:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

W Dzikach mieszkańcy mają dość. Budowa kompletnie zniszczyła drogę

 • Fotka nr 0 z 6
 • Fotka nr 1 z 6
 • Fotka nr 2 z 6
 • Fotka nr 3 z 6
 • Fotka nr 4 z 6
 • Fotka nr 5 z 6
Temat Szczecinecki 16/02/2018 05:32

Konflikt w Dzikach nieopodal Szczecinka trwa. Na remont czeka zniszczona przez ciężkie pojazdy droga, a mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości powoli już tracą cierpliwość ze względu na panujące tam uciążliwości. W czwartek, 15.02 w Dzikach odbyło się spotkanie mieszkańców tej miejscowości z władzami gminy i powiatu. Powód? Konieczny jest natychmiastowy remont drogi, która nie dość, że jest mocno zniszczona przez ciężki sprzęt, zaczyna stwarzać realne zagrożenie dla jej użytkowników.

 

Jak wyjawił nam wcześniej wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, zarówno mieszkańcy jak i samorząd są przekonani, że naprawą drogi powinien się zająć prowadzący w Dzikach inwestycję przedsiębiorca. Według Ryszarda Jasionasa, powinien on również partycypować w kosztach naprawy drogi, ponieważ to jego sprzęt doprowadził do dewastacji tego obiektu.

– Przykro mi, że nasza gmina została w taki sposób potraktowana przez inwestora – skomentował całą sprawę w rozmowie z „Tematem” R. Jasionas.

Jak powiedziała nam sołtys Dzików, Małgorzata Ewert, uciążliwości rozpoczęły się zaraz po wakacjach, a najbardziej dały się mieszkańcom we znaki, kiedy nadeszła jesień, a wraz z nią intensywniejsze opady deszczu. Droga dojazdowa do miejscowości ze względu na wszechobecne błoto stała się w tym momencie nieprzejezdna. W dodatku zwykłym użytkownikom drogi życie utrudniały ciężkie pojazdy.

– Normalnie potrafiły jechać nawet cztery ciężarówki, jedna za drugą. Teraz się to trochę uspokoiło. Nie jesteśmy przeciwko inwestycjom. Chcielibyśmy, żeby nasza wieś się rozwijała – dodała nasza rozmówczyni. – No, ale jakim kosztem. Nasze auta są kompletnie zniszczone… Jedna z mieszkanek kilka dni temu właśnie na tej drodze miała wypadek, urwała koło. I dobrze, że mrozi, bo nie wiem, jakby to wyglądało. A przecież my tutaj nie mamy sklepu. Musimy codziennie korzystać z tej drogi. Kiedy będzie odwilż nie będzie w ogóle jak przejechać ani zjechać na pobocze, bo wszędzie będzie błoto.

Starosta zapewnia, że chce pomóc mieszkańcom Dzików.

– Mamy już przygotowaną dokumentację techniczną. W pierwszej kolejności chcielibyśmy zrobić odcinek do Turowa i przejście przez miejscowość Dziki wraz z chodnikami i pomostem. To byłby pierwszy etap. Oczywiście w całości chcielibyśmy przebudować cały odcinek od miejscowości Dziki do Sitna, z poszerzeniem jej do 5,5 m. To samo zrobiliśmy ostatnio do miejscowości Mosina. Nie wiem, ile będzie nas kosztował pierwszy odcinek z przebudową i zwiększeniem nośności mostów i przejście przez całą miejscowość Dziki łącznie z chodnikami. Ale jest również plan na to, by kwestię połączenia komunikacyjnego miejscowości Dziki przedstawić w planie budżetu powiatu szczecineckiego. Jeśli chodzi o ten odcinek, czyli przejście przez miejscowość z chodnikami i z pomostem, to będzie to możliwe dopiero w przyszłym roku budżetowym. Na ten rok mamy już zaplanowane wydatki w wysokości 13 mln zł i nie możemy uwzględnić więcej. A jeśli chodzi o odcinek do miejscowości Sitno, to będzie on możliwy dopiero w 2020 roku.

Dodajmy, wójt Ryszard Jasionas zadecydował o zamknięciu gminnego odcinka drogi w Dzikach. Oprócz tego wójt szykuje się do rozprawy sądowej przeciwko inwestorowi. - Jesteśmy obecnie na etapie wystąpienia do sądu, ponieważ jako mieszkańcy zostaliśmy obrażeni – poinformował naszych Czytelników R. Jasionas. – Nie wnikam już, czy ta inwestycja była zgodna z przepisami, czy nie. Nie dociekam. Chodzi o pomówienie. Spotkałem się z właścicielem przedsiębiorstwa, zobowiązał się, że przeprosi mieszkańców za to, co powiedział w jednym z wywiadów, ale tego nie zrobił. Nie mamy więc innego wyjścia. 

Inwestor nie pojawił się na czwartkowym spotkaniu z mieszkańcami. 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

dziki budowa droga wykopy ciężarówki wójt starosta mieszkańcy interwencja - komentarze opinie

 • gość 2018-02-16 12:38:55

  Dał nam przykład JHD jak obrażać mamy. No cóz póki co na chamstwo nie ma bata.

 • gość 2018-02-16 15:46:09

  Ludzie Jasionasa i Lisa. Jak zawsze zero konkretów tylko mówią to co wie każdy. "Ruch jest ograniczony" i co z tego wynika. Ograniczony jak oni w działaniu. Pójdziemy, zobaczymy itd. i nic więcej.

 • Gość2 - niezalogowany 2018-02-16 16:32:51

  Mnie ciekawi kiedy ta droga była robion?Bo jak widać na zamieszczonym filmie,te dziury nie powstały w tej drodze wczoraj ani pół roku temu tak jak to słychać w wypowiedziach.Nie trzeba być fachowcem żeby to ocenić, tylko to widać gołym okiem, że ta droga nie była remontowana latami.Więc odpowiedź nasuwa się sama.A że znalazł się akurat inwestor który coś robi,no i... jest kozłem ofiarnym.Ale tak to jest w naszej Polsce ludzie tylko narzekają...chcieli by żeby było coś robione a za razem żeby było cicho.No tak się nie da.Mieszkam za granicą tu się buduje rozbudowuje i ludzie nie narzekają.Ale tak to jest jak ludzie na wsi nie mają co robić to głupotami się zajmują i tylko narzekają.A i żeby nie było nie jestem znajomym inwestora ale z tego co słychać i widać to chyba zbliżają się wybory na wójta.No i dlatego chyba taki chaos się robi w gminie.

 • gość 2018-02-16 16:51:23

  Fajnie. Kolega serdeczny starosty Lisa niszczy drogę poprzez przeładowane samochody wywodzące piach. A powiat musi za grube miliony ja wyremontować. Zachodzi pytanie czy Dalbet nie powinien tego zrobić za swoje pieniądze a nie podatników. Zwykle mamienie ludzi przed wyborami samorządowymi i marnotrastwo publicznych pieniędzy. Ale czego można oczekiwać po staroście i jego Nieporozumieniu

 • Gość - niezalogowany 2018-02-16 17:43:08

  Większość dróg w gminie jest w fatalnym stanie.budowane przed wojną z bruku ,przykryte warstwą asfalu,nie remontowane a latane,co się dziwić ze ciężarówki je rozjechaly jak jeszcze nie dawno transport odbywał się furmankami.zaniedbania dotyczą wielu lat.biedna gmina biedne drogi

 • Gość z Sitna - niezalogowany 2018-02-17 09:51:44

  Wszyscy biedni, gmina biedna, ludzie narzekają... A WŁAŚCICIEL DALBETU KASĘ ROBI!!! Na koniec ogłosi upadłość i powoła nową firmę a Starościna wpakuje publiczną kasę w drogę zniszczoną przez 50T ciężarówki. Ciekawe czy te madre osoby co tu napisały że drogi stare i się nie nadają na ruch TIRów wpuszczą traktor z przyczepą piachu na swój przydomowy trawnik, który też na taki transport nie nadaje się.....

 • gość 2018-02-17 11:29:10

  Ludzie. Kiedy wreszcie zobaczycie że wójt i jego radni mają was w ciemnej d. Ile już trwa konflikt między dalbetem a gminą?? Zmieniło się coś?? Do tej pory sprawa powinna już być rozwiązana albo toczyć się w GDDiK w Warszawie. Co to za radny który staje w obronie drogi a w swojej miejscowości przez 3 lata dziurawą drogą jeździł. Co to za wójt który nie umie podać konkretów i nie zna się na przepisach wydając zakaz wjazdu na drogę gminną. Ludzie święci. Dajecie się tak manipulować. Można zrobić w tej sprawie dużo jeśli się wie na czym się stoi a nie okręca was jak wójt z radnymi to robią pod przykrywką że robią wszystko co w ich mocy. A sołtyska tylko paznokcie malować i kwiaty wiązać.

 • gość 2018-02-17 14:36:25

  Czy wójt nie wie co się buduje? Przecież to jego kolega partyjny Lis wydaje pozwolenia na budowę - wystarczy zapytać łysego co tam kręci z inwestorem .

 • Gość - niezalogowany 2018-02-17 17:58:34

  Jak sobie przypominam to przed budowlą też była dziurawa,jak większość dróg gminnych,powiatowych etc.

 • gość 2018-02-20 15:26:33

  W sumie w obecnej sytuacji to zaprosiłbym media ale nie lokalne tylko ogólnopolskie i zrobił blokadę drogi, a tego inwestora to widłami pogonić. Bo mimo że XXI wiek to jednak cwaniacy dalej biją interesy na nieszczęściu innych. A lokalnych układów w cywilizowany sposób rozbić nie można w normalny sposób więc trzeba z rozmachem.

 • gość 2018-02-20 17:52:35

  Zgłosić sprawę do Inspekcji transportu drogowego aby wykluczyć przeładowane ciężarówki z ruchu. A że są przeładowane to wystarczy popatrzeć jak ciężko im jest ruszyć ze skrzyżowania z Turowa do Szczecinka pod górę,Wystarczy stanąć i popatrzeć. TVN rozwiąże sprawę wystarczy zgłosić.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"