:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Uczniowie STO na wycieczce w banku

W środę 4 października uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Społecznych w Szczecinku wzięli udział lekcji bankowości i ekonomii - informuje Damian Powałka, nauczyciel matematyki w STO. - Poznali podstawowe zasady funkcjonowania banku oraz uzyskali odpowiedzi na szereg zadawanych przez nie pytań.

Pani kierownik placówki PKO, Magdalena Górska w interesujący sposób przybliżyła dzieciom historię powstania banków, zademonstrowała specjalne maszynki do liczenia monet oraz przedstawiła różnego rodzaju waluty i ich zabezpieczenia.  

Dzięki tej wycieczce i spotkaniu z pracownikami Banku uczniowie znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat bankowości oraz utwierdzili się w nawyku świadomego oszczędzania.

Edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży to bardzo ważna sprawa. Pociechy od najmłodszych lat powinny uczyć się oszczędzania pieniędzy i rozważnego zarządzania swoim budżetem. Dobrym sposobem na zdobycie takich przedsiębiorczych umiejętności są Szkolne Kasy Oszczędności oraz konta bankowe skrojone na miarę małych konsumentów.

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


społeczna szczecinek bank damian powałka - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się