:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Uwaga na złodziei części rowerowych!

Aktualności, Uwaga złodziei części rowerowych! - zdjęcie, fotografia

Wiosna w pełni, a to oznacza, że na ulicach miasta znów można napotkać rowerzystów. Wraz z nimi pojawiają szukający okazji do tego, by przywłaszczyć sobie jednoślady, złodzieje. Jak się okazuje, ich łupem padają już nie tylko niezabezpieczone pojazdy, pozostawione przy budynkach mieszkalnych lub sklepach. Złodziejom wystarczają już nawet pojedyncze części jednośladów, przypiętych do specjalnych stojaków lub do barierek na klatkach schodowych.

Właśnie z myślą o rowerzystach, którzy swoje jednoślady zostawiają przypięte na klatkach w blokach, napisał do naszej redakcji jeden z Czytelników. Pan Łukasz apeluje o ostrożność oraz o czujność wobec obcych ludzi, którzy przez przypadek wpuszczani są do środka budynków. Bywa, że lokatorzy, myśląc, iż umożliwiają wejście np. osobom roznoszącym ulotki, wpuszczają na swój teren właśnie złodziei.

- Ci ludzi mówią, że roznoszą ulotki, a tak naprawdę kradną drobne elementy z rowerów. Mi ukradli ostatnio lampkę o wartości 50 zł – przestrzega nasz Czytelnik. 

Póki co, szczecinecka policja nie otrzymała jeszcze w tym sezonie wiosennym żadnych zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów lub rowerowych części. Nie oznacza to jednak, że problemu nie ma, bowiem nawet jeśli takie zgłoszenie wpłynie, znalezienie sprawcy i łupu będzie graniczyć z cudem. Odzyskanie „całego” roweru, jeśli został skradziony, roweru jest niezwykle trudne. Złodzieje często pozbywają się swoich łupów, sprzedając je pospiesznie za bezcen. 


Uwaga na złodziei części rowerowych! komentarze opinie

  • gość 2018-04-13 18:07:53

    Na mojej klatce schodowej cały dół zastawiony rowerami i tak od kilku lat zimą i latem i jakoś nikt ich nie chce ukraść, a przydałoby się ich pozbyć,przynajmniej swobodnie można byłoby się poruszać po klatce schodowej, nie raz nie można dostać się do piwnicy taki na dole tłok rowerowy,niektóre pokrył już kurz a złodzieje nie chcą ich kraść.

  • gość 2018-04-16 11:37:33

    Rowery przeszkadzają na klatce? A co w 32 mkw. na kredyt z żoną i dzieckiem mamy trzymać rower? Douglas zbuduj ludziom mieszkania!

Dodajesz jako: Zaloguj się