:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Uczniowie z Białego Boru w partnerskiej gminie Salzhausen

Dzieci i młodzież, Uczniowie Białego partnerskiej gminie Salzhausen - zdjęcie, fotografia

W dniach od 10 do 13 listopada b.r. z wizytą na zaproszenie do Partnerskiej Gminy Salzhausen w Niemczech udała się grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze oraz z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze z okazji obchodów 150-lecia Klubu Tanecznego Sportowego. 

W sobotę podczas uroczystej gali zaprezentowały się aż 23 grupy taneczne, w tym uczniowie z Polski. Po powitaniu wszystkich uczestników, delegacja z Białego Boru z dyrektorem Andrzejem Pastuszkiem przekazała życzenia i prezenty dla Klubu od burmistrza p. Pawła Mikołajewskiego i Dyrektorów szkół na ręce działaczy. 

Zaproszone do obchodów grupy taneczne zaprezentowały ciekawe układy choreograficzne na parkiecie sali sportowej. Występy były nagrodzone ogromnymi brawami. Uczniowie naszych szkół pokazali ciekawe układy taneczne, odebrali gratulacje od Władz Gminy Niemieckiej  i trenerów innych grup tanecznych.

Podczas pobytu młodzież uczestniczyła w spotkaniu z burmistrzem i dyrektorem Gminy Salzhausen w ratuszu, zwiedziła miejscowość oraz odwiedziła Lüneburg – miasto powiatowe. Uczniowie byli uczestnikami dyskotek w domu kultury oraz na lodowisku.

Dyrektor Andrzej Pastuszek wraz z opiekunami obu szkół spotkali się z władzami Gminy i Stowarzyszenia, wręczył wyróżnienia i podziękowania za współpracę.

Należy nadmienić, że podczas pobytu uczniowie i opiekunowie zamieszkiwali u rodzin z Salhausen, poznali rodziny, doskonalili język niemiecki oraz nawiązali znajomości.

W niedzielę grupa uczestniczyła w uroczystości złożenia wieńców przy tablicy upamiętniającej bohaterów – żołnierzy, którzy oddali życie w walkach o wolność kraju.

Uważamy, że program był ciekawy i atrakcyjny. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Elizabeth Mestmacher i członków Stowarzyszenia z Salzhausen za zaproszenie i organizację pobytu.

W ramach współpracy Gmin było to kolejne wydarzenie, które pozostanie w pamięci uczestników z Polski i Niemiec. 

Tekst: Andrzej Pastuszek

Zdjęcia: Archiwum szkolne

Uczniowie z Białego Boru w partnerskiej gminie Salzhausen komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com