:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Trudna sytuacja załogi firmy OPAK w Szczecinku. Na jaką pomoc mogą liczyć pracownicy?

Trudna sytuacja załogi firmy OPAK w Szczecinku. Na jaką pomoc mogą liczyć pracownicy?
Temat Szczecinecki 14/08/2019 13:42

Trwa szacowanie strat po poniedziałkowym (12.08) pożarze w firmie Opak w Szczecinku. Zakład spłonął doszczętnie, a pracę z dnia na dzień straciła cała załoga. To właśnie z myślą o pracownikach zniszczonego zakładu organizowane jest obecnie wsparcie. Sytuacja 250 pracowników jest bardzo trudna. Część z nich to jedyni żywiciele rodzin, inni to osoby niepełnosprawne, są wśród nich także pracownicy, którzy wcześniej stracili pracę w Słowiance czy Elmilku.

Wszystko przez to, że wiele osób, które straciły pracę, wciąż nie wie, jaki ma status. Zakładu wprawdzie nie ma, ponieważ zniszczył go ogień, ale pracodawca nie może wydać załodze wypowiedzeń czy świadectw pracy, gdyż cała dokumentacja również uległa zniszczeniu. To komplikuje kwestię rejestracji w urzędzie i ewentualnej wypłaty zasiłku dla bezrobotnych. 

Pomocną dłoń do pogorzelców wyciągnął Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Ale tu także nie każdy pracownik zniszczonego zakładu może liczyć na wsparcie. Będzie ono zależeć od indywidualnej sytuacji konkretnych osób i rodzin. 

Podstawą przyznawania pomocy społecznej jest wywiad środowiskowy i analiza sytuacji rodzinnej. Pomoc, którą będziemy przyznawać, jest uzależniona od kryterium dochodowego. Dochód uprawniający do pomocy społecznej to 701 zł na osobę lub w przypadku rodziny 528 zł. My udzielamy pomocy zgodnie z ustawą o pomocy społecznej. Ale oferujemy różne formy wsparcia: to także m.in. pomoc specjalna, zasiłki na żywność czy dodatki mieszkaniowe, gdzie obowiązują inne progi dochodowe. Musimy się jednak rozeznać w konkretnej sytuacji, a sytuacja każdej rodziny jest przecież inna

- mówi nam Iwona Wagner, zastępca dyrektora MOPS.

Wczoraj (wtorek, 13.08) trafiło do nas 36 osób, z czego 8 od razu złożyło wnioski. Inni jeszcze taką możliwość rozważają. Każdą osobę informujemy, z jakiej pomocy może skorzystać. Jeśli czyjaś sytuacja naprawdę będzie trudna, na pewno taki pracownik nie pozostanie sam

- zapewnia nasza rozmówczyni. 

Warto nadmienić, że dodatkową formą wsparcia dla rodzin pracowników poszkodowanych w pożarze mogą być także stypendia oraz zasiłki szkolne przyznawane dzieciom. W celu uzyskania takiej pomocy należy zgłosić się do Komunalnego Centrum Usług Wspólnych. Pomoc w w zakresie uprawnień wynikających z prawa ubezpieczeń społecznych oraz pomocy w wypełnianiu dokumentów oferuje również szczecinecki ZUS.

Dziś (środa, 14.08) z właścicielami zakładu i osobami kompetentnymi w sprawie poszkodowanych pracowników firmy Opak mają się spotkać w Szczecinku przedstawiciele Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Jak poinformował ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji, organizacja chciałaby wziąć pod swoją opiekę osoby, które znalazły się w sytuacji kryzysowej, np. rodziny z dziećmi, osoby w złej sytuacji zdrowotnej czy też osoby, którym ciężko będzie poradzić sobie z obecną trudną sytuacją. 

Niezależnie od tego wszystkiego, pewną nadzieję mogą dawać informacje o nowych ofertach pracy, jakie wobec poszkodowanych w pożarze pracowników składają zakłady pracy z powiatu i regionu. Na chwilę obecną wspomnianych ofert jest już prawie 200. O szczegółach piszemy tutaj: https://szczecinek.com/artykul/ponad-200-tys-zl-na/388542 .

Reklama

opak zakład pomoc społeczna pracownicy pożar rodziny - komentarze opinie

 • gość 2019-08-14 15:00:05

  pracownicy są zarejestrowani w ZUS,Urzędzie Skarbowym,były odprowadzane składki na podstawie tego można wyliczyć zarobki jak również staż pracy...nie są anonimowi!

 • Gość - niezalogowany 2019-08-14 16:13:23

  A gdzie są procedury ??? Nie ma w takim przypadku powinien mieć głos ZUS gdzie były odprowadzane składki i to on powinien przejąć inicjatywę

 • gość 2019-08-14 18:54:06

  Komplikacje, brak dokumentacji, procedura...\nKtoś mądrze napisał, że to nie są anonimowi ludzie. \nJeden identyfikator powinien być do celów ubezpieczeń społecznych, podatkowych, pracowniczych i zdrowotnych. Przecież to jest wyjątkowa sytuacja.\nSkoro jest ten cały pesel i kilka komputerów w urzędach - musi być proste rozwiązanie. Ktoś powinien te wszystkie urzędy zgrać, żeby odtworzyć okres składkowy i wydać jakiś suplement lub wystarczający odpowiednik świadectwa pracy.\n

 • Gość - niezalogowany 2019-08-14 19:22:53

  Ciekawa sprawa. Zakład wypchany papierem spłonoł jak pochodnia, a hala produkcyjna nie powinna robić za magazyn. Poważne zaniedbania ppoż widoczne gołym okiem. Najbardziej szkoda pracowników, bo jakimś cudem ich dokumenty także spłoneły, kolejne zaniedbanie w przypadku przechowywania akt osobowych. I tu jest wina osób decyzyjnych, organizujących zakład pracy.

 • gość 2019-08-14 20:50:28

  Ludzie żyjemy w erze elektroniki i takie coś jak akta osobowe nie mogło spłonąć, komu wciskacie tą ciemnotę. Zład był nie do końca w porządku i to na tyle.Efka.

 • gość 2019-08-14 22:07:30

  zadziwiające - że jak nie trzeba to w każdym durnym wniosku trzeba wpisywać niepotrzebne dane po wielokroć.... ale jak są potrzebne to ich nie ma. Normalnie co za kraj. dramat

 • gość 2019-08-15 06:20:18

  A ILU PRACOWALO NA CZARNO ZA MICHE RYZU

 • Gość - niezalogowany 2019-08-15 11:30:18

  Wystarczy ściągnąć listę odprowadzanych składek do ZUS i lista pracowników jest odtworzona. Tak samo i banki na które szedł przelew. To jest takie proste. Druga sprawa , dziwi mnie fakt brak elektronicznej kopii przechowywanej w bezpiecznym miejscu.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-15 12:12:20

  Sporo albo i więcej

 • pytanko za 100 - niezalogowany 2019-08-15 12:38:17

  To spalił się cały biurowiec, czy tylko ta część, gdzie były ważne dokumenty??????

 • Platyna - niezalogowany 2019-08-15 14:08:51

  To teraz złomiarze bedą mieli prace

 • gość 2019-08-15 16:02:59

  Ludzi nie interesuje te parę konserw jako zapomogę. Niedawno była wypłata i jeszcze mają trochę kasy. Ludzi interesuje czy dostaną kasę pierwszego za przepracowane dni do dnia pożaru i ostatecznie za nie wykorzystany urlop . Zanim podejmą pracę może minąć ze dwa miesiące lub więcej skoro nie ma listy zatrudnionych. Ale jak widać na filmie nie cały biurowiec się spalił. Dokumentacja tam ciągle jest.

 • Pracownik - niezalogowany 2019-08-16 20:33:13

  Mnie najbardziej interesuje koniec miesiąca czyli wypłata.po drugie urlop a mam go trochę.

 • gość 2019-08-18 13:03:23

  tak lysy burmistrz doprowadzil do sytuacji to byl dziadoski zaklad za najnizsza krajowa ale dzieki lysemu ostatni zaklad pracy i co teraz ?, kto nie moze w krono ,euro lub insgrsfie musi wyjechac

 • Gość - niezalogowany 2019-08-21 11:14:08

  To nie była praca to tyrka za minimum bez poszanowania każdy to wie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"