:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C pochmurno z przejaśnieniami

Unihokeiści z SP7 mają kolejne sukcesy

unihokej, Unihokeiści mają kolejne sukcesy - zdjęcie, fotografia

O świetnej passie zawodników z SP7 informuje nas ich trener, Michał Ponichetra. Po raz kolejny w odstępie kilku lat sięgnęli po laury w Mistrzostwach Województwa. 

W rozegranym w czwartek w Wierzchowie (powiat drawski) Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców zajęli III miejsce i  zdobyli brązowe medale!

Po sukcesach na etapie powiatowym i regionalnym nasi reprezentanci pokazali, że ta specyficzna dyscyplina sportowa nie jest im obca. Zajmowali w nich pierwsze miejsca co dawało nadzieję na dobry występ w finale.

Jednakże tuż przed zawodami okazało się, że dwóch podstawowych zawodników Szymon Michalski i Wojciech Karpiński z przyczyn losowych nie mogło uczestniczyć w finałowej rywalizacji. Osłabienie było dość znaczne.

Nie podłamani takim obrotem sprawy zawodnicy ze Szczecinka przystąpili do rywalizacji w stawce ośmiu najlepszych drużyn szkolnych w województwie. Po losowaniu okazało się, że przyszło im się mierzyć z ekipami z Dębna, Swobnicy i Redła.

W pierwszym spotkaniu SP 7 pokonała po dobrym meczu i bramkach Michała Jóźwickiego Dębno 2:0, w drugim meczu zremisowała ze Swobnicą 1:1, aby w trzecim swoim grupowym spotkaniu rozbić Redło aż 7:1!

Awans do półfinału i walka o medale stała się faktem. Na drodze naszych zawodników stanęła zaprawiona w unihokejowych bojach drużyna Szkoły Podstawowej z Mrzeżyna. Po bardzo emocjonującym meczu chłopcy ze Szczecinka ulegli 1:3.

W spotkaniu o brązowy medal ponownie przyszło im się spotkać z kolegami z dalekiego Dębna. Tym razem młodzi „siódemkowicze” zagrali jeszcze skuteczniej strzelając aż 5 bramek i nie tracąc żadnej.

Podsumowując, ekipa SP 7 sprawiła wielką sensację w dyscyplinie sportu, której uprawianiem zajmują się w większości wyspecjalizowane w tej dziedzinie szkoły, a sprzęt sportowy i występy w turniejach i meczach ligowych stanowią podstawę sukcesu. Nasi chłopcy temu zaprzeczyli i tym większe brawa dla nich!

Szkołę podstawową nr 7 reprezentowali: Paweł Ożański, Gerard Mroczek, Piotr Serafin, Grzegorz Siwirski, Ziemowit Stach, Maciej Rodzoch, Michał Jóźwicki, Daniel Szcześniak, Wojciech Byczak, Piotr Wojtukiewicz. 


Unihokeiści z SP7 mają kolejne sukcesy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com