:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Uczniowie z I LO wzięli udział w projekcie "Niemiecki ma klasę". Wkrótce poznamy wyniki

W obecnie trwającym roku szkolnym 2017/18, po raz trzeci odbywa się konkurs “Niemiecki ma klasę”, który organizuje Goethe-Institut w Warszawie. Jednym z uczestników projektu, jest I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku.

I LO jest w tym roku szkolnym jedną ze 113 szkół w całym kraju, które wzięły udział w tym niezwykle ciekawym i kreatywnym konkursie. W obecnej edycji zgłosiło się blisko 2100 uczniów, w tym 15 ze Szczecinka: Michał Gorynia, Emilia Zientek, Magdalena Trębska, Weronika Gebauer, Hubert Bzdel, Alicja Szmurło, Alicja Cembala, Laura Zabrocka, Aleksandra Wereszczyńska, Krzysztof Stypa, Zuzanna Krotkiewicz, Aleksandra Kluska, Natalia Skurczak, Justyna Perzanowska i Jakub Bartecki (są to uczniowie klas drugich).

Uczniowie z grup językowych o różnym poziomie zaawansowania, dokonywali od października do marca zmiany aranżacji sali do nauki języka niemieckiego. Wszystko według własnych pomysłów. Takie jest właśnie zadanie w projekcie “Niemiecki ma klasę”. Uczniowie mogli wykazać się sporą kreatywnością i zmienić różne elementy w sali do nauki języka niemieckiego. Od początku akcji, w I LO, powstało łącznie 12 protokołów w języku niemieckim. W protokołach zawarte były na bieżąco wykonywane działania oraz prezentacja PowerPoint, która ukazywała dokonywane zmiany na ich różnych etapach. Uczniowie ze Szczecinka tworzyli między innymi rysunki, plakaty, malowali ściany czy też zamontowali rolety w barwach niemieckiej flagi.
- Dziękuję serdecznie moim uczniom za ich zaangażowanie, kreatywność i współpracę - powiedziała Agnieszka Borsuk, nauczyciel j. niemieckiego z I LO.

Teraz trenerki Goethe-Institut, zajmą się wyborem ze wszystkich zgłoszeń 10 najlepszych oddziałów, które przejdą do finału. Czy w gronie tym znajdzie się również szkoła ze Szczecinka? Ogłoszenie listy finalistów będzie miało miejsce już 4 kwietnia.

Konkurs „Niemiecki ma klasę“, jest skierowany skierowany do dwóch grup: Uczniów szkół podstawowych z klas 4-6, a także uczniów szkół podstawowych z klasy 7, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Oczywiście zadania konkursowe dla każdej z grup docelowych, są dostosowane do ich możliwości. Motto ogólnopolskiego konkursu to “Współpraca, współdecydowanie, współodpowiedzialność”.

fot. I LO
Patryk Witczuk

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


uczniowie i lo szczecinek niemiecki ma klasę projekt - komentarze opinie

  • gość 2018-03-14 20:09:50

    Ranking "Perspektyw" i wszstko jasne: szczecineckie LO to dno...LO w Białym Borze, i Człuchowie ma lepsze wyniki, nie mówiąc o LO w Koszalinie. Tak to się kończy jak się robi dyrektorem placówki partyjniaka z PO.

  • gość 2018-03-15 12:31:18

    Śliczne dziewczyny. Szkoda, że wszystkie wyjadą ze Szczecinka. Bo zamiast mieszkań i rozwijania przedsiębiorczości mamy wizje chorego na nienawiść człowieka.

Dodajesz jako: Zaloguj się