:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Uwaga na staw przy ul.Kopernika! Głęboka woda i niebezpieczny brzeg

Tego z pewnością nikt nie mógł się spodziewać. W stawie, który jest prawdziwą ozdobą parku zwanego urzędowo „Strefą Aktywnego Wypoczynku”, woda wystąpiła z brzegów. Do tej pory nigdy nie notowano aż tak wysokiego poziomu. Jeszcze przed pracami, polegającymi na pogłębieniu i oczyszczeniu zbiornika, wody praktycznie było tyle, co na lekarstwo.

Pierwotnie zakładano, że głębokość nie przekroczy wzrostu dorosłego człowieka. Z taką myślą ukształtowano dno oraz brzegi. Ponieważ staw znajduje w niecce, jego strome brzegi obsiane zostały trawą. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że na trawiastym, stromym zboczu można łatwo się teraz pośliznąć, a kąpiel w lodowatej wodzie, ze względu na znaczną głębokość może skończyć się nawet tragicznie. W tej chwili poziom wody sięga przyległych alejek. Z tego powodu stał się już niedostępny pomost usytuowany od strony marketu Polo. Teraz, znacznie powiększony osiedlowy akwen stał się ulubionym miejscem dla kaczek, których ilość jest imponująca.  

O niebezpiecznej sytuacji poinformował nas jeden z mieszkańców przyległego bloku, zwracając uwagę na to, że w pobliżu bardzo głębokiej wody i niebezpiecznego brzegu przechodzi dużo dzieci – uczniów pobliskiej szkoły. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z ratuszem. Powiedziano nam, że ogrodzenie akwenu taśmą nie wchodzi w grę, bo z pewnością zostanie zerwana. Być może trzeba będzie ustawić tablice ostrzegawcze. Obiecano, że w poniedziałek w porozumieniu z PGK, które zajmuje się utrzymaniem na tym terenie porządków, będą podjęte działania. (jg)  


 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


strefa aktywnego wypoczynku kopernika staw woda głęboko zbiornik pomost - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-01-07 15:57:07

    Jezioro tez ma duzo wiekszy poziom moze tez go trzeba ogrodzic?

  • Gość - niezalogowany 2018-01-09 17:58:25

    Ta kloaka leży w niecce, pada od roku z małymi przerwami więc cóż się dziwić

Dodajesz jako: Zaloguj się