:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C bezchmurnie

Trzcinno: Droga prowadzi przez wodę

Od wielu lat zalana droga to w tym miejscu codzienność. Mowa o dojeździe do niewielkiej miejscowości Trzcinno, położonej pomiędzy Szczecinkiem i Sporem. Kierowcy, którzy każdego dnia muszą pokonać tę trasę, powoli tracą cierpliwość. Jak podkreślają, doraźne działania zarządcy drogi, którym w tym przypadku jest powiat, w ogóle się nie sprawdzają. Czy uda się rozwiązać problem?


Sceptyczny wobec tego jest Włodzimierz Fil, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, który problem drogi wiodącej do Trzcinna zna doskonale. – Taka sytuacja spowodowana jest przez wodę, która spływa na drogę z okolicznych pól – informuje naszych Czytelników Włodzimierz Fil. – Rowy melioracyjne są zaniedbane, a przepływ niedrożny. Do tego problem stanowią bobry, które żerują na tym terenie. Ich obecność powoduje dodatkowe utrudnienia w drożności odpływów. 
Czy coś z tym wszystkim da się zrobić? – My możemy prowadzić działania doraźne – dodaje nasz rozmówca. – Aby zrobić na tym terenie porządek, trzeba by było najpierw wystąpić do właścicieli gruntów, którzy są odpowiedzialni za utrzymanie rowów i przepływów w należytym stanie. To nie nasz teren, dlatego w tym względzie nie możemy prowadzić żadnych działań. 
 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


trzcinno droga zalana gmina szczecinek - komentarze opinie

 • gość 2017-12-12 14:10:39

  Nic nie mogę Włodzimierz Fil - Porozumienie albo Nieporozumienie Samorządowe.

 • gość 2017-12-12 16:48:35

  Drodzy urzędnicy a ciepłe posady potraficie zajmować i brać godziwe wynagrodzenie to my podatnicy was utrzymujemy . Pragnę wam przypomnieć że ktoś za ten stan odpowiada i powinien być ukarany a nie wypisywać że nic nie mogę lub nic się nie da zrobić .Jak nie potraficie tego problemu rozwiązać należy się podać do dymisji przyjdzie ktoś kto da radę i będzie umiał !!!. Jak by tu mieszkał jakiś Wójt ,Radny , Poseł , Senator to by nie było artykułów z takim tematem . Proszę nie wypisywać zgryźliwych komentarzy aby wieśniacy wzięli łopaty i przekopali rowy i przepust . Pragnę przypomnieć że mieszkańcy wsi mają dosyć nie równego traktowania jak to było w złośliwych komentarzach na i.szczecinek.pl | Miejski Portal Informacyjny. Ten bezczelny gościu pod pseudonimem Kukluxx Klann niech przyjedzie do wsi i powie im to wprost patrząc w oczy co wypisywał. Jak jest taki odważny to zobaczymy czy jest taki dobry jak ostry w swoich komentarzach !!!

 • gość 2017-12-12 19:00:30

  ciekawe czy ten co każe wieśniakom brać łopaty sam odśnieża swój chodnik i ulice czy czeka aż mu miasto odśnieży żeby nóżek nie połamał

 • Gość - niezalogowany 2017-12-12 19:52:54

  Pieniądze to wszyscy biorą a robić to nie ma komu

 • Gość - niezalogowany 2017-12-12 20:06:05

  "Od wielu lat zalana droga..." ??? skoro od wielu lat jest tam tak wysoki poziom wody, że zalewa jezdnię, to prosty wniosek, że należy ten odcinek drogi przebudować ("podnieść" o 0,5-1 m), przy okazji zrobić odpowiednie przepusty. A czyja to droga??? Gminy?? Powiatu?? Na co czeka zarządca??

Dodajesz jako: Zaloguj się