:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



  24°C bezchmurnie

Turniej selekcyjny rocznika 2003 ZOZKosz w Turowie

Przez dwa dni w Turowie (28.02-01.03.2015) trwał Turniej selekcyjny rocznika 2003 Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Pod Szczecinek zjechały cztery zespoły, piątym uzupełniającym stawkę rywalizacji był gospodarz zawodów GKS GROM Turowo.

Rozegrano dziesięć spotkań, systemem każdy z każdym. Mecze trwały 4×6 minut. Celem turnieju była analiza zawodniczek rocznika 2003, które na wiosnę rozpoczną pracę w kadrze naszego województwa.

Każdy zespół rozegrał cztery spotkania. GROM rozegrał dwa mecze dnia pierwszego i dwa dnia drugiego.

 - W pierwszym z nich, spotkaliśmy się z dobrze znanym rywalem KSKK Koszalin – mówi trener Marcin Gurtatowski - Nasz zespół dość mocno skoncentrowany w obronie, nie przegrał kwarty, aby ostatecznie wygrać różnicą ośmiu oczek. Ciekawostką turnieju a zarazem miłą niespodzianką, była obecność w zastępstwie trenerki KSKK Renaty Dudek – Małgorzaty Kujawy-Janowicz, trzykrotnej Mistrzyni Polski ’81 ’83 ’85 oraz uczestniczki ME i MŚ ’83 – obecnie koszalinianki, wywodzącej się z ziemi szczecineckiej.

Kolejne dwa spotkania GROMu były mniej zacięte, zarówno w składach Wilków Morskich SP56 Szczecin wygrana 28:7 jak i MKS KUSY Szczecin również wygraliśmy 35:20 znajdowały się zawodniczki rocznika 2004, co na tym etapie stanowi jeszcze sporą różnicę- dodał trener.

Najbardziej zaciętym spotkaniem okazał się ostatni mecz turnieju. W którym to GKS GROM Turowo spotkał się z Wilkami Morskimi SP35 Szczecin. Gospodynie zawodów mocno spięte rozpoczęły tę rywalizację. Silna obrona przeciwnika zmuszała zespół Marcina Gurtatowskiego do licznych błędów. Po mocno nieudanej pierwszej kwarcie 2:12 pozostałe trzy wygrał Grom. Pomimo iż w końcówce dwukrotnie doprowadzał do remisu, to ostatecznie zawodniczki ze Szczecina wygrały jednym punktem.

O zwycięstwie w  turnieju w końcowej klasyfikacji decydowały „małe punkty” pomiędzy trzema zespołami.

KSKK Koszalin dzięki wysokiemu zwycięstwu nad SP35, zajął pierwsze miejsce, pomimo bezpośredniej przegranej z Gromem.

Na zakończenie każdy zespół odebrał z rąk Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Turowie – Małgorzaty Biskup – pamiątkowy puchar.

Nad bezpieczeństwem zawodów czuwał profesjonalny zespół ratownictwa medycznego TAD-MED. Piekarnia Smak Pomorski ufundowała pieczywo dla dziewcząt nocujących w Turowie. 

- Wszystkim serdecznie za pomoc w organizacji dziękujemy - dodał Marcin Gurtatowski. (gromturowo)

 

 

Turniej selekcyjny rocznika 2003 ZOZKosz w Turowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się