:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Tu też będą lokale socjalne. Nie wszystkim to się podoba

Interwencje, będą lokale socjalne wszystkim podoba - zdjęcie, fotografia

Za nieco ponad 2 miesiące miasto wzbogaci się o dodatkowe 25 mieszkań socjalnych. Lokale o nieco obniżonym standardzie zostaną udostępnione w różnych punktach miasta: na ul. Winnicznej, Armii Krajowej, Emilii Plater oraz Limanowskiego. Właśnie ta ostatnia lokalizacja niezbyt przypadła do gustu naszemu Czytelnikowi. Wyraźnie zbulwersowany zastanawia się, czy umiejscowienie mieszkań socjalnych w centrum Szczecinka, to aby na pewno dobry pomysł. 

- Jestem mieszkańcem Szczecinka, który mieszka na ul. Kamińskiego – rozpoczyna swój list do „Tematu” nasz Czytelnik (dane do wiadomości redakcji). - Od mojego znajomego, który mieszka na ul. Limanowskiego i który potwierdził ten fakt w ZGM-TBS Szczecinek, dowiedziałem się, że w centrum Szczecinka, na ul. Limanowskiego 18 i 20 w najbliższym czasie (kwiecień – maj 2017) mają powstać w tych pięknych kamienicach mieszkania socjalne. 

 

- Nie mogę tego zrozumieć. Jak to możliwe, że w centrum Szczecinka w części historycznej miasta mają powstać mieszkania socjalne. Z czym to się wiąże – wiem, bo kiedyś mieszkałem koło takiego sąsiedztwa więc odpowiem: z dewastacją nowo wyremontowanych kamienic, jak i kradzieżami, włamaniami oraz z burdami, nie wspominając o pijaństwie – kontynuuje autor listu. - Jestem zbulwersowany, gdyż mieszkańcy, którzy idą do pobliskiego kościoła czy parku miejskiego będą na to wszystko spoglądać ze strachem. 

- Rozumiem, że mieszkania socjalne są potrzebne, gdyż każdego ten los może spotkać, ale dlaczego mają być w takim pięknym miejscu? Nie mogę tego zrozumieć (…) – dodaje na koniec nasz rozmówca, podkreślając, że decyzja o takiej lokalizacji mieszkań to błąd.

Jak tłumaczył w rozmowie z „Tematem” Tomasz Wełk, prezes ZGM-TBS, Miasto Szczecinek, jak każda inna gmina ma ustawowy obowiązek zapewnienia lokali socjalnych nie tylko w ramach realizacji wyroków sądowych, ale także w ramach realizacji obowiązującej w danym roku listy osób oczekujących na takie lokale. 

- Ponadto w związku z realizowaną obecnie przebudową „koszarowca” przy ul. Polnej na budynek mieszkalny, finansowaną w 50 proc. z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego, do końca III kw br. miasto jest zobligowane do powiększenia istniejącego zasobu lokali socjalnych o kolejnych 25 lokali – tłumaczy prezes. - Ponieważ większość budynków w mieście tworzą wspólnoty mieszkaniowe, wybór budynków przeznaczonych docelowo na budynki socjalne, w tym kamienic przy ulicy Limanowskiego, był oczywisty. Są to bowiem budynki stanowiące 100% własność Miasta Szczecinek, których pozostało kilkanaście. Podejmowane w tym zakresie działania znajdują oparcie w prawie miejscowym, jakim jest uchwała Rady Miasta Szczecinek w sprawie „Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Miasta Szczecinek”. 

- Odnosząc się natomiast do budynków przy ul. Limanowskiego 18 i 20 nie zamierzamy w przyszłości zasiedlać ich rodzinami oczekującymi na realizację wyroków sądowych – zapewnia Tomasz Wełk. - Mieszkania w tych budynkach otrzymają rodziny oczekujące na przydział mieszkania w ramach realizacji listy przydziału lokali socjalnych. Rodziny te ze względu na niskie dochody kwalifikują się do lokali socjalnych, a nie ze względu na patologiczne zachowania, o których pisze Czytelnik. Na uwagę zasługuje fakt, że w budynkach usytuowanych przy ul. Limanowskiego kilka lokali już zostało przekwalifikowanych na lokale socjalne. Planowane zatem działania nie rozpoczynają tego procesu.

Jak wyjawił nam prezes, z rodzinami, które są zakwalifikowane do przekwaterowania spółka ZGM-TBS już się porozumiała. - Lokatorzy z ul. Limanowskiego chętnie chcą przejść do koszarowca – do mieszkań o wyższym standardzie. Przewidywany termin zakończenia tamtejszej inwestycji to koniec marca. Nie przewidujemy opóźnień. Najprawdopodobniej w kwietniu będziemy przekwaterowywać wspomniane osoby – informuje na koniec Tomasz Wełk. 

foto: Czytelnik

Tu też będą lokale socjalne. Nie wszystkim to się podoba komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com