:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

W gminie pojawił się nowy beczkowóz

Gmina Szczecinek zrealizowała właśnie kolejne zadanie inwestycyjne, wykonując założenia budżetowe na 2017 rok.

W wyniku przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i podpisanej umowy 16 sierpnia, na początku października dostarczony został do siedziby Gminy Szczecinek fabrycznie nowy pojazd asenizacyjny. Specjalistyczny samochód na podwoziu marki DAF, o dopuszczalnej masie całkowitej 18 tys. kg, będzie służył do wywozu nieczystości z funkcją płukania sieci. Przeznaczeniem pojazdu będzie także szybkie likwidowanie awarii wodociągowo-kanalizacyjnych, oczyszczanie sieci, a także urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych: opróżniania zbiorników, odstojników, studzienek kanalizacyjnych. Będzie też wykorzystywany tam, gdzie wymagane jest podciśnieniowe opróżnianie zbiorników z nieczystości płynnych oraz szybki ich transport.

Warto wspomnieć, że umieszczony na podwoziu zbiornik cylindryczny o pojemności 10 tys. litrów, podzielony jest na dwie części: pierwsza z nich, o pojemności 9 tys. litrów, przeznaczona jest do odbioru nieczystości płynnych, druga - o pojemności 1 tys. litrów - wypełniona jest wodą, przeznaczoną do płukania sieci.

Specjalistyczny samochód, będzie użytkowany przez Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku. Wartość zakupionego specjalistycznego samochodu, to dokładnie 403 tysiące zł (brutto).

Zakup ten, jak wiele innych w tym roku, uzyskał natomiast dofinansowanie w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie -  na kwotę 165 tysięcy zł.

To kolejna z inwestycji Gminy. Wcześniej, bo we wrześniu, w miejscowości Parsęcko miało miejsce oficjalne przekazanie do użytku zmodernizowanej drogi gminnej prowadzącej do gruntów rolnych oraz nieruchomości, na terenie których prowadzona jest działalność gospodarcza. Zadanie inwestycyjne nazwano “Modernizacja drogi gminnej w miejscowości Parsęcko”.

 

opr. Patryk Witczuk

gmina szczecinek inwestycja pojazd asenizacyjny - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-10-10 16:36:00

    Ich z tego że zakupili nowy beczkowoz? Niech ureguluja prawnie sprawę z wywozem szamba w pasecku bo kasę biorą ale jak ludzie proszą o pomoc to się wypinaja

  • gość 2017-10-11 11:36:59

    Może to był miodowóz. Taki do przewozu slodkości wizjonerów. Pszczólki miodek zbierają a haluniarze zjadają.

Dodajesz jako: Zaloguj się