:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Uczennica LO finalistką w "Charakterach"

Nauka, Uczennica finalistką

Mamy naprawdę zdolną młodzież. Niedawno informowaliśmy o niebywałym sukcesie licealisty z I LO, Pawła Skierskiego, a już możemy mówić o kolejnym dużym osiągnięciu uczennicy – również z dużego ogólniaka. Hanna Jasik ze Szczecinka wykazała się świetną znajomością zagadnień z psychologii i znalazła się w prestiżowym gronie 10 finalistów w konkursie ogłoszonym przez znane czasopismo „Charaktery”. 

Jak informują organizatorzy, w tegorocznej, dziewiątej już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej wzięło udział ponad 2000 uczniów z 240 szkół z całego kraju. Od października na łamach „Charakterów” publikowane były turniejowe teksty, w marcu przeprowadzono eliminacje wstępne. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością wskazanych artykułów, książek (O chłopcu, który przestał się bać oraz Mądre i pożyteczne), a także wiedzą z zakresu zagadnień psychologicznych z „Podstawy programowej dla kształcenia ogólnego szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”.

Wielki finał konkursu odbył się 8 kwietnia w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, ale poprzedziły go wielomiesięczne przygotowania uczestników -100 uczniów z najwyższymi notami w teście on-line zakwalifikowało się do wielkiego finału. A ten podzielony był na dwa etapy: pisemny, także w formie testu, oraz ustny, z pytaniami z dwóch bloków tematycznych: „Sztuczki magii, sztuczki umysłu” oraz „Psychologia i życie”. Do części ustnej przeszła tylko dziesiątka finalistów z najlepszymi wynikami z części pisemnej.

Jak mówi dr Dorota Krzemionka, przewodnicząca Komisji Turnieju, tegoroczny poziom rywalizacji był wysoki, a niezmienna popularność konkursu pokazuje, że młodzież interesuje się psychologią i chętnie odkrywa jej tajniki. 

 

Uczennica LO finalistką w "Charakterach" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com