:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Trociny na ulicach, parapetach i samochodach. Co się stało na ul. Gdańskiej? [Wrzuć Temat]

Trociny na masce samochodu
 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3

Nie od dziś wiadomo, że dobremu samopoczuciu w Szczecinku nie sprzyja wiatr południowo - wschodni. Ze zjawiskiem "niebieskiego" powietrza i uciążliwości zapachowych mieliśmy do czynienia w miniony weekend. Źródło nie jest trudne do ustalenia: wystarczy spojrzeć w kierunku ulicy Waryńskiego na "przemysłową" część miasta. Ale trudny do wytrzymania zapach to nie jedyna uciążliwość nękająca szczególnie mieszkańców rejonu przy dworcu PKP. 


- Wczoraj po południu umyłem auto - pisze do nas mieszkaniec ulicy Gdańskiej, pan Paweł. - Dziś rano wygląda tak, jak na zdjęciach. Czy to kolejny pył drzewny, czy może fabryczne trociny?
Sprawę od razu wyjaśnia biuro prasowe Kronospanu, które przyznaje że doszło do awarii. -Przepraszamy Mieszkańców za krótkotrwałą awarię, która nastąpiła dzisiaj rano w suszarni płyt wiórowych w naszym zakładzie. Instalacja została zatrzymana i awaria jest już usunięta. Wynajęliśmy także zamiatarkę, której zadaniem jest usunięcie drobin drzewnych z ulicy Gdańskiej i okolicy.

 

.......................................................................................................................................................

Dołącz do największej, najbardziej liczącej się grupy Czytelników w mieście! Wrzuć Temat! Twoja informacja ma wartość, więc wykorzystując ją gramy fair: Prześlij nam informację ze zdjęciem lub filmem, a wykorzystane przez nas materiały nagrodzimy bonami zakupowymi! Szczegóły tutaj.

Jak to zrobić? Najszybciej przez Facebooka @temat.szczecinek : 
https://www.facebook.com/temat.szczecinek/

lub mailem: [email protected]

..........................................................................................................................................................

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

gdańska trociny kronospan zapach zanieczyszczenia awaria - komentarze opinie

 • gość 2018-04-10 11:19:44

  DOŚĆ TEGO! TRUJĄ NAS OD LAT! CZAS NAJWYŻSZY, ŻEBY ZNALEŹLI SIĘ ZA ŁAMANIE PRAWA I NASZEGO ZDROWIA ZA KRATAMI RAZEM Z TYMI, KTÓRZY ICH W RATUSZU POPIERAJĄ!

 • gość 2018-04-10 11:25:09

  Wióry, pyły itp. lecą na miasto od momentu powstania Krono, czyli kilkadziesiąt lat, teraz czekamy na interwencję Pani Wiceminister Środowiska, czyżby i ona nie miała wpływu na to co tam się dzieje? Nic nie może zrobić?

 • Erin Brockovich 2018-04-10 11:26:44

  Mi to wygląda na pyły z olszy czarnej, a kto twierdzi inaczej ten ekoterrorysta, frustrat i oszołom

 • gość 2018-04-10 11:31:11

  Tak się zastanawiam, wiało w stronę miasta i zostaliśmy zasypani wiórami bo awaria, że co że to niby przypadek i jak wieje w druga stronę to te wióry tam nie latają? A co z "nieporozumieniem" gburmistrza i fabryki, ono już działa?

 • Gość - niezalogowany 2018-04-10 12:07:48

  Pani rzecznik, proszę podać adres myjni, w której będę mógł umyć auto na wasz rachunek.

 • gość 2018-04-10 14:16:55

  Mycie auta jest niczym, brudne szyby to nie problem. To co wdychamy do płuc... to jest juz ogromny problem. Ale cóż, na Sójczą Górkę nie dolatuje... .

 • Gość - niezalogowany 2018-04-10 14:40:01

  Rewitalizacja jeziora? Po co? W jakim celu? Jeżeli cały ten syf osiada na tafli jeziora a później na dnie, pomijam już to co deszcz zmyje z dachów i ulic, a co razem z deszczówką trafi do jeziora. Wychowałem się na Gdańskiej. Parowozownia wpuszczała oleje i smary bezposrednio do jeziora, pamiętam kolorową wodę w zatoce przy wieży Bismarka, okoliczne wioski nie były skanalizowane i swoje też pompowali do jeziora, a jezioro i tak samo dawało radę. Latem wszyscy się kąpali, woda była przejrzysta, a wędkarze o rybach takich jak wtedy mogą teraz tylko pomarzyć. Nie mogę pojąć dlaczego ja czlowiek nie wykształcony w dziedzinie ochrony środowiska widzę w czym jest problem, a profesorowie wysoko kształceni w tym zakresie nie. Dzisiejsza sytuacja nie jest jednorazowa, może dzisiaj to była przesada, ale zbliża się lato i w naszym rejonie pył i drobne trociny na parapetach i samochodach to jest norma. Znowu trzeba będzie zamykać okna żeby smród nie dostal się do mieszkania.

 • gość 2018-04-10 14:57:40

  Gdzie nasi kochani włodarze Krzysztof Lis i Jerzy Hardie Douglas. Oni jako osoby odpowiedzialne za mieszkańców miasta i powiatu. ICH NIE MA. Wola siedzieć cichutko i czerpać z fabryki ile się da. Dlatego jedyną szansa na zmiany są wybory samorządowe, podczas których oddamy swoje głosy. Bo obecna koalicja PO i Porozumienie Samorządowe przez ostanie 8 lat nie zrobiła nic dla mieszkańców w celu poprawienia jakości powietrza i pylenia w mieście.

 • gość 2018-04-10 15:14:48

  Uprzejmie proszę Redakcję, aby obrzydliwego i trującego obrzydliwego smrodu nie nazywać "zapachem" nawet z przymiotnikiem "trudny do wytrzymania".

 • gość 2018-04-10 15:18:23

  Przypomnę wpis z soboty: ... w sobotę 07 kwietnia 2018r. wiatr wiał z kierunku pd/wsch goniąc wyziewy, ohydne smrody i pyły na nasze fajne (kiedyś) miasto. Dziś na wymioty zbiera. Ludzie do kościoła jutro nie pójdą, bo smród i chmury że do furtki nie trafisz (zwłaszcza kościół przy Placu Wazów). Z konieczności trafiłem dziś w okolice ul. Kanałowej, Wiśniowej, Drahimskiej. Komora gazowa z XXI wieku. Przebywałem tam z konieczności około 30 minut. Porażenie śluzówek nosa. Przeżyję, uciekłem do centrum licząc, że będzie bezpieczniej. Naiwny byłem, potem była taksówka i do domu na Koszalińską. To było w południe, pomiędzy 11:00 - 13:00. Rodzinna wieczorna wizyta na oś. Zachód zaczęła się taksówką i powrót też. A to tylko 800m do przejścia. Taksówka z powodu smrodu zastąpiła sobotni spacer. Dla Krono wystawiam SPOŁECZNY MANDAT = 38,00 zł za 3 kursy taksówki, aby nie wąchać ich trucizn. Proszę to wpłacić na rzecz Hospicjum na Bukowej, tam Ks. Marek to spożytkuje, zanim tam trafię po inhalacjach z przymusu. O godz. 22:15, na Koszalińskiej nadal śmierdziało.

 • gość 2018-04-10 15:36:44

  Erin Brockovich 2018-04-10 11:26:44 pisze, że to wygląda na pyły z olszy czarnej, a kto twierdzi inaczej ten ekoterrorysta, frustrat i oszołom. Szanowny Korespondencie! Wielokrotnie Twoje wpisy czytam z zainteresowaniem. Normalną rzeczą jest, że nie ze wszystkimi się zgadzam, ale to takie prawo Twoje jak i Moje i Demokracja to akceptuje ale i żąda dla nas wzajemnego szacunku, czego dochowuję. Dlatego też nie sadzę że jesteś niedouczony jeśli chodzi o biologię i latające krono-trociny frakcji około 1-2 mm odróżnisz od pyłów olszy o frakcji 20-30 μm.

 • gość 2018-04-10 15:58:16

  RAK chce kandydować. On wszystko zmieni a smród zniknie na zawsze ... .

 • GośćGosc - niezalogowany 2018-04-10 17:09:55

  Dzisiaj też niebiesko i śmierdzi. Na wysokości basenu. I dalej: Piłsudskiego, Szczecińska itd. Mamy z wózkami - gratulować pomysłu na spacery. I ćwiczący " pod chmurką" - nomen omen...

 • gość 2018-04-10 19:59:38

  Szkoda gadać, burmistrzu co na to powiesz? kierownik wydziału ochrony środowiska? starosta? marszałek województwa? Drogi zakładzie trujący mieszkańców? Każdy gębę na kłódkę bo im się zgadza... Nakłady na ochronę środowiska nie opłacają się. Szkoda że władze mają gdzieś mieszkańców, głosujcie dalej na kochane PO...może wiceburmistrz kandydat na burmistrza coś powie? czy jemu też zabrakło języka w buzi?

 • DeTe - niezalogowany 2018-04-10 22:27:39

  A przed chwilą przykryto fakty kłamliwym artykułem miotły. Jeśli to prawda, to ja jestem Jezusem Chrystusem.

 • Erin Brockovich 2018-04-10 22:40:47

  Wywołano mnie do tablicy, dlatego odpowiadam mojemu Szanownemu Korespondentowi, że mój komentarz w zamyśle był sarkazmem w nawiązaniu do sytuacji z nalotem, który pokrył jezioro, a za który to Kronospan obwinił Bogu ducha winną czarną olszę rosnącą sobie spokojnie na brzegu jeziora

 • Renia - niezalogowany 2018-04-11 12:19:50

  Każdy gada i gada, a kiedy wyjdziemy na ulicę? Dla czego nikt nie organizuje protestów?

 • gość 2018-04-11 13:10:59

  mogę zrobić plakaty czy ulotki - żaden problem.

 • Korespindent - niezalogowany 2018-04-11 15:44:09

  E.Brokovitch: Czoło chylę.

 • sprawiedliwy - niezalogowany 2018-04-11 21:30:57

  nawiązując do komentarza mycia auta ze nie jest to problem,nie zgodzę się,ponieważ kilka razy w miesiącu się to pojawia licząc razy 12 daje sporą sumę pieniędzy i razy ilość osób które muszą to zrobić jest to ogromna suma pieniędzy.moze jednak trzeba obciążyć kogoś za to.

 • gość 2018-04-18 09:32:31

  Mieszkam na Kołobrzeskiej i aż do tej ulicy dochodzi pył, który widać na samochodach, a często i zapach czuć spalonego drzewa. JAK DŁUGO KRONO BĘDZIE NAS TRUŁO?????? JAK DŁUGO BEDĄ OSZCZĘDZAĆ NASZYM KOSZTEM???? DLACZEGO NIE ZAINSTALUJĄ TEGO , CO MUSZĄ NP. W DANII???? DLACZEGO WŁADZE MIASTA UKRYWAJĄ PRAWDĘ O TRUCIU NASZEGO MIASTA????

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"