:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Tu są działki, więc wjazdu nie ma

Interwencje, działki więc wjazdu - zdjęcie, fotografia

Wszystkie bramy, którymi można wjechać na teren "Zjednoczenia", ogródków działkowych przy osiedlu Zachód w Szczecinku, są pozamykane na kłódkę. Decyzją zarządu, jedna z bram jest otwierana raz w tygodniu na cały dzień. Dlaczego działkowcy się pozamykali? Co w razie potrzeby dojazdu karetki pogotowia lub innych zdarzeń losowych?

- Mam ogródek działkowy w ROD “Zjednoczenie” na os. Zachód. Od 1 maja do 30 września uchwałą zarządu nie można wjeżdżać na tereny działek pojazdami mechanicznymi. Wszystkie bramy są cały czas zamknięte - informuje nas Czytelniczka. - Otwierana czasowo jest tylko brama numer 1 i to tylko w piątki od 7.00 do 19.00. Zdziwiona jestem sytuacją. Czy ktoś pomyślał choćby o względach bezpieczeństwa? Jak ma dojechać karetka albo straż pożarna? Nie tak dawno mieliśmy tu pożar, na całe szczęście był w zasięgu pomocy bez otwierania bramy. Nie rozumiem, czemu takie zamykanie bram ma służyć. Przecież działkowcy też czasem chcieliby coś przewieźć na działkę.

 • Bramy są zamknięte na wniosek i prośbę działkowców - opisuje nam sytuację Elżbieta Adamczewska, prezes “Zjednoczenia”. - Wcześniej mieliśmy do czynienia z wyścigami na quadach i motorach terenowych, to było nie do wytrzymania. I właśnie na wniosek działkowców zarząd podjął uchwałę o zamykaniu bram wjazdowych na kłódkę.

To dobra decyzja?

 • Słyszymy za to od ludzi, że jest to najlepsza decyzja na ogrodach działkowych, jaka została ostatnio podjęta. Ale kilka dni temu specjalnie zorganizowaliśmy dodatkowe spotkanie z działkowcami na ten temat. Przyszedł tylko jeden właściciel i złożył propozycję, żeby brama była otwarta w piątki do 19.00, zamiast do 17.00. Jak trzeba zabrać oficjalnie głos i się spotkać, to jakoś nie ma chętnych. I to chyba tyle..Bramy mogą być otwierane częściej, ale trzeba to każdorazowo uzgodnić z wyznaczonym przez zarząd gospodarzem. Najlepiej dzień wcześniej.

Co w razie pożaru, albo potrzeby dojazdu pogotowia?

 • Straż pożarna sobie poradzi z taką kłódką i bramą, o to jestem spokojna - podkreśla prezes ROD “Zjednoczenie” Elżbieta Adamczewska. - Kiedyś mieliśmy taką historię z zasłabnięciem jednego z działkowców, że na tereny ogrodów działkowych wjechały dwie karetki. Wtedy, w mojej opinii, wystarczyłoby przejście około 50 metrów z noszami. Efekt był taki, że dwie karetki się po prostu zakopały. To podmokły i bagnisty teren. Musiała interweniować straż pożarna i wyciągać samochody.


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


Tu są działki, więc wjazdu nie ma komentarze opinie

 • Renia - niezalogowany 2018-06-30 07:20:06

  I bardzo dobrze że nie ma wjazdu. Niektórzy potrafili wjeżdżać samochodem i cały dzień blokowali przejście. Do tego dochodziło mycie samochodów bo żal było iść a myjnie. Gdyby ludzie byli bardziej kulturalni i potrafili normalnie funkcjonować wtedy zakazu by nie było.

 • gość 2018-06-30 14:34:18

  Z tego co pamiętam całe życie nie można było wjeżdżać na ogródki samochodem, chyba że poza sezonem. Zaraz powiedzą, żeby drogi zrobić wewnętrzne. Zaczną kłócić się o miejsce do parkowania...

 • KuBA - niezalogowany 2018-06-30 19:30:30

  Do "gościa" o czym Ty mówisz? Jak nie można było wjeżdżać na ogródki!!!! Cały czas sobie wjeżdżali, niektórzy na dodatek nie zamykali za sobą bramy (jak już zrobili co mieli zrobić i wyjeżdżali do domu)

 • Zjednoczony - niezalogowany 2018-07-01 22:15:13

  Dostęp do wjazdu jest potrzebny np. Do transportu urządzeń czy ciezkich materiałów. Do tego oczywiście dla względów bezpieczeństwa. Ale pozwolenie na wjazd nie zwalnia z myslenia .

 • gość 2018-07-02 09:01:23

  przez kilku debli robiących sobie wyścigi na motorach, wszyscy muszą cierpieć. Polska to dziwny kraj, w którym wszystko urządza się pod debila. Kiedy nasze otoczenie będzie urządzone dla normalnych ludzi? Sądząc po rozwiązaniu zastosowanym na działkach, nie prędko.

Dodajesz jako: Zaloguj się