:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Top 10 wydarzeń kulturalno - rozrywkowych w Szczecinku

06/01/2014 10:40
temat.net: archiwum, wydarzeń kulturalno rozrywkowych Szczecinku - zdjęcie, fotografia

Rok 2013 w Szczecinku obfitował w liczne wydarzenia kulturalne. W tym czasie Szczecinek odwiedziły takie gwiazdy, jak KULT, Agnieszka Chylińska, Bracia, Piotr Bukartyk, Jarosław Boberek czy Paweł Małaszyński. Przez ostatnie dwanaście miesięcy nad Trzesieckiem gościło także wiele ekip telewizyjnych, a relacje z tych wizyt mogliśmy obejrzeć na antenie m.in. 4FUN.TV, TVP, POLSAT oraz TVN, poczytać m.in. w „Wiadomościach Wędarskich” i w „Fakcie”. 

Przygotowaliśmy pewnego rodzaju podsumowanie wydarzeń kulturalno - rozrywkowych, które miały miejsce w minionym roku w Szczecinku. Jak przedstawia się nasz TOP 10?

10. Plażowanie w TVN

W lipcu na plaży miejskiej w Szczecinku trwał Projekt Plaża. Impreza odbywała się pod patronatem telewizji TVN, która co roku zapewnia szereg atrakcji plażowiczom w polskich nadmorskich kurortach. W tym roku plażowe miasteczko TVN-u po raz pierwszy stanęło nad jeziorem Trzesiecko. Uczestnicy zabawy korzystali z mnóstwa atrakcji oraz licznych konkursów dla dzieci i dla dorosłych. Jednak największą atrakcją okazały się dwa koncerty uczestników programu X Faxtor – Grzegorza Hyży oraz Filipa Metlera, po których wszystkie osoby pełnoletnie mogły potańczyć na plażowym parkiecie w rytm dźwięków miksowanych przez DJ-a. W nocnej części imprezy wzięło udział ponad 2000 osób. Relację z plażowego miasteczka na żywo można było obejrzeć w programie Dzień Dobry Wakacje na antenie stacji TVN.

http://temat.net/kultura/15470/Trwa-%E2%80%9EProjekt-Plaza

9. Piszą do nas poeci z całego świata 

Od 18 lat w Szczecinku odbywa się finał Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Malowanie słowem" im. Mieczysława Czychowskiego. Z roku na rok „Malowanie słowem” cieszy się coraz większą popularnością, a w 2013 roku na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac. Tym razem sędziowie musieli przeanalizować aż 3190 utworów nadesłanych przez 480 twórców. Nagrodę główną w konkursie jury przyznało poecie z Nowego Jorku, Januszowi Solarzowi. Tego wieczoru na szczecineckiej scenie wystąpił również znany polski zespół Stare Dobre Małżeństwo. 

http://temat.net/kultura/16509/W-Szczecinku-wygral-poeta-z-Nowego-Jorku

8. Kiełbasa i Sznurek

W minionym roku nad Trzesieckiem gościli nie tylko gwiazdy muzyki, kina czy sztuki. W kwietniu w Szczecinku odbyło się także spotkanie autorskie z wybitnym językoznawcą profesorem Jerzym Bralczykiem oraz ze znanym dziennikarzem i felietonistą Michałem Ogórkiem. Podczas spotkania goście opowiedzieli mieszkańcom o swojej nowej, wspólnie napisanej książce pt. „Kiełbasa i sznurek”. Goście bardzo chętnie odpowiadali na pytania publiczności, rozwiewając tym samym ich wątpliwości dotyczące naszego ojczystego języka.  

http://temat.net/kultura/14641/Jerzy-Bralczyk-i-Michal-Ogorek---w-Szczecinku-(mp3)

7. Szczecinek jako plan filmowy

Na początku maja Szczecinek zamienił się w mały plan filmowy. Realizowany był tu muzyczno-filmowy projekt „Mysia Wyspa II”, którego inicjatorem był Krzysztof Kalisiak. Pierwsza część projektu spotkała się z niebywałym odzewem mieszkańców Szczecinka, ale nie tylko. Krótka opowieść usytuowana w scenerii malowniczej Mysiej Wyspy w bardzo krótkim czasie zdobyła swoich fanów zarówno wśród szczecinecczan, jak i wśród mieszkańców odległych zakątków globu - Australii czy Stanów Zjednoczonych. Dlatego też zrodził się pomysł, aby kontynuować ten niecodzienny projekt. 4 maja ub. r. ekipa filmowa, w tym aktorzy przebrani w kostiumy z lat 20-tych i 30-tych, pojawiała się w różnych częściach miasta. Można ją było zobaczyć m.in. na ul. Kilińskiego, Piotra Skargi, Ordona czy na placu Wolności. Po południu zdjęcia filmowe kręcone były na Mysiej Wyspie. Film miał swoją premierę 23 czerwca. 

http://www.youtube.com/watch?v=HlW9-NijYEA

6. O Szczecinku… w powieści 

W 2013 roku o Szczecinku mogliśmy przeczytać nie tylko w różnych gazetach, ale nawet w książce Piotra Prokopiaka, mieszkańca Szczecinka. „Wzgórze Wisielców” to już druga powieść tego autora. Nie brakuje w niej opisów znanych w Szczecinku miejsc i odniesień do historii miasta. Choć autor chce, by czytelnik odbierał całość jako fikcję literacką, nie sposób oprzeć się odniesieniom i porównaniom do współczesnej rzeczywistości. Akcja powieści dzieje się w Szczecinku. Jest w niej dużo wzmianek na temat historii miasta, ale nie tylko. Każdy z Czytelników z łatwością mógł odkryć nawiązanie do XVI wieku, kiedy to na tytułowym Wzgórzu Wisielców palono czarownice. 

http://temat.net/kultura/13728/%E2%80%9EWzgorze-Wisielcow.-Najnowsza-powiesc-Piotra-Prokopiaka-(pdf-do-pobrania)

5. Udany rok Materii

Był to ważny i niezwykle pracowity rok dla szczecineckiej Materii. Zespół wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Case of noise”, wystąpił w finale popularnego programu telewizyjnego „Must Be The Music”,a także wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową po Europie. Jednak członkowie Materii nie zapomnieli o swoich fanach w Szczecinku. Zespół kilkukrotnie dawał rewelacyjne występy, które za każdym razem gromadziły prawdziwe rzesze sympatyków grupy. Materia zagrała m.in. podczas otwarcia Zamku Książąt Pomorskich, jako suport grupy KULT, była gwiazdą wieczoru podczas finału WOŚP, wystąpiła wraz z rosyjską grupą Change of Loyality, a także wsparła charytatywnym koncertem nasze Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.     

4. Apetyt na sztukę

W ostatnim tygodniu maja Szczecinek odwiedziło wiele gwiazd ze świata muzyki, sztuki oraz telewizji. Wszystko to za sprawą zorganizowanego po raz pierwszy Art Pikniku, czyli kilkudniowej imprezy, skupiającej w jednym miejscu wielu artystów z różnych dziedzin. Trwający blisko cztery dni projekt rozpoczął się występem Pawła Małaszyńskiego wraz z grupą Cochise. Dzień później członkowie i przyjaciele artystycznej grupy „Pławna 9” z Dariuszem Milińskim na czele, w ramach specjalnego happeningu przemaszerowali ulicami Szczecinka niosąc siedem gigantycznych łyżek. W ramach Art Pikniku w Szczecinku wystąpił także Piotr Bukartyk, Jacek Kulesza Trio  oraz londyński zespół Banned Sauce. Z mieszkańcami spotkał się także reżyser Mariusz Malec i aktorka Aleksandra Prykowska.

http://temat.net/kultura/14985/Trwa-niedzielny-final-I-Szczecineckiego-Art-Pikniku

3. Zapraszamy do zamku

Jedną z ważniejszych inwestycji w 2013 roku, która przyczyniła się do wzrostu wydarzeń kulturalnych w naszym mieście, było otwarcie 14 września odrestaurowanego skrzydła Zamku Książąt Pomorskich. Tego dnia szczecinecki zamek na kilka chwil ożył za sprawą wyjątkowo widowiskowego, multimedialnego show MAPPING 3D. Po pokazie mieszkańcy mieli okazję zwiedzić wnętrze odrestaurowanego zabytku. To tu od kilku miesięcy odbywają się liczne wystawy, spotkania z artystami oraz wieczorne spotkania z poezją oraz muzyką, organizowane w mieszczącym się w zamku Piano Barze.

Prace przy renowacji trwały w sumie 2,5 roku. Inwestycja została zrealizowana została dzięki wsparciu unijnemu, które wyniosło ponad 3,5 miliona złotych. Jej koszt całkowity wyniósł ponad 9,5 mln zł. 

http://temat.net/aktualnosci/16007/Zamek-jak-nowy

2. Szczecinek nareszcie cyfrowy

Była to jedna z tych inwestycji 2013 roku, która wywołała ogromną radość wśród mieszkańców. Kino „Wolność”, po modernizacji, na początku września zaprosiło mieszkańców na pierwszy seans w nowej jakości 3D. Dodatkowo został zamontowany ruchomy ekran. Inwestycję częściowo sfinansował PISF. Instytut na zakup nowoczesnego projektora zgodził się przeznaczyć 175 tys. zł. Druga połowa środków na unowocześnienie kina, a dokładniej 200 tys. zł pochodziła z Urzędu Marszałkowskiego.

http://temat.net/aktualnosci/15924/Kino-trojwymiarowe-oficjalnie-wystartowalo

1. KULT zagrał dwa razy

Na to wydarzenie fani czekali więcej niż 20 lat. Zespół KULT zagrał wreszcie w Szczecinku. I to dwukrotnie! Pierwszy koncert odbył się w połowie lutego w kinie „Wolność”, a bilety na to wydarzenie rozeszły się już w pierwszych godzinach od chwili rozpoczęcia sprzedaży. Okazało się, że członkowie zespołu byli tak zachwyceni gorącym przyjęciem, jakie zgotowała im szczecinecka publiczność, że… postanowili odwiedzić nas jeszcze raz. KULT dał drugi rewelacyjny koncert 29 czerwca, podczas ubiegłorocznych obchodów Imienin Szczecinka, a sam występ był niewątpliwie jednym z najważniejszych dni w koncertowej historii naszego miasta. 

http://temat.net/kultura/13992/Kult-w-Szczecinku.-Wroci-latem-(audio)

http://temat.net/kultura/15350/Kult-po-raz-drugi

Reklama

Top 10 wydarzeń kulturalno - rozrywkowych w Szczecinku komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Choinki Jodłowe Czarnobór

Choinki Jodłowe prosto z plantacji w Czarnoborze. Przystępne ceny. Wybór i wycinka według życzenia Klienta. Tel. 660-729-014


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam koła 195/65 R15

Mam do sprzedania koła z oponami zimowymi 195/65 R15. Opony Polaris. 2 mają bieżnik ok. 4,5 mm, dwie następne 5 mm. Stan widać na zdjęciach. Koła..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista poszukuje pracy zdalnej. Doświadczenie w pracy biurowej. Posiadam w pełni wyposażone stanowisko komputerowe ( drukarka, skaner )...


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"