:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
W dwa lata do kardiologa. Kto jest winny kolejkom w szpitalu?
Temat Szczecinecki 03/03/2019 10:04

Ile czasu średnio trzeba czekać na wizytę u lekarza specjalisty? Według danych zebranych przez fundację Watch Health Care średnie oczekiwanie wynosi cztery miesiące. To o dwa tygodnie więcej niż w roku ubiegłym. A jak długo na wizytę u lekarza muszą czekać mieszkańcy Szczecinka?

Większość zależy od porady, jakiej potrzebujemy. Zdarza się jednak, że trzeba się uzbroić w dużą dawkę cierpliwości i żelazne nerwy. A może i zdrowie.

O to, jak wygląda sytuacja “kolejkowa” w Szczecineckim szpitalu i czy może być pod tym względem lepiej, zapytała w trakcie jednej z ostatnich sesji Rady Powiatu radna Bożena Kawczyńska (radna niezależna).

 • Myślę, że jako mieszkańcy Szczecinka i powiatu szczecineckiego powinniśmy być dumni z tego, co zrobiły dla szpitala powiat i miasto. Natomiast mnie interesuje jedno, podobnie jak wielu mieszkańców Szczecinka i regionu.

Kiedy i jak to się zadzieje, i od czego to zależy: kiedy skończą się kolejki do specjalistów? Na wizytę u kardiologa trzeba czekać dwa lata.

Na pytanie radnej odpowiedział prezes szczecineckiego szpitala, Radosław Niemiec. Prezes poinformował, że szpital maksymalnie skrócił kolejki. Wszystko zależy jednak od zasobów materialnych i ludzkich.

 • Kolejki są, bo są lekarze, a ludzie mają problemy. Tak to można powiedzieć - zaczął Radosław Niemiec. - Skróciliśmy maksymalnie kolejki w niektórych poradniach, m.in. w poradni chirurgii ogólnej, ortopedycznej, ginekologicznej. Długi czas oczekiwania jest tam, gdzie jest słaby dostęp do specjalistów, np. do pulmonologa.

Tak, po reformie to są moje kolejki, to są kolejki zarządów spółek.

 • Proszę zrozumieć, szpital jest delikatnym zbiorem zasobów materialnych i ludzkich. My przez cały czas staramy się powiększyć bazę lokalową, żeby przyjmować więcej ludzi. Modernizujemy naszą bazę przy udziale środków, także powiatowych. Automatycznie idą prace, które mają na celu pozyskać lekarzy specjalistów. Dwa lata staraliśmy się o otworzenie poradni gastroenterologicznej, która działa w szpitalu od lutego - poinformował dalej prezes.

Jak podkreślił, szpital w Szczecinku jest po wejściu w życie reformy szpitalem pierwszego stopnia. Oznacza to, że niektórych lekarzy specjalistów w ogóle tu nie będzie. Chodzi m.in. o chirurga dziecięcego czy ortopedę dziecięcego.

 • Padają różne pytania, dlaczego nie ma takiego oddziału czy innego. Odpowiadam. Nie ma go i prawdopodobnie nie będzie. Szpitale I stopnia zabezpieczenia zamykają swoje oddziały z różnych powodów.

Nie ma lekarzy specjalistów: ortopedów dziecięcych, chirurgów dziecięcych i ich nie będzie na naszym terenie. Potrzeby być może są, ale nie ma możliwości skonstruowania takich porad.

Według prezesa, sytuacji, w której pacjent musi niekiedy dłużej poczekać na poradę lekarza specjalisty winny jest też system. Będzie lepiej? Odpowiada Radosław Niemiec:

 • Wprowadzamy setki działań, aby te kolejki były skrócone. System też powoduje kolejki.

Widać, że następuje pewnego rodzaju przerzucanie zadań. Pacjenta niepotrzebnie kumuluje się do lekarzy specjalistów…

 • My nie mamy możliwości rozszerzenia naszej bazy. W mapie potrzeb zdrowotnych pewne zakresy świadczeń u nas nie występują. Do tego trzeba mieć poparcie czynników politycznych. Aby skrócić kolejki, trzeba pracować na każdym szczeblu. Ważne są zasoby materialne, ale i ludzkie. Bez nich nic nie zdziałamy. Będziemy chcieli sięgnąć po nową ofertę. Prowadzimy negocjacje w sprawie uruchomienia psychiatrii. Wprowadzimy też cyfrowy system przyjęć pacjenta, który powinien wszystko usprawnić - zapewnił prezes.

 

Reklama

kolejka lekarz kardiolog szpital szczecinek pacjenci system - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-03-03 11:53:39

  Tusk

 • gość 2019-03-03 14:55:33

  Trochę pieniędzy dla szpitala, trochę do PODiMedu. Trochę kontraktu dla szpitala, trochę dla PODiMedu. A kto leczy powikłania? Tu już tylko szpital. I kto na tym lepiej wychodzi? Zawsze można pojechać się operować do Bornego. Po operacji - do domu. A co chciałeś, prywatny podmiot już zarobił. I te miotły...

 • gość 2019-03-03 19:58:29

  Ble, ble ble - nic mądrego ani konkretnego pan prezes nie powiedział.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-04 07:13:04

  Paplanina trzy po trzy. Zero konkretów. Teraz pytanie - ważniejsza psychiatria czy chirurg-ortopeda dziecięcy...???

 • Gość - niezalogowany 2019-03-04 08:35:54

  Teraz to jest tak że idziesz do lekarza i jak chcesz na kasę chorych to termin masz bardzo odległy ale jak prywatnie to natychmiast. Po prywatnej wizycie kiedy już pieniądze wylądowały w kieszeni lekarza to na kolejną wizytę on sam zapisuje Cie już za parę dni na kasę chorych. Więc jak nie masz 150zl na pierwszą wizytę to czekaj 2 lata w kolejce. Przykre to ale prawdziwe!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-04 11:50:11

  Jak pieniądze poszły do Rydzyka, to nie wystarczyło na służbę zdrowia.

  IP: 188.146.229.43

 • Gość - niezalogowany 2019-03-04 11:52:47

  Pani Kawczyńska pyta jakby z innego świata przyjechała. Wiadomo, że brakuje lekarzy, nawet prywatnie czeka się na wizytę do kardiologa kilka tygodni.

  IP: 188.146.229.43

 • Gość - niezalogowany 2019-03-04 11:57:26

  Szpitale powiatowe są słabo finansowane. Zamykane są oddziały, samorządy dopłacają w całym kraju.
  Dlaczego tak się dzieje, należy zapytać Golińską lub kogoś z PiSu, wszak to oni rządzą. Lekarze lub dyrektorzy szpitali nie mają wpływu na to ile NFZ da pieniędzy na leczenie ludzi.

  IP: 188.146.229.43

 • Gość - niezalogowany 2019-03-04 14:00:23

  W innych miastach kolejki jeszcze dłuższe. Kogo stać idzie prywatnie, kogo nie stać ten czeka...

 • Gość - niezalogowany 2019-03-04 17:32:27

  Lekarze sami blokują poradnie na nfz bo dlaczego by mieli zarabiać dwa razy mniej jak można prywatnie... Endokrynologa nie ma u nas ani w Koszalinie na nfz a pruwatni są dlaczego tak się dzieje... Interesy... W deficyt owych poradniach powinni obligatoryjnie przyjmować na nfz... Przecież cały oddział kardiologii i okulistyki jest u nas to dlaczego są takie kolejki przecież nie brak specjalistoe ale tu chodzi o pieniądze..trzeba by się zapytać elity lekarskiej w naszym mieście dlaczego tak jest z dyrekt. Podimedu na czele i wszechwiedzacym dr. D.

 • gość 2019-03-05 09:17:49

  Bierzesz pensje prezesie i to nie małą więc działaj. A jak sobie nie radzisz to się zwolnij, nie jesteś niezastąpiony.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-06 00:48:56

  Takie kolejki na NFZ niestety beda....winny jest sam NFZ ktory, np. refunuje przyjecie 10osob na dzień...co z tego ze jest 2x wieksze zapotrzebowanie. Lekarz ktory siedzi za biurkiem jest tylko narzedziem, robi tyle na ile dostal fundusze.
  Jak zaplacisz to jest szybciej...tak jest wszedzie, u fotografa, kuriera, w pralni ect. Płaci się gotówką za zaoszczedzony czas, skoro sie nie chce czekac w kolejce

 • Gość - niezalogowany 2019-03-07 16:48:46

  W 2018 roku w województwie zachodniopomorskim na pierwszą, umówioną wizytę do trzech poradni: endokrynologicznej, kardiologicznej i ortopedycznej nie przyszło prawie 13 tys. pacjentów. Z tego powodu nie odbyła się co czwarta umówiona wizyta. O rezygnacji z niej poinformowało ok. 20% zapisanych pacjentów (do ortopedy nie przyszło ponad 8 tys. osób, do kardiologa ponad 3,4 tys., do endokrynologa prawie 1,4 tys.; o rezygnacji powiadomiło, odpowiednio: 21%, 22%, 15% pacjentów). A reszta? Zapomniała, poszła prywatnie albo zdążyła umrzeć. Pacjenci sami tworzą sztuczne kolejki, bo nie odmawiają wizyt.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-07 17:01:31

  http://www.nfz-szczecin.pl/dla_news_717_nie_mozesz_przyjsc_do_lekarza_na_umowiona_wizyte_nie_zapomnij_jej_odwolac.htm

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"