dodajesz jako: Zaloguj się