:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

W domu na obrzeżach miasta chętnie zamieszkam

W poszukiwaniu własnej oazy spokoju, kawałka ładnie urządzonego podwórka czy względnej ciszy po opuszczeniu lokalu mieszkalnego, większość Polaków opuszcza duże miasta, przenosząc się na ich obrzeża.

I tu, nie dość że otrzymuje się dostęp do nielimitowanej ilości bardziej świeżego powietrza, cieszyć się można także większą kameralnością oraz możliwościami wydajniejszego odpoczynku po pracy. Do zmieniających się trendów społecznych dopasowuje się także rynek mieszkań. O ile wciąż znajdują się oczywiście kupcy na mieszkania zlokalizowane w atrakcyjnych punktach w mieście, to ogromną popularnością cieszą się także inwestycje realizowane tuż poza granicami miasta. Wówczas właśnie mówi się o przywileju mieszkania na popularnych przedmieściach, coraz częściej dobrze skomunikowanych z centrum miasta.

By uciec od wielkomiejskiego zgiełku

Nieustanny pośpiech, niekończące się sznury aut w godzinach szczytu, duże zanieczyszczenie powietrza, a wreszcie – nieustanny hałas. Z tym i wieloma podobnymi czynnikami kojarzy nam się głównie miasto. Jego obrzeża, choć nie są wsią, przypominać mogą znamiona sielskości zarezerwowanej właśnie dla terenów wielkich. To tutaj możne bez pośpiechu wybrać się na dłuższy spacer po zielonych okolicach, spotkać się z rodziną we własnym, pięknie urządzonym ogródku oraz wybrać się na urokliwą przejażdżkę rowerową, korzystając z pobliskich ścieżek leśnych.

Rodzina wybiera zdrowie

Domy jednorodzinne zlokalizowane w atrakcyjnym miejscu z dobrym dojazdem do miasta to często pomysł rozważany przez rodziny z dziećmi. Najmłodsi bowiem korzystać mogą z nieskrępowanego niczym dzieciństwa na świeżym powietrzu, a dorośli nie muszą wcale pokonywać dziesiątek kilometrów do pracy. Co ważne, także na obrzeżach miast skorzystać można ze zróżnicowanej oferty edukacyjnej czy usługowej – zwiększająca się liczba mieszkańców na przedmieściach sprawia, że właśnie tu powstają nowe punkty i nieustannie rozwijają się te już istniejące.

Na obrzeża przyciągają ceny

Dużym atutem inwestycji realizowanych przez deweloperów na przedmieściach są ceny. Te zazwyczaj są sporo niższe od drogich mieszkań zlokalizowanych w reprezentatywnych punktach miasta. Atrakcyjne ceny przyciągają zwłaszcza tych, których nie stać na zakup własnego „M” w mieście. Alternatywą dla znalezienia własnego adresu na ziemi staje się więc zakup domu na obrzeżach miasta. Wybór ten z pewnością dedykowany będzie osobom, które cenią naturalne otoczenie skąpane w zieleni, lubią aktywność i pragną względnego spokoju i ciszy. Na pewno odnajdą się tu ci, którzy są zwolennikami kameralnej zabudowy w zacisznych okolicznościach. Nikogo bowiem przekonywać nie trzeba, że budowa domów na przedmieściach ma swój urok.

Co dodatkowo zyskują ci, którzy zdecydują się na zamieszkanie poza miastem? Na pewno ich inwestycja życia znajdzie się na terenie o dynamicznym rozwoju infrastruktury – z czasem można więc liczyć na jeszcze lepsze warunki mieszkaniowe w pięknej okolicy. Śmiało można więc stwierdzić: warto zamieszkać poza miastem!

Artykuł poleca Air Duct Cleaning

W domu na obrzeżach miasta chętnie zamieszkam komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com