:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Ukończono jeden z etapów inwestycyjnych na ulicy Junackiej

W środę (6.12) w szczecineckim Urzędzie Miasta miejsce miał briefing prasowy dotyczący częściowego zakończenia jednego z etapów inwestycyjnych na ulicy Junackiej. W spotkaniu uczestniczyli zastępca burmistrza, Daniel Rak i pełnomocnik firmy Zymex, Zygmunt Kiełbasa.

Ukończono pierwszy z etapów przebudowy układu komunikacyjnego w ścisłym centrum na obszarze między ulicą Ordona, Bohaterów Warszawy, Parkową i Junacką.
- Środki i wykonanie tego elementu infrastruktury zostało zrealizowane na podstawie umowy za środki prywatnej firmy szczecineckiej. Uważam, że miasto dzięki tym środkom wykonało zadanie, które polega na tym, że został wybudowany nowy odcinek drogi, zostało przekazane mieszkańcom Szczecinka 49 miejsc postojowych - powiedział Daniel Rak.

- Ten ciąg komunikacyjny, który powstał, połączy nowo powstałą ulicę. Co jest najważniejsze, powstała ulica, której de facto nie było i z której nikt nie korzystał. Dzisiaj jest to dobrze zrobiona ulica, która niejako jest by-passem łączącym ulicę Ordona poprzez ulicę Junacką do ulicy Parkowej. Jest to dla dobra mieszkańców i wszystkich użytkowników - dodał Zygmunt Kiełbasa.

Porozumienie z firmą Zymex zostało zawarte 10 marca, z końcem ubiegłego miesiąca wszystkie prace odbiorowe dobiegły końca. 
Koszt wykonania całej inwestycji, wyniósł około 500 tysięcy złotych.

W czasie briefingu przekazane zostały dokumenty i dziennik budowy i protokół odbioru końcowego, który potwierdza zgodność wykonanych prac z zakresem projektowym.

Wszystkie prace związane z zamknięciem stanu surowego i całej inwestycji, mają się zakończyć wczesną wiosną - między 30 marca a 30 kwietnia.

Równolegle jest prowadzona jest inwestycja przebudowy ulicy Junackiej, ciągów komunikacji pieszej w jej obrębie i ulicy Drzymały. Miasto wykonuje trzeci etap przebudowy ścisłego centrum. Całość ma zostać oddana do użytku do 15 grudnia.

Przypomnijmy. W sąsiedztwie ul. Junackiej, do dyspozycji kierowców zostały oddane nowe parkingi. Na chwilę obecną znajduje się tu 59 miejsc parkingowych. Docelowo w całej tej przestrzeni będzie ich blisko 90.
Jeśli chodzi o modernizację ul. Junackiej, znajdujące się w tym miejscu stare garaże, budynki gospodarcze i nieużytkowane pomieszczenia, zostały usunięte.

Patryk Witczuk


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


junacka szczecinek inwestycja miasto - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się