:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

U nas handlarzem chce być każdy?

Aktualności, handlarzem każdy - zdjęcie, fotografia

W rejestrze REGON w województwie zachodniopomorskim na koniec 2016 roku istniało 160354 osób, prowadzących działalność gospodarczą. 

W województwie najwięcej osób, bo 38 642, deklaruje działalność gospodarczą opisaną jako… handel, naprawa pojazdów samochodowych. To nie powinno dziwić: jesteśmy w końcu rejonem przygranicznym, przez który przejeżdżają w różnych kierunkach setki tysięcy aut używanych, sprowadzanych  z całej Europy. W roku 2016 w województwie zarejestrowano 2683 takich nowych działalności, wyrejestrowano 3791. Na drugim miejscu w zachodniopomorskim znajduje się budownictwo - zarejestrowanych jest 23915 jednoosobowych działalności gospodarczych. 

W powiecie szczecineckim, pod koniec roku 2016, zarejestrowanych było 7921 działalności gospodarczych. Budowlańców było 946, ale osób deklarujących działalność gospodarczą polegającą na handlu i naprawie pojazdów osobowych w roku 2016 zarejestrowanych było u nas aż 1888. Czy można przez to stwierdzić, że jesteśmy powiatem handlarzy autami i mechaników? Pamiętać trzeba, że to dane wyłącznie statystyczne, pochodzące z deklaracji składanych podczas zakładania działalności gospodarczej. Większość to robiących wpisuje po prostu kilka działalności, które “na wszelki wypadek” mogą wykonywać, i przypisuje im numery PKD, które potem widnieją w ewidencjach. A może... tak jest naprawdę?

 

ilustracja: Postać "handlarza Mirka" jest znana chyba wszystkim użytkownikom Internetu / memytutaj.pl

U nas handlarzem chce być każdy? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com