:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C słabe opady deszczu

Trwa czwarty Szczecinecki Weekend Biegowy

W sobotni (4.08) poranek, przy Stadionie Miejskim, w Parkrun Szczecinek zaczęły się kolejne wielkie emocje biegowe w naszym mieście. Wszystko to za sprawą IV. już edycji Szczecineckiego Weekendu Biegowego, czyli drugiej najważniejszej - po Biegu Osińskiego - imprezy biegowej nad Trzesieckiem. Do naszego miasta ponownie zjechali biegacze z terenów całej Polski. Rozpoczęła się ostra rywalizacja przed punktem kulminacyjnym - niedzielnymi rywalizacjami.

Trasa parkrun tradycyjnie zaczynała się przy wejściu do parku, a jej długość wyniosła dokładnie 5 kilometrów. W tej kwestii nic się nie zmieniło. Każdy uczestnik biegu dawał z siebie wszystko, chodziło przede wszystkim o pokonanie własnych słabości. Ogółem w Szczecinku był to już 255. bieg parkrunowy.
Najlepszy okazał się być po raz kolejny Sylwester Szymański (wyprzedził Łukasza Cerka i Andrzeja Kędzierskiego), zaś wśród kobiet - Antonina Wirkus (przed Natalią Kowalik i Małgorzatą Szabałowską). Łącznie wystartowało 91 osób.
Godzinę później, na tej samej trasie, ale z drugiej jej strony, pojawili się miłośnicy maszerowania z kijkami, czyli Nordic Walking. Konkurencja ta cieszy się co roku oczywiście mniejszą popularnością niż bieg w parkrun, ale osób, które chcą się sprawdzić, nie brakuje. Są to głównie starsze osoby.
Trasa miała ok. 7 km długości - meta znajdowała się przy Stadionie Miejskim. Wśród pań, zwyciężyła Justyna Rakowska ze Szczecinka, zaś wśród panów - Marek Balon, także z naszego miasta.

Na zakończenie pierwszego dnia IV. edycji Szczecineckiego Weekendu Biegowego, na starcie pojawili się najmłodsi, bo i dla tych znalazło się oczywiście miejsce. Dzieci biegały na trasach o długości 200, 500, 700 i 1000 metrów. Na sam początek wystartowały maluchy urodzone w roku 2013 i młodsze, które biegały z rodzicami. Następnie były biegi dziewcząt i chłopców z roczników 2011-2012, 2008-2010 i 2006-2007.

Najlepsi zostali nagrodzeni medalami. Tego samego dnia odbyło się również losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich startujących, którzy ukończyli biegi.
Sama w sobie impreza ma na celu właśnie propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia.
Każdy biegacz z radością wraca do Szczecinka na tą imprezę i cieszy się, że może ponownie wystartować na takiej trasie. Wieczorem dla uczestników przygotowano tzw. Pasta Party.

Dzisiejsze bieganie to były tak zwane "biegi towarzyszące". Na jeszcze większe emocje czekamy do niedzieli (5.08). Z płyty Stadionu Miejskiego wystartują biegi zawodnicy biegów głównych - na 15 kilometrów i do maratonu. Pierwszy bieg to raptem okrążenie wokół jeziora Trzesiecko, drugi to coś o wiele bardziej wymagającego - prawie 43 kilometry trasy (3 okrążenia)! Bieg na 15 kilometrów może być rekordowy pod względem liczby startujących osób. Z całą pewnością będzie się działo. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Lekkoatletyczny Szczecinek.

Patryk Witczuk


szczecinecki weekend biegowy 2018 szczecinek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się