:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C pochmurno z przejaśnieniami

Udany debiut szczecineckich niepełnosprawnych sportowców

W środę (2 października) w Szczecinie rozegrany został V Szczeciński Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych – Zachodniopomorskie. Były to eliminacje do Mistrzostw Polski Olimpiad Specjalnych w lekkiej atletyce. Na mityngu zadebiutował Klub Olimpiad Specjalnych „Gryf”, założony w maju bieżącego roku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Szczecinku. -Debiut okazał się bardzo udany, ponieważ dziewięciu zawodników pod opieką moją (Katarzyny Wilczyńskiej- dop. red.) i Pawła Czupiela przywiozło 11 medali i dodatkowo 3 miejsca czwarte i piąte- mówi K. Wliczyńska.- Dzieci startujące w konkurencjach lekkoatletycznych podzielone były na różne kategorie: ze względu na płeć, wiek oraz możliwości ruchowe związane ze stopniem niepełnosprawności intelektualnej (połączone niejednokrotnie z niepełnosprawnością ruchową). Szczeciński mityng był pięknym sportowym widowiskiem, pełnym emocji i wrażeń. Dzieciaki z całego województwa miały okazję spotkać się ze sobą, rywalizować w różnorodnych konkurencjach, a przede wszystkim mogły pokazać na jak wiele je stać- dodała Katarzyna Wilczyńska.

 

Najlepszy wynik zawodów w swojej kategorii wiekowej uzyskał zawodnik ze szczecineckiego klubu „Gryf” – Eryk Pastuszak, który skacząc w skoku w dal na odległość 5,83m wywalczył złoty medal. Drugie złoto Pastuszak wywalczył w biegu na 100m z czasem 12,63s. A oto pozostałe wyniki osiągnięte przez szczecineckich zawodników (oczywiście w swoich kategoriach): Kasia Szwaja – złoty medal w skoku w dal z miejsca i brązowy medal w biegu na 100m; Mariusz Bołądź - złoty medal w pchnięciu kulą i w biegu na 100m; Piotr Iwaniczko – złoty medal w skoku w dal oraz w biegu na 100m; Kacper Glaznet – srebrny medal w biegu na 100m; Łukasz Żydowicz – brązowy medal w pchnięciu kulą; Angelika Szczepańska – czwarte miejsce w pchnięciu kulą; Mateusz Henkiel – czwarte miejsce w biegu na 100m; Bartek Kowalik piąte miejsce w biegu na 100m. Ponadto nasza sztafeta 4x100m w składzie: Piotr Iwaniczko, Mariusz Bołądź, Mateusz Henkiel i Eryk Pastuszak wywalczyła piękny puchar za pierwsze miejsce.  (zp)

Udany debiut szczecineckich niepełnosprawnych sportowców komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com