:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C całkowite zachmurzenie

Urząd miasta webowo odświeżony

Aktualności, Urząd miasta webowo odświeżony - zdjęcie, fotografia

Mająca 3 lata strona Urzędu Miasta w Szczecinku (Szczecinek.pl) przeszła kolejny generalny remont. Pierwsze przymiarki do niego rozpoczęły się wraz z początkiem września. 

Jak informuje Urząd Miasta, strona internetowa spełnia teraz rozporządzenie Rady Ministrów które między innymi nakłada obowiązek dostosowania posiadanych serwisów internetowych do wymagań w zasadach postrzegania, funkcjonalności, zrozumiałości i kompatybilności. Krócej - pojawiło się więcej udogodnień dla osób niedowidzących lub niesłyszących oraz bardziej intuicyjna nawigacja. Wart odnotowania jest znacznie ułatwiony dostęp do m. in. działu zamówień publicznych, najważniejszych danych adresowych dotyczących dyżurów aptek czy opieki zdrowotnej, dostęp do listy wydarzeń, materiałów wideo z sesji Rady Miasta. Działaniom Rady Miasta jest poświęcony cały dział, w którym znajdziemy też opisy posiedzeń oraz protokoły i inne materiały podlinkowane z Biuletynu Informacji Publicznej. W menu głównym znajdziemy odnośniki do działu poświęconego urzędowi miasta, strefę inwestora, dział “sport i turystyka”, “kultura i edukacja”. W ich sąsiedztwie znajduje się dział “odpady komunalne”.

Nietypową nowością są duże banery, które pojawiają się na górnej, najważniejszej po otwarciu części strony. Na razie są dwa: jeden zaprasza na seanse Metropolitan Opera w kinie Wolność, drugi na jarmark Miasta z Wizją. - Docelowo mają tam także pojawiać się banery, po kliknięciu których można zobaczyć postęp bieżących inwestycji miejskich - mówi Tematowi Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza.

Strona działa znacznie szybciej. Poprzednia wersja kosztowała miasto 21 tysięcy 176 zł netto. Koszt bieżących modyfikacji to 12 800 zł netto.


Urząd miasta webowo odświeżony komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com