:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C słabe opady deszczu

Tytuł Wolontariusza Roku 2017 został przyznany

W czwartek (7.12) w szczecineckim Urzędzie Miasta odbyło się podsumowanie kolejnej, dziewiątej już, edycji konkursu Burmistrza Szczecinka “Wolontariusz Roku 2017”. Jury w składzie: wiceprzewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Bała, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Dorota Patkowska, proboszcz parafii p.w. św. Rozalii z Palermo ks. Marek Mackiw, Komendant Kręgu Instruktorskiego Maciej Grunt i dziennikarz Ryszard Bańka, rozpatrzyło 14 zgłoszeń zawierających 11 nominacji do tytułu “Wolontariusza Roku”. Nominacje złożyło 9 organizatorów wolontariatu. Wszystkie ze zgłoszeń spełniły wymogi formalne.

 

- To jest zawsze bardzo przyjemna uroczystość. Kiedy objąłem funkcję burmistrza w 2006 roku, wolontariat w Szczecinku właściwie raczkował. Ruch wolontarystyczny z roku na rok zaczął pączkować. Generalnie w Szczecinku jest taka fajna atmosfera, bo mieszkańców naszego miasta cechuje wyjątkowa empatia. To właśnie ona, otwarcie na innych ludzi, próba zrozumienia ich potrzeb, jest potrzebna, aby działać w wolontariacie. Państwo to robicie, za co niezwykle dziękuję - powiedział burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Potem przyszedł czas na poznanie pierwszych wyróżnień przyznanych organizatorom wolontariatu. Kapituła konkursu postanowiła wyróżnić Szkołę Podstawową nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego za skuteczne promowanie wolontariatu dzieci i młodzieży i autorskie projekty społeczne. Wyróżnienie otrzymała także inicjatywa “Foodsharing Polska - Jadłodzielnia Szczecinek” - za innowacyjne, oparte na wolontariacie i zbliżające różne grupy mieszkańców i budowanie ruchu wsparcia dla osób w potrzebie. Trzecie z wyróżnień, za 60-letnią pracę społeczną i zaangażowanie w zakresie integracji, poradnictwa i rozwiązywania indywidualnych problemów dnia codziennego, otrzymał Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Zarząd Oddziału Rejonowego w Szczecinku.

Następnie przyszedł czas na wyróżnienia za działania wolontarystyczne. Otrzymały je cztery osoby: Natalia Warzyńska - nominowana przez ZS nr 1 im. KEN, Zofia Marek - nominowana przez MOPS w Szczecinku, Łukasz Spryszyński - nominowany przez Szczecinecką Grupę Motocyklową i Jędrzej Gliszczyński - nominowany przez SP przy Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego. Warto wspomnieć, że Jędrzej jest najmłodszym wyróżnionym w całej historii konkursu (ma 11 lat).

Po wręczeniu wszystkich wyróżnień, czekały jeszcze dwie główne nagrody. Tytuł Wolontariusza Roku 2017 w kategorii osób dorosłych, otrzymała Czesława Grzesińska ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet. - Trudno nie być pod wrażeniem Pani zaangażowania w Stowarzyszeniu Aktywnych Kobiet, które dzięki takim wolontariuszom, jak pani, wspiera wiele wyjątkowych działań społecznych w naszym mieście - powiedział do laureatki burmistrz Szczecinka.

Tytuł Wolontariusza Roku 2017 w kategorii uczniów otrzymała Weronika Kniaź, nominowana przez ZS nr 1 im. KEN. Weronika przez 3 lata angażuje się między innymi w program “Starszy Brat, Starsza Siostra”, a także uczestniczy w innych projektach MOPS w Szczecinku i Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ATUT.

Na sam koniec, można było obejrzeć wystawę zatytułowaną „Zakręceni dla społeczności”, która była współtworzona przez społeczników. Przez najbliższy tydzień, będzie ona dostępna do obejrzenia na dziedzińcu szczecineckiego ratusza.
 

Patryk Witczuk


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


wolontariusz roku 2017 szczecinek małgorzata bała dorota patkowska marek mackiw ryszard bańka maciej grunt - komentarze opinie

  • Gość [email protected] - niezalogowany 2017-12-07 20:21:28

    O takich ludziach nalezy pisać .. a takze Ich podziwiac za pomoc , którą niosą innym. Brawo Wolontariusze!!

  • gość 2017-12-07 21:28:38

    halo, halo, tu ziemia. Jaki tam dziennikarz w jury? Toć to dawny rencista kolejarz, b. sekretarz PZPR na PKP na węźle w Szczecinku. O innych "sukcesach" nie wspomnę. Gosia

  • gość 2017-12-08 08:39:01

    Fajna czapeczka

Dodajesz jako: Zaloguj się