:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

W centrum Szczecinka szczury hasają wesoło

Prawie nikt nie lubi szczurów. Uchodzą za wstrętne, brudne, szybkie i sprytne. A co gorsza pojawiają się zwykle tam, gdzie zabałagani człowiek.

Oto, co nakręcił przez okno nasz Czytelnik, pan Krzysztof.

Szczury na E. Plater. Materiał Czytelnika from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

 

-Jak szczury będą znajdowały coś do jedzenia i dobre warunki do przebywania, to zawsze będą. Nie ma co ukrywać, widać jak tutaj jest - mówi Monika Smolińska z PGK, która akurat jest obecna na podwórku przy ul. E. Plater 15. i dozoruje akcję z rozsypywania trutki. - Robimy to na zlecenie ZGM.

- Te złapaliśmy w ciągu trzech dni - pokazuje na śmietnik pan Adam, mieszkaniec kamienicy. - Dzieciarnia z podwórka rzucała w nie cegłami i czym tylko się dało. Dwa trafione. Rok temu w domu miałem jednego takiego, który po prostu przebiegał przez pułapkę. Sprytne są.

- Ale jak remontowałem pokój, na noc zastawiłem całą podłogę pułapkami, porozsypywałem trutkę… W ciągu jednej nocy - trzy. I był spokój. A teraz? Od tygodnia dosłownie plaga. Zima idzie, szukają ciepłego kąta...

Szczury na E. Plater. PGK podkłada trutkę from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

 

- Na E. Plater mamy dwie takie lokalizacje - mówi Monika Smolińska z PGK. -Na Powstańców Wlkp, na Zielonej, starej Koszalińskiej… To są te stare zasoby ZGM, w których lokatorzy nie dbają o czystość. Pod tymi adresami, oprócz tej standardowej deratyzacji jesiennej, robimy też doraźne. Raz, dwa na dwa miesiące. Możemy to robić cały czas, za chwilę znowu jest to samo…

W centrum Szczecinka szczury hasają wesoło komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com