:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C lekkie zachmurzenie

Tydzień na drogach. Jedna ofiara śmiertelna i kierowca z trzema promilami

Tydzień na drogach. Jedna ofiara śmiertelna i kierowca z trzema promilami

To czas, gdy na drogach bardzo łatwo o wypadek. Padający na przemian marznący deszcz i śnieg stanowią wyjątkowe utrudnienie dla kierowców. Nawierzchnia jezdni jest mokra i śliska. Jak przekonują szczecineccy policjanci, trzeba zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność. W minionym tygodniu w policyjnym raporcie odnotowano trzy poważne wypadki drogowe. Kilka osób zostało rannych. Jedna niestety zginęła.

 

- Zdarzenie to miało miejsce w ubiegłym tygodniu na terenie Gminy Grzmiąca – mówi „Tematowi” sierż. Ewa Żaglewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. – 62-letnia kierująca osobowym volkswagenem na dość śliskiej nawierzchni drogi nagle straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzyła bokiem auta w przydrożne drzewo. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. W tym momencie chciałabym bardzo zaapelować do wszystkich kierowców o ostrożność. Warto dostosowywać prędkość do warunków, jakie panują na drodze.

Ubiegły tydzień to tradycyjnie koleni zatrzymani nietrzeźwi kierowcy. Tym razem w ręce szczecineckiej policji wpadł kierowca ciężarówki, który wsiadł za kółko mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 

- To nasz niechlubny rekordzista – dodaje nasza rozmówczyni. – 34-latek, zatrzymany przez patrol w Białym Borze miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. To bardzo dużo. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. 

Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny także dla pieszych. Dlatego policjanci z KPP w Szczecinku przeprowadzili na terenie miasta działania kontrolno–prewencyjne pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” ukierunkowane na ujawnianie wykroczeń w relacji pieszy – kierujący. Akcja miała miejsce w ubiegły piątek (8.12).

- Podczas piątkowej akcji szczecineccy policjanci wręczali pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe w postaci opasek samozaciskowych i kamizelek odblaskowych – informuje Ewa Żaglewska. - Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Funkcjonariusze zachęcali do noszenia odblasków, podkreślając, że nawet najmniejszy element odblaskowy po zmroku spełnia bardzo ważną funkcję i może uchronić przed groźnym w skutkach wypadkiem.

 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


policja szczecinek drogowe wypadki promile za kółkiem - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się