:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Uha ha, idzie...

Uha ha, idzie...

Ja tam jestem człowiek spokojny i to niespotykanie. Jednak, nie dalej jak trzy dni temu z nerw wyszedłem i to aż dwa razy. Ze względu na fakt, że o zdrowie swoje dbam, to powiem, iż dalej tak być nie może. To ja specjalnie wieczorową porą, gdy mrok już zapada, szoruje na spacerek do miasta... A tam, co widzę? Ano widzę puste ulice, żadnych ludzisków, z którymi gadulca na tematy ogólne i insze można by odskutecznić. Pustka i cisza, jakby kto miotłą ich powymiatał. Pytam was zatem, mieszkańcy historycznego grodu nad Niezdobną: co to ma być, jakowyś bunt? 


Nie wkurzajcie mnie i ruszcie się, wyjdźcie na uliczki naszego miasta/miasteczka i podziwiajcie! Jest się wszak czym pozachwycać! Zwłaszcza wieczorowa porą. Na początek, proponuję ratusz oraz plac przed nim cały. Dalej kościół Mariacki, parkowe alejki, siedzibę banku, szkołę muzyczną, znowu park, wieżę Bismarcka, że o nowym nabytku, czyli parkowej fontannie Dafne juże nie wspomnę. 
Wszystko to jest przecie pięknie, podświetlone i czeka na was. Iluminacja dla waszych oczu uczyniona została, a musicie wiedzieć, że to nie są tanie rzeczy. I nie wykręcajcie się, że zimno i deszcz popaduje. Wiem przecie, iż macie i parasole i ciepłe kurteczki, które w promocji w Lidlu nabyliście. Przestańcie więc narzekać na aurę, gdyż i ponieważ taka jest ta nasza złota polska jesień i praw natury nie zmienicie.
Ponarzekać będziecie mogli jak nastanie zima. A nastanie, niestety zresztą. Na dodatek, angielscy spece od pogody wieszczą, że będzie ona u nas wyjątkowo śnieżna i mroźna. Temperatury mają spaść... znowu, jak za lat, do minus 30 stopni. Do tego czekają nas wiatry porywiste i bardzo obfite opady białego puchu. Aczkolwiek, nie ma co w panikę wpadać, gdyż te angielskie prognozy od kilku lat się nie sprawdzają! Zatem, jak życie znam, to lada dzień synoptycy amerykańscy ogłoszą, iż latoś zima wyjątkowo lekka będzie. Choć dołożą nam jak zwykle ci ze Wschodu, znaczy się Ruskie, strasząc nas ostrą zimą, rodem z Syberii. 
I właśnie te ichnie prognozy były powodem mego drugiego wyjścia z nerw. Dlaczego niby insi (w tym dwa obce mocarstwa i jedno podupadłe), wtrącają się do naszej pogody, zimowej zwłaszcza?! Czy my nie mamy swoich synoptyków, meteorologów, jasnowidzów, że o góralach nie wspomnę? Przecie to nic inszego jak mieszanie się w nasze wewnętrzne sprawy pogodowe. 
Zatem ja im powiadam i to z całą siłom i mocom: ręce precz od naszych wyżów, niżów, izobarów i temperatur! Nie będzie obcy nam się wcinać w naszą pogodową mapę. Wszak nie kto inszy jak ONI straszyli nas końcem świata, który nastąpić miał 23 września. I co? Daliśmy radę! Zatem z zimą sobie poradzimy. A jakby co, to zawsze możemy se zrobić referendum, i wówczas ludziska sami się wypowiedzą jaka ta nasza zima ma być. 
Aha, jeszcze jedno! Jeśli chodzi o naszych górali, to sprawa się ciut skomplikowała. Otóż w tym roku nie zbierają oni chrustu, co mogło by oznaczać, iż zimę będziemy mieli łagodną... choć może być i tak że podłączyli łoni swe chaty do miejskiej energetyki cieplnej, więc chrustu zbierać już nie muszą.


zima maciej gaca felieton niezdobna - komentarze opinie

  • gość 2017-10-19 14:19:05

    "to dla was" "to nie są tanie rzeczy"... a ludzie oglądać nie chcą. na pewno to dla nas, skoro się tym nie interesujemy? ;P

  • gość 2017-10-19 14:22:39

    a z drugiej strony. Nie wkurzaj mnie Pan mówiąc czym mam się zachwycać ;) zachwycać jest się w Szczecinku czym, ale oświetlenie postawiłbym gdzieś na dole listy zachwytów. podświetlenie - ok, ładne. widziałem... tylko bez przesady, bym się zachwycał tym kilka razy. a dyskoteka... ;D

  • gość 2017-10-20 10:08:55

    Od zawsze mnie irytuje ta wesolutka maniera językowa, ale trudno, można z tym żyć. Cel artykułu tez pomijam, bo chyba jak zwykle związany z tym naszym zaściankiem. Skomentuję coś innego. Zdolność radzenia sobie z pogodą i przyrodą. Kiedyś ludzie pokonali ocean bez żadnego sprzętu elektronicznego. Dziś większość ludzi nie odpowie co to jest i gdzie się znajduje np. Pas Oriona lub Krzyż Południa. Większość ludzi nie wie, jak zachowuje się wyż, a jak niż. Która chmura oznacza nawałnicę itd... Prognozowanie pogody? Jeśli mamy połączenie z netem nie ma problemu! Brak internetu? Koniec cywilizacji. Klapa. Nie da się. Nie wiem. Du..pa :)

Dodajesz jako: Zaloguj się