:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C lekki deszcz

W czasie świąt ani jednego wypadku, ani jednego nietrzeźwego kierowcy. Szok?

Policja, czasie świąt jednego wypadku jednego nietrzeźwego kierowcy - zdjęcie, fotografia

Niemal 300 wypadków i prawie tysiąc nietrzeźwych kierowców – tak przedstawia się poświąteczny bilans w policyjnych raportach. A jak świąteczny weekend upłynął w Szczecinku i w najbliższej okolicy? Z naszych informacji wynika, że przez ostatnie dni, w porównaniu do tego, co działo się na terenie całego kraju, było bardzo spokojnie. Ale niestety nie obyło się bez najtragiczniejszych zdarzeń. Przypomnijmy. W wypadku pod Śmiadowem, do którego doszło w Wielki Czwartek, zginęły trzy osoby, w tym dwójka dzieci.

- Nie licząc wypadków drogowych, które miały miejsce przed samymi świętami, ostatnie dni możemy zaliczyć do wyjątkowo spokojnych – mówi nam mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej policji. – W trakcie świąt nie odnotowaliśmy żadnego wypadku, nie zatrzymaliśmy także ani jednego pijanego kierowcy. Najpoważniejszy wypadek miał miejsce w Śmiadowie w czwartek, 13 kwietnia, i informowały o nim niemal wszystkie ogólnopolskie media.

Spokojna sytuacja na drogach nie oznaczała jednak, że policjanci nie mieli rąk pełnych pracy. W czasie Wielkanocy, kiedy większość osób spędzała święta z rodziną, uaktywnili się włamywacze. – W Białym Borze nieustalony dotąd sprawca włamał się do kontenera, w którym przechowywane były butle z gazem, po czym ukradł stamtąd 6 pustych butli gazowych – wyjawia nam dalej Anna Matys. - Właściciel wycenił stratę na 480 zł.

- Kolejne świąteczne włamanie miało już miejsce na terenie miasta – dodaje nasza rozmówczyni. – Nieustalony sprawca włamał się do garażu, z którego dokonał kradzieży różnego rodzaju sprzętu, wartego 3 tys. zł. Obu włamywaczom grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

W czasie świąt ani jednego wypadku, ani jednego nietrzeźwego kierowcy. Szok? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com