:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Ukradł i podpalił. Jest już w rękach policji w Szczecinku

Ukradł i podpalił. Jest już w rękach policji w Szczecinku

37-latek, który spowodował pożar kamienicy przy ul. Kaszubskiej w Szczecinku, jest już w areszcie.

Włamując się do cudzego mieszkania, miał chrapkę m.in. na telefon, laptopa i konsolę do gry. Kiedy już swój łup schował w przysłowiowej kieszeni, postanowił jeszcze podpalić kanapę. Płomienie, które wskutek podpalenia nocą zajęły budynek, postawiły na nogi wszystkie służby ratunkowe. Na szczęście w tym zdarzeniu nikomu nic się nie stało.

Mowa o pożarze, jaki wybuchł z piątku na sobotę (4/5.08) w jednym z budynków przy ul. Kaszubskiej w Szczecinku. O szczegółach zdarzenia informuje w swoim cotygodniowym raporcie sierż. Ewa Żaglewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

- Sprawca został ujęty przez policjantów na gorącym uczynku – informuje naszych Czytelników Ewa Żaglewska. – 37-letni mężczyzna podczas nieobecności właścicieli mieszkania włamał się do lokalu. Kiedy mężczyzna dostał się do mieszkania, ukradł telefon komórkowy, laptopa, konsolę do gier i zegarek. Łączna wartość skradzionych przedmiotów wynosiła około 4 tys. zł. 

Potem mężczyzna podpalił kanapę, która znajdowała się w tym mieszkaniu. 

– W ten sposób spowodował pożar lokalu – dodaje nasza rozmówczyni. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń, a mężczyzna został schwytany na gorącym uczynku przez policjantów i odprowadzony do jednostki policji.

Jak wyjawiła nam Ewa Żaglewska, mężczyzna będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem, a także ze spowodowanie zdarzenia zagrażającemu mieniu o znacznych rozmiarach. Był już wcześniej karany. Na wniosek komendanta policji 37-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Teraz o jego losie będzie decydował sąd. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.


 


kradzież podpalenie policja szczecinek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się