:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C całkowite zachmurzenie

Trener MKP z kursem UEFA A

piłka nożna, Trener kursem - zdjęcie, fotografia

Zbigniew Węglowski, 32-letni trener IV-ligowego Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek, ukończył pozytywnie kurs na trenera UEFA A. Miało to miejsce w piątek rano, 11 listopada w Szczecinie, przed meczem MKP z Kluczevią w Stargardzie.

Wraz z innymi trenerami, Zbigniew Węglowski starał się o kategorię UEFA A pod okiem byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Pawła Janasa. Dzięki tej kategorii można bez problemów trenować drużyny do poziomu III ligi, oraz drużyny młodzieżowe. 32-letni Węglowski w ubiegłym sezonie był grającym trenerem w drużynie MKP. Latem zarząd, wraz z nim samym zadecydował, że lepiej będzie, że miejsce trenera będzie na ławce, nie na boisku.

- Dla klubu to oznacza, że mamy wyżej kwalifikowanego trenera - mówi nam prezes MKP Piotr Tarasiewicz. - Mamy nadzieję, że sprowadzi ten awans do III ligi. Skoro może prowadzić drużynę na tym poziomie rozgrywkowym, to niech walczą o awans. To też chęć wspomożenia trenera. Wspieraliśmy go w tym, aby ukończył ten kurs.

- Zdany kurs na pewno pokazał mi kilka nowych dróg w tym, żeby prowadzić zespół i na pewno mnie przymusił do tego, żebym się dalej rozwijał - mówi o tym sam zainteresowany. - Kurs w gruncie rzeczy polegał na tym, żeby zobaczyć pewne nowe spojrzenie na piłkę nożną, z bardziej profesjonalnej strony - mówi Zbigniew Węglowski. - Dużo pracowaliśmy nad modelami gry i nad tym, co byśmy chcieli charakterystycznego wprowadzać w naszych zespołach. Tutaj był to akurat taki okres do przemyśleń nad tym, co bym chciał wprowadzać we własnym zespole.

Trenerowi gratulujemy i życzymy sukcesów z drużyną MKP.

 

Patryk Witczuk


Trener MKP z kursem UEFA A komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com