:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Tu wrzuć starą suszarkę

temat.net: archiwum, wrzuć starą suszarkę - zdjęcie, fotografia

Kilka dni temu na terenie Szczecinka w wybranych punktach pojawiły się duże, metalowe kontenery na odpady. Dzięki nowym pojemnikom mieszkańcy Szczecinka nie będą już musieli zanosić niepotrzebnego sprzętu elektronicznego do bazy PGK przy ul. Cieślaka, ponieważ od teraz mniejsze gabarytowo elektrośmieci możemy wyrzucać właśnie do takich kontenerów. Szczecinecczanie nie muszą już czekać kilku miesięcy na zbiórki tego typu odpadów, aby pozbyć się zalegających w domach, w piwnicach czy na strychach sprzętów RTV i AGD. Dodajmy, że do wspomnianych kontenerów możemy wyrzucać także zużyte baterie oraz przepalone żarówki. 

 - Zgodnie z umową z Urzędem Miasta na prowadzenie dwóch PSZOK-ów, czyli Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, miasto zaproponowało ustawienie na terenie Szczecinka takich kontenerów, które nazwaliśmy „minipszokami”. Pojemniki zostały przez nas zakupione i ustawione w 11 punktach na terenach wskazanych przez miasto – mówi Leszek Ogar, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Szczecinku. - Do tych pojemników można wrzucać mniejsze gabarytowo zużyte sprzęty. Dodatkowo z boku każdego z kontenerów znajdują się dwie kieszenie na baterie oraz na żarówki. Na każdym z pojemników znajdują się piktogramy informujące mieszkańców o tym, jakiego typu odpady mogą być wyrzucane do „minipszoków”. Jednak większe gabarytowo elektroodpady, które zwyczajnie nie mieszczą się do takiego pojemnika, w dalszym ciągu powinny być dostarczane bezpłatnie do naszego punktu przy ul. Cieślaka.

Do kontenerów na elektrośmieci możemy wyrzucać m.in. zużyte suszarki, lokówki, telefony komórkowe, monitory, klawiatury, laptopy, narzędzia elektryczne, żelazka, odbiorniki, sprzęt audio, odkurzacze czy drukarki. 

Tego pytu pojemniki ustawione zostały w następujących punktach: ul. Kołobrzeska 2-4 przy pojemnikach do selektywnej zbiórki, os. Koszalińska przy trafostacji na parkingu, os. Marcelin przy przystanku KM, ul.   Cisowa-Bukowa (przy skrzyżowaniu ulic), ul. Fabryczna 5 przy słupie ogłoszeniowym, os. Świątki ul. Staszica przy pojemnikach do selektywnej zbiórki, os. Trzesiecka przy słupie ogłoszeniowym obok przystanku KM, ul. Połczyńska 14 przy pojemnikach do selektywnej zbiórki, ul. Gen. S. Grota-Roweckiego przy trafostacji, ul.   28-go Lutego 14 przy pojemnikach do selektywnej zbiórki, ul. Piłsudzkiego. (mg)

Tu wrzuć starą suszarkę komentarze opinie

  • mieszkaniec - niezalogowany 2013-10-25 13:52:16

    w centrum nic

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com