:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Trzej królowie i ich orszak. W tym roku pod hasłem "Pokój i dobro"

Imprezy, Trzej królowie orszak hasłem

6 stycznia ulicami Szczecinka, tak samo jak w wielu innych miejscowościach, przeszedł rozśpiewany Orszak Trzech Króli. Szczecinecka tradycja tego typu barwnych jasełek liczy już pięć lat. Zapoczątkowali ją i kontynuują nadal parafianie z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu. W tym roku hasło, które przyświeca wszystkim orszakom brzmi „Pokój i Dobro”. 

Tradycyjnie już całość rozpoczęła się od mszy św. w kościele Ducha Świętego. Potem Orszak Trzech Króli wyruszył ulicami miasta w kierunku muszli koncertowej. Podobnie jak w poprzednich latach na balkonie Szkoły Muzycznej odegrano scenę „Pałacu Heroda”. W rolach głównych wystąpili: starosta Krzysztof Lis, dyrektor ZS STO Wiesław Suchowiejko, burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski i zastępca wójta Gminy Szczecinek Edyta Wieleba.

https://temat.smugmug.com/Trzej-królowie-i-ich-orszak-W/n-x7NWNG/i-twpSvBT/A

W parku organizatorzy orszaku przygotowali dla wszystkich ciepły poczęstunek. Wszyscy mogli też wziąć udział w koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Szczecinka. 

- Chciałbym życzyć wszystkim pokoju – powiedział nam ks. Marek Kowalewski, proboszcz parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu w nawiązaniu do hasła przyświecającego tegorocznemu orszakowi. – Jeśli będziemy mieć pokój wewnętrzny wówczas zapanuje pokój między ludźmi. To jest najważniejsze. Tego też nam życzył Jezus Chrystus. Często słychać w czasie świąt taki slogan – Dużo zdrowia. Ale przecież tego Chrystus nie życzył. Życzył światła, byśmy byli jego latoroślami, byśmy nieśli jego krzyż. Mówił: Pokój daję wam. I to jest faktycznie najważniejsze.

Dodajmy. Pomysłodawcą szczecineckich obchodów Święta Objawienia Pańskiego jest właśnie proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu, ks. Marek Kowalewski. Nad scenariuszem, scenografią i grą aktorską czuwa natomiast niezmiennie od kilku lat, pani Jadwiga Nowak.

Trzej królowie i ich orszak. W tym roku pod hasłem "Pokój i dobro" from temat.szczecinecki on Vimeo.

Trzej królowie i ich orszak. W tym roku pod hasłem "Pokój i dobro" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com