:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Trwa Piknik Modelarski w Wilczych Laskach

   Na lotnisku w Wilczych Laskach rozpoczął się dziś (4.07) XI Ogólnopolski Piknik Modelarski. – Impreza przez te jedenaście lat urosła do największej w Polsce - mówi „Tematowi” organizator przedsięwzięcia, Piotr Pindral z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Lotniczego. - W ramach pikniku odbywają się zawody „Wicherków” i „Oldtimerów”. Warto podkreślić, że konstrukcja typu „Wicherek” obchodzi w tym roku swoje 55-lecie. Na tej konstrukcji wychowywały się rzesze modelarzy. Jest ona bardzo wdzięczna, prosta, ale nie prymitywna. Jest bardzo dobrze przemyślana. No i przede wszystkim - jest to model, którego nie można kupić. Trzeba go samemu zrobić. Nie ma gotowych zestawów. Wiele modeli dziś, niestety jest produkowanych przez jakąś fabrykę, a modelarz po prostu kupuje „gotowca”. Przez to obecnie prawdziwe modelarstwo jest jakby w odwrocie. My w każdym razie kultywujemy tradycję tej konstrukcji.
   Piknikowych atrakcji, podobnie jak w ubiegłym roku, jest moc. Można podziwiać modele najsłynniejszych samolotów świata, zarówno wojskowych jak i cywilnych, w powietrzu i na ziemi. Piknikowi towarzyszą m.in.: pokazy modeli zdalnie sterowanych, szybowców, motoszybowców, samolotów, a nawet śmigłowców. Na wieczór organizatorzy przewidzieli nocną galę modeli podświetlanych. To, jak przekonuje nasz rozmówca, jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce. Jutro (5.07), czyli w niedzielę, odbędą się natomiast zawody lądowań modelarskich.
   - Przez te wszystkie lata na pikniku modelarskim utrzymuje się rodzinna atmosfera. Z jednej strony są zawody, jest rywalizacja, ale z drugiej, wszyscy się tu świetnie integrujemy. Nie ma żadnej zawiści. Każdy każdemu pomaga, choć wszyscy jeszcze do końca nie zdążyli się poznać. Modelarze przyjechali z całej Polski. W ubiegłym roku odnotowaliśmy rekordową frekwencję – 100 modelarzy „latających”. W tym roku, myślę, ta frekwencja będzie jeszcze większa. (sz)

Trwa Piknik Modelarski w Wilczych Laskach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com