:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C słabe opady deszczu

Top 10 wydarzeń kulturalno - rozrywkowych w Szczecinku

temat.net: archiwum, wydarzeń kulturalno rozrywkowych Szczecinku - zdjęcie, fotografia

Rok 2013 w Szczecinku obfitował w liczne wydarzenia kulturalne. W tym czasie Szczecinek odwiedziły takie gwiazdy, jak KULT, Agnieszka Chylińska, Bracia, Piotr Bukartyk, Jarosław Boberek czy Paweł Małaszyński. Przez ostatnie dwanaście miesięcy nad Trzesieckiem gościło także wiele ekip telewizyjnych, a relacje z tych wizyt mogliśmy obejrzeć na antenie m.in. 4FUN.TV, TVP, POLSAT oraz TVN, poczytać m.in. w „Wiadomościach Wędarskich” i w „Fakcie”. 

Przygotowaliśmy pewnego rodzaju podsumowanie wydarzeń kulturalno - rozrywkowych, które miały miejsce w minionym roku w Szczecinku. Jak przedstawia się nasz TOP 10?

10. Plażowanie w TVN

W lipcu na plaży miejskiej w Szczecinku trwał Projekt Plaża. Impreza odbywała się pod patronatem telewizji TVN, która co roku zapewnia szereg atrakcji plażowiczom w polskich nadmorskich kurortach. W tym roku plażowe miasteczko TVN-u po raz pierwszy stanęło nad jeziorem Trzesiecko. Uczestnicy zabawy korzystali z mnóstwa atrakcji oraz licznych konkursów dla dzieci i dla dorosłych. Jednak największą atrakcją okazały się dwa koncerty uczestników programu X Faxtor – Grzegorza Hyży oraz Filipa Metlera, po których wszystkie osoby pełnoletnie mogły potańczyć na plażowym parkiecie w rytm dźwięków miksowanych przez DJ-a. W nocnej części imprezy wzięło udział ponad 2000 osób. Relację z plażowego miasteczka na żywo można było obejrzeć w programie Dzień Dobry Wakacje na antenie stacji TVN.

http://temat.net/kultura/15470/Trwa-%E2%80%9EProjekt-Plaza

9. Piszą do nas poeci z całego świata 

Od 18 lat w Szczecinku odbywa się finał Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Malowanie słowem" im. Mieczysława Czychowskiego. Z roku na rok „Malowanie słowem” cieszy się coraz większą popularnością, a w 2013 roku na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac. Tym razem sędziowie musieli przeanalizować aż 3190 utworów nadesłanych przez 480 twórców. Nagrodę główną w konkursie jury przyznało poecie z Nowego Jorku, Januszowi Solarzowi. Tego wieczoru na szczecineckiej scenie wystąpił również znany polski zespół Stare Dobre Małżeństwo. 

http://temat.net/kultura/16509/W-Szczecinku-wygral-poeta-z-Nowego-Jorku

8. Kiełbasa i Sznurek

W minionym roku nad Trzesieckiem gościli nie tylko gwiazdy muzyki, kina czy sztuki. W kwietniu w Szczecinku odbyło się także spotkanie autorskie z wybitnym językoznawcą profesorem Jerzym Bralczykiem oraz ze znanym dziennikarzem i felietonistą Michałem Ogórkiem. Podczas spotkania goście opowiedzieli mieszkańcom o swojej nowej, wspólnie napisanej książce pt. „Kiełbasa i sznurek”. Goście bardzo chętnie odpowiadali na pytania publiczności, rozwiewając tym samym ich wątpliwości dotyczące naszego ojczystego języka.  

http://temat.net/kultura/14641/Jerzy-Bralczyk-i-Michal-Ogorek---w-Szczecinku-(mp3)

7. Szczecinek jako plan filmowy

Na początku maja Szczecinek zamienił się w mały plan filmowy. Realizowany był tu muzyczno-filmowy projekt „Mysia Wyspa II”, którego inicjatorem był Krzysztof Kalisiak. Pierwsza część projektu spotkała się z niebywałym odzewem mieszkańców Szczecinka, ale nie tylko. Krótka opowieść usytuowana w scenerii malowniczej Mysiej Wyspy w bardzo krótkim czasie zdobyła swoich fanów zarówno wśród szczecinecczan, jak i wśród mieszkańców odległych zakątków globu - Australii czy Stanów Zjednoczonych. Dlatego też zrodził się pomysł, aby kontynuować ten niecodzienny projekt. 4 maja ub. r. ekipa filmowa, w tym aktorzy przebrani w kostiumy z lat 20-tych i 30-tych, pojawiała się w różnych częściach miasta. Można ją było zobaczyć m.in. na ul. Kilińskiego, Piotra Skargi, Ordona czy na placu Wolności. Po południu zdjęcia filmowe kręcone były na Mysiej Wyspie. Film miał swoją premierę 23 czerwca. 

http://www.youtube.com/watch?v=HlW9-NijYEA

6. O Szczecinku… w powieści 

W 2013 roku o Szczecinku mogliśmy przeczytać nie tylko w różnych gazetach, ale nawet w książce Piotra Prokopiaka, mieszkańca Szczecinka. „Wzgórze Wisielców” to już druga powieść tego autora. Nie brakuje w niej opisów znanych w Szczecinku miejsc i odniesień do historii miasta. Choć autor chce, by czytelnik odbierał całość jako fikcję literacką, nie sposób oprzeć się odniesieniom i porównaniom do współczesnej rzeczywistości. Akcja powieści dzieje się w Szczecinku. Jest w niej dużo wzmianek na temat historii miasta, ale nie tylko. Każdy z Czytelników z łatwością mógł odkryć nawiązanie do XVI wieku, kiedy to na tytułowym Wzgórzu Wisielców palono czarownice. 

http://temat.net/kultura/13728/%E2%80%9EWzgorze-Wisielcow.-Najnowsza-powiesc-Piotra-Prokopiaka-(pdf-do-pobrania)

5. Udany rok Materii

Był to ważny i niezwykle pracowity rok dla szczecineckiej Materii. Zespół wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Case of noise”, wystąpił w finale popularnego programu telewizyjnego „Must Be The Music”,a także wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową po Europie. Jednak członkowie Materii nie zapomnieli o swoich fanach w Szczecinku. Zespół kilkukrotnie dawał rewelacyjne występy, które za każdym razem gromadziły prawdziwe rzesze sympatyków grupy. Materia zagrała m.in. podczas otwarcia Zamku Książąt Pomorskich, jako suport grupy KULT, była gwiazdą wieczoru podczas finału WOŚP, wystąpiła wraz z rosyjską grupą Change of Loyality, a także wsparła charytatywnym koncertem nasze Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.     

4. Apetyt na sztukę

W ostatnim tygodniu maja Szczecinek odwiedziło wiele gwiazd ze świata muzyki, sztuki oraz telewizji. Wszystko to za sprawą zorganizowanego po raz pierwszy Art Pikniku, czyli kilkudniowej imprezy, skupiającej w jednym miejscu wielu artystów z różnych dziedzin. Trwający blisko cztery dni projekt rozpoczął się występem Pawła Małaszyńskiego wraz z grupą Cochise. Dzień później członkowie i przyjaciele artystycznej grupy „Pławna 9” z Dariuszem Milińskim na czele, w ramach specjalnego happeningu przemaszerowali ulicami Szczecinka niosąc siedem gigantycznych łyżek. W ramach Art Pikniku w Szczecinku wystąpił także Piotr Bukartyk, Jacek Kulesza Trio  oraz londyński zespół Banned Sauce. Z mieszkańcami spotkał się także reżyser Mariusz Malec i aktorka Aleksandra Prykowska.

http://temat.net/kultura/14985/Trwa-niedzielny-final-I-Szczecineckiego-Art-Pikniku

3. Zapraszamy do zamku

Jedną z ważniejszych inwestycji w 2013 roku, która przyczyniła się do wzrostu wydarzeń kulturalnych w naszym mieście, było otwarcie 14 września odrestaurowanego skrzydła Zamku Książąt Pomorskich. Tego dnia szczecinecki zamek na kilka chwil ożył za sprawą wyjątkowo widowiskowego, multimedialnego show MAPPING 3D. Po pokazie mieszkańcy mieli okazję zwiedzić wnętrze odrestaurowanego zabytku. To tu od kilku miesięcy odbywają się liczne wystawy, spotkania z artystami oraz wieczorne spotkania z poezją oraz muzyką, organizowane w mieszczącym się w zamku Piano Barze.

Prace przy renowacji trwały w sumie 2,5 roku. Inwestycja została zrealizowana została dzięki wsparciu unijnemu, które wyniosło ponad 3,5 miliona złotych. Jej koszt całkowity wyniósł ponad 9,5 mln zł. 

http://temat.net/aktualnosci/16007/Zamek-jak-nowy

2. Szczecinek nareszcie cyfrowy

Była to jedna z tych inwestycji 2013 roku, która wywołała ogromną radość wśród mieszkańców. Kino „Wolność”, po modernizacji, na początku września zaprosiło mieszkańców na pierwszy seans w nowej jakości 3D. Dodatkowo został zamontowany ruchomy ekran. Inwestycję częściowo sfinansował PISF. Instytut na zakup nowoczesnego projektora zgodził się przeznaczyć 175 tys. zł. Druga połowa środków na unowocześnienie kina, a dokładniej 200 tys. zł pochodziła z Urzędu Marszałkowskiego.

http://temat.net/aktualnosci/15924/Kino-trojwymiarowe-oficjalnie-wystartowalo

1. KULT zagrał dwa razy

Na to wydarzenie fani czekali więcej niż 20 lat. Zespół KULT zagrał wreszcie w Szczecinku. I to dwukrotnie! Pierwszy koncert odbył się w połowie lutego w kinie „Wolność”, a bilety na to wydarzenie rozeszły się już w pierwszych godzinach od chwili rozpoczęcia sprzedaży. Okazało się, że członkowie zespołu byli tak zachwyceni gorącym przyjęciem, jakie zgotowała im szczecinecka publiczność, że… postanowili odwiedzić nas jeszcze raz. KULT dał drugi rewelacyjny koncert 29 czerwca, podczas ubiegłorocznych obchodów Imienin Szczecinka, a sam występ był niewątpliwie jednym z najważniejszych dni w koncertowej historii naszego miasta. 

http://temat.net/kultura/13992/Kult-w-Szczecinku.-Wroci-latem-(audio)

http://temat.net/kultura/15350/Kult-po-raz-drugi


Top 10 wydarzeń kulturalno - rozrywkowych w Szczecinku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się