:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

Tu kąpać się nie wolno i koniec. Będą mandaty?

Tu kąpać się nie wolno i koniec. Będą mandaty?

Miasto, mimo iż zorganizowało pod zamkiem świetne warunki do plażowania i zabawy nad jeziorem, nie zamierza w żaden sposób wychodzić naprzeciw oczekiwaniom przychodzących tu wypoczywać mieszkańców i przyjezdnych. W tym miejscu ani teraz, ani w przyszłości, nie będzie można się kąpać. I koniec.

Jezioro, czysty piasek, plażowe leżaki, chłodne napoje sprzedawane tuż obok… Czego więcej potrzeba do szczęścia? Zwłaszcza, kiedy pogoda dopisuje. Aż się prosi, by skorzystać z tych wszystkich atrakcji. 
Mowa o plaży, która została utworzona tuż przy nowym półokrągłym pomoście. Jak można zauważyć, w upalne dni właśnie to miejsce upodobali sobie rodzice małych dzieci. Maluchy z radością budują tu zamki z piasku i moczą nogi, ale nie tylko. Dzieci pod opieką rodziców zanurzają się, pławiąc się w wodzie na materacach, kołach ratunkowych i innych „dmuchańcach”. 
Czy można się tu bezpiecznie kąpać? I tu pojawia się problem. To, co dla urzędników jest oczywiste, nie zawsze tak samo odbierają mieszkańcy. Zwłaszcza ci, którzy jeszcze przed modernizacją tej części parku, przychodzili tu, by wypocząć nad wodą.


- Nie jest to kąpielisko – odpowiada nam Wiesław Kulik, dyrektor szczecineckiego sanepidu. – Nikt w tym roku tego miejsca nam nie zgłosił. Może w przyszłym roku? Ale żeby było to kąpielisko, muszą być spełnione pewne kryteria. Potrzebna jest odpowiednia infrastruktura, ratownik… 


Nasz rozmówca zdradził nam, że zgodnie z nowymi przepisami, miasto mogłoby ewentualnie umożliwić zabawę nad wodą przed zamkiem, ustanawiając tutaj tzw. miejsce okazjonalnie zdatne do kąpieli. Aby tak się stało, potrzebna jest jednak uchwała Rady Gminy.

- Dodam jeszcze, że niezależnie od tego wszystkiego, zarządca tego terenu może badania wody zlecić, niekoniecznie nam – zaznaczył dalej dyrektor. – Leży to jednak wyłącznie od woli zarządzającego. 


Jak się dowiadujemy, miasto, mimo iż zorganizowało tu świetne warunki do plażowania i zabawy nad jeziorem, nie zamierza w żaden sposób wychodzić naprzeciw oczekiwaniom przychodzących tu wypoczywać mieszkańców i przyjezdnych. W tym miejscu ani teraz, ani w przyszłości, nie będzie można się kąpać. I koniec.


- Kąpiel przy nowym pomoście przed zamkiem jest niedozwolona, o czym informuje zamieszczony w okolicy znak – podkreśla Mateusz Ludewicz, rzecznik Urzędu Miasta w Szczecinku. Na tym terenie nie ma dyżuru ratownika i w przyszłości też go nie będzie. Jednym słowem: nie jest to kąpielisko. 


- Za bezpieczeństwo dzieci zawsze odpowiadają ich opiekunowie. Podkreślam jeszcze raz, że zakaz kąpieli przed zamkiem obowiązuje wszystkich i powinien być przestrzegany – dodaje krótko rzecznik. 
 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


zamek szczecinek kąpielisko plaża jezioro - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-06-06 08:08:56

  Czubić czubic trzeba obgrodzic siatką Tak aby nawet dzik się nie przeslizgnął

 • gość 2018-06-06 08:34:37

  To się Żorżyk z tą wydumką odstrzelił. Po co mi samolot jak nie umiem latać, prawda panie Duglas?

 • gość 2018-06-06 09:27:37

  ułożyłbym regulamin korzystania z piasku

 • gościu - niezalogowany 2018-06-06 11:03:19

  No i nie dziw że chcą się ludzie popluskać, infrastruktura do tego zachęca. Zakaz kąpieli uważam za poroniony pomysł - zamiast piachu sypać - było wybetonować i nasiać agrestu. Buraków jest wystarczająco dużo.

 • gość 2018-06-06 11:54:41

  A CZEMU NIE WLEPIAJĄ MANDATÓW Z JAZDĘ NA ROWERZE I WRZUCANIA ŚMIECI DO WODY. WIECZORAMI WSZYSCY NA LE GALU PIJĄ SOBIE CO POPADNIE KUPIONY W SKLEPACH ALKOHOL.NAJWIĘCEJ JEST NIEPEŁNOLETNICH, A KĄPIĄCYCH SIĘ CZEPIAJĄ.

 • Zofia Agatka - niezalogowany 2018-06-06 13:07:30

  Po raz kolejny a decyzjach naszych włodarzy można powiedzieć tylko, że rzeczywistość wyprzedziła kabaret.

 • Erin Brockovich 2018-06-06 14:35:50

  ""zamiast piachu sypać - było wybetonować i nasiać agrestu. Buraków jest wystarczająco dużo."" Dodam, że parę głąbów też by się znalazło

 • gość 2018-06-06 14:56:33

  A co z zakazem smrodzenia?

 • gość 2018-06-06 16:27:46

  Jestem za zakazem kąpieli a nawet plażowania w sensie dosłownym.Miejsce urokliwe ale niestety stało się plażą miejską ze wszystkimi tego konsekwencjami.Nie ma tam miejsca na odpoczynek nad wodą,nie mówiąc już o korzystaniu z leżaków które są nagminnie rezerwowane od rana.Szkoda.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-06 17:27:46

  Czepiaja sie dzieci w wodzie, a ten nowy pomost wyglada jak miejska pijalnia, polnagie janusze chleja piwsko na lezakach. Szczalnia znajduje sie tuz obok, nad jeziorem, przy budynku centrum edukacji. Idea byla ciekawa, ale ludzie pokazali do czego ta inwestycja sluzy. Wstyd tam kogos przyprowadzic.

 • gość 2018-06-07 00:41:41

  Jeżeli ktoś wejdzie do wody i się wykąpię na normalnych warunkach pomijając Ustawę o BOPNOW to chyba włos z głowy nie spadnie jak powiem, że OK ale jak ktoś po spożyciu alkoholu zrobi "aferę" to z całą pompą ma wszystkie art. jak psu w d.... przyklepane

 • brostito - niezalogowany 2018-06-07 09:18:00

  No cóż 100m dalej jest plaża więc dlaczego nie tam sie kapać ? Osobiście jestem przeciw możliwości kąpieli w miejscach gdzie sprzedaje się alkohol, te dwie rzeczy nie ida w parze, a kilka metrów dalej plaża ma idealne warunki do kapieli a pod zamkiem idealne warunki do wypoczynku bez kapieli więc w czym problem, miłego dnia dla wszystkich :)

 • gość 2018-06-07 10:40:29

  Popieram zakaz. Jest plaża obok i tam można się pluskać. Tutaj to "zaplecze" zamku i tak powinno pozostać.

 • gość 2018-06-07 12:33:27

  plaża jest też przy zamku - celowo zwieźli piasek, tworząc plażę praktycznie od nowa. widocznie decyzyjny nie wie do czego służą na całym świecie plaże... a niby taki po Chinach oblatany - za nasze. ;)

 • Burmistrz MUSI BYĆ BEZPARTYJNY - niezalogowany 2018-06-07 13:59:31

  W nagłówku padło pytanie cz będą mandaty. Redaktor mądrze... zwątpił. Taki dziś czas, że mandat można dostać (nie poselski a taki do zapłacenia). Nawet za to, że się Słusznej osobie zadało Trudne pytanie.

 • gość 2018-06-07 18:19:13

  To władza nam będzie teraz mówić jak i gdzie można wejść do jeziora, kabaret! Pewnie to przeszkadza bywalcom knajpy zamkowej lub właścicielowi

 • gość 2018-06-12 09:53:40

  ja też popieram, mamy plażę 100 m dalej i tam się rozkładajcie a nie tutaj pod zamkiem, gdzie można pospacerować, przysiąść na leżaku pogapić się na wodę ...to takie przedłużenie dziedzińca zamku i niech tak zostanie

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-06-13 06:47:00

  Kąpiel w tym miejscu i stawianie " budki" z piwem jest pewnego rodzaju wypłaszczaniem tego miejsca ,

Dodajesz jako: Zaloguj się