:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C bezchmurnie

Uwaga na słaby lód! Przymusowa kąpiel w stawie na Strefie Aktywnego Wypoczynku

W Strefie Aktywnego Wypoczynku grupa młodych ludzi urządziła sobie ślizgawkę. Warstwa lodu pokrywająca kilkumetrowej głębokości stawek była dość cienka i - jak widać na zdjęciu - bardzo krucha. Na szczęście żadnemu z młodych ludzi nic się nie stało, a przymusowa kąpiel miała miejsce przy samym brzegu.

Zabawa na lodzie jest jedną z bardziej uwielbianych przez dzieci zimowych atrakcji. Pod warunkiem jednak – że jest bezpieczna. I tu pojawia się problem. Bo o ile beztroskiemu szaleństwu na łyżwach można oddawać się na specjalnie przygotowanym lodowisku, tak już ślizgawka zorganizowana spontanicznie na jeziorze lub stawie może zakończyć się tragicznie. 
W tych dniach operatorzy monitoringu miejskiego zauważyli, że na dopiero co zamarzniętym stawie, znajdującym się w Strefie Aktywnego Wypoczynku grupa młodych ludzi urządziła sobie ślizgawkę. Warstwa lodu pokrywająca kilkumetrowej głębokości stawek była dość cienka i - jak widać na zdjęciu - bardzo krucha. Na szczęście żadnemu z młodych ludzi nic się nie stało, a przymusowa kąpiel miała miejsce przy samym brzegu. 
Straż Miejska przestrzega i apeluje do rodziców, aby mieli na uwadze, gdzie przebywają ich dzieci zwłaszcza teraz, gdy rozpoczęły się ferie. Jak zaznaczają strażnicy, w każdym takim przypadku będą reagować i przekazywać dzieci rodzicom.

 

foto: monitoring SM


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


strefa aktywnego wypoczynku lód kapiel - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-01-15 21:35:24

    Raczej by się nie utopili, w tej kloace półtora metra głębokości to max

Dodajesz jako: Zaloguj się